Odstínění půdy

Ahoj lovci :-)

měl bych na vás prosbu. Tento víkend jsme měl poprvé zapůjčený detektor Garrett Ace 250. Jsem z toho opravdu nadšený, měl jsme pár nálezů, které mě uspokoji (viz. profil). Ale dnes jsem se na lesní lokalitě setkal s tím, že mi na několika místech velice významně začal hlásit kovy - škála se pohybovala od železa až k barevným kovům a na začátku mi to ukazovalo přibližnou hloubku cca 6 stop, po odkopání cca 10 cm se mi signál ztratil. To se několikrát opakovalo a dokonce mi signál pípal na prostoru zhruba obdélkíku o hranách 2x1,5. Tam mi to ukazovalo to samé také v hloubce cca 6 stop. Po kopání a kontrolování signálu jsem se dostal zhruba na hloubku 40 cm a bez nálezu. Stále mi to ale ukazovalo silný signál a hloubku 6-8 stop :-D To mi nedalo a tak jsem vyzkoušel nabrat vykopanou zeminu na mmísto, kde signál nebyl a ejhle, signál se objevil... Tak jsme díru zaházel a šel jsme jinam. Ale v celém lese to bylo stejné, několikrát jsme neúspěšně kopal....

Nevíte někdo, prosím, co za tím je a jak se tomu dá předejít? Velice si vážím vaši pomoci, děkuji a hodně úspěchů

David

v kategorii Nezařazené, založil Warlog 9.2.2014 19:32

Půda zřejmě byla hodně mineralizovaná. Mám v okolí břidlicové podloží a někde bylo s ACE 250 nechoditelno. U tohoto detektoru se stím nic moc dělat, pokud je to mírné někdy pomůže stáhnout citlivost. Jinak buď chodit jinde nebo změnit detektor na nějaký co tyto podmínky zvládá o něco lépe.


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru