Otevřený dopis - slibotechny a tlučhubové, kde je sakra můj poklad?

Vy lumpíci! Já, do včera nehledač, celý rok čtu na tomhle webu nadšené příspěvky různých šarží (čím vyšší, tím nadšenější) o nádherném hobby detektorářském. Že jak je krásné vyjít si s tím "klackem" do polí, lesů, luk, či vypuštěného rybníka, jak to pak nádherně zapípá, jak se dloubne lopatičkou a hned stříbrňáček, tu zase podkovička, občas prstýnek, depoteček, křížek, knoflíček, přezka, bodáček... Přečetl jsem snad všechny příspěvky, okoukl videa a fotky nálezů, a uvěřiv vám, pořídil jsem si svůj první detektor. A včera, poprvé, a jsem přesvědčen, že teoreticky nadstandartně vybaven, jal jsem se hledati v terénu. Vzal jsem sebou foťák i kameru, a raději auto s větším kufrem, v pevné jistotě, že vaše obdivující příspěvky k mým nálezům již dnes zcela zahltí stránky LP. Darebové - proč jste mi sakra hned neřekli, jak je to s tím hledáním doopravdy?!!! Víte vůbec, jak je po zimě na polích mokro? Že je v zemi kamení, kořeny, žížaly, a podobný hnus? Že lesní cesty jsou udusané, a nejhezčí pípnutí je způsobeno drnkáním o trávu? Že nejčastěji mi zapípá moje vlastní motyčka nekoordinovaně nesená v druhé ruce? A k čemu mi tak asi budou doma rezavé hřebíky, vršek od piva, kus drátu, a čtyři oka pozinkovaného pletiva? Kde jsou ty slibované poklady, ha?! Nejistý si pípáním svého přístroje, hodil jsem si kousek před sebe pětikorunu - už jsem ji nenašel! Našel jsem pak dvoukorunu, ale jenom očima, na parkovišti u auta. Takže mi tři kačky dlužíte! :-D
No dobře, ještě to s vámi zkusím. Kousek od nás je nadějný rybník. Zatím nevypuštěný... Ale běda vám, jestli mi to nepůjde! Běda vám.

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil forever 7.3.2013 15:22

No kolegovi v praci jsem jednou pujcil detektor, kdyz jsme byli na vyjezde, hele taky bych si to rad zkusil, furt neco tahas z pole, ukazujes co lidi vykopou... tak jsem ho vzal na policko. Lehce osvetlil co a jak. Po tretim zavareninovem vicku a x-tem vicku od piva a par alobalech mi to vratil, poslal me s tim do haje a rekl, ze na to nervy nema :-D :-D

Takze takhle s hledanim pokladu ;-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru