Otravové a policie

Zdravím komunitu, začínám a nevím jak to pořádně chodí. Setkal jste se někdy už s tím, že by na vás byl někdo agresivní třeba v lese? Že tam nemáte co dělat atd... A co pole? Opravdu každý hledáte podle katastru vlastníka a říkáte si o povolení? Co když je to státních organizací? Už vás někdo z pole vyhnal s tím, že je to jeho pozemek? Nebo naopak na vás zavolal bez upozornění benga? Jak s nima jednat, co říct, odvezli si vás už někoho? Děkuji za případné zkušenosti a zážitky :-)

v kategorii Nezařazené, založil Kelvi 10.2.2016 20:28

Ja to dělám také tak, zatím v pohode , kolem lesních cest se dá také ještě neco najít, chodim bez sluchátek v lese je to lepší, máš přehled co se kolem tebe děje 8-)

Díky za cenné poznatky.
My nakonec o víkendu půjčili detík (než koupím vlastní, což snad bude do konce týdne) a vyrazili do lesa... Nikdo nás nepotkal, takže pohodička... :-)
Moc jsme toho nenašli, ale i pár totáčovských drobáků a kroužky od stanové celty začátečníka potěší ;-) Jen nevím, jestli jsme byli na špatném místě, nebo čtvercové jamky 20x20 o hloubce max 30 cm dělá ještě nějaká jiná "zvěř" než detektoráři, co po sobě nezahrabávají... napočítali jsme jich kolem cesty asi 20 :-D

Zdravím přátelé.
K debatě bych teda taky přidal pár poznatků.
Párkráte za mnou na pole někdo došel.Ať už to byl čumil se zájmem,nebo majitel,či pronájemce pole,děcka který to vždy nesmírně zaujme,dokonce i školní výlet,zatoulanej pes,nebo babka s košem hub.No bylo by toho asi víc.
Vždy to dopadlo na jedničku,teda měl bych nálezů asi doma víc,jenže nepodarujte. :-D
Taky dvojí rande s policií dopadlo fajn,nahlášeno odvezeno,poděkováno.V prvním případě i poděkováno,že po obědě jim procházka bodne.
Osobně to pro mě není extra pocit,když za váma někdo jde,člověk netuší co ho čeká a drtivě často chodím sám.Strach nemám,to v žádným případě,jen se mi nechce poslouchat ňáký kydy.
Jen jednou mě dojel V Andělce u Višňový takovej záprdek,že bych ho zlomil levačkou,ale jak ten spustil.. :-D.Že mu rajtuju pole A já detík ještě v Máně a on ho tam dobře viděl.Tak mu povídám,že du do lesa.Tak prej,že tam plaším tím rámusem zvěř,já mu,že mám sluchátka.Nakonec kudy,že jsem tam dojel!?Říkám tady po polňačce,že prej to je jeho cesta a je zvědavej jak odjedu a že volá policajty.No zastavit mě nemohl,vlastně mohl,káru měl jak barák,ale já ho za ty debility poslal doprdele skočil do pikapu a nazdáár tvoje Máňa.Brašulův barák nadohled,tak sem otevřel lahváč,postavil flašu Ginu a čekal na čerty.No nedojeli.Ale byl to kokot. 8-)

Ma napadla jedna vec, ze ked pojdete hladat, dajte si nejaky odpad do batohu a ked vas niekto stretne, tak mu proste ukazte, ze pozri co som tu nasiel, aky bordel, kludne to tu necham. Aspon v ociach danej osoby budes za lepsieho cloveka, ked si ten bordel zobral a nenechal ho tam.

Inak, som vasnivy hubar a vzdy idem do lesa cez sezonu, raz za uhorsky rok stretnem nejakeho cloveka v lese. Ale na ten just a zakon schvalnosti verim, ze keby idem s detikom, tak stretnem 1000 ludi :D

Ja jednou neprijemnej vystup s myslivcema....aroganti, hulakali na me, co tam delam a co se jim motam po reviru a ze tam nemam co delat a ze nechodim po cestickach (normal les, zadny CHKO) no a ze na me zavolaji policajty, bla, bla...ble, ble...dobry, s panem Bohem a sel jsem. A to jsem mel detik na ramenu a psa na voditku. Stejne me tam sjeli jak malyho kluka, co jim rozbil okno u auta :-/ Pak zase jinej myslivec, ten sedel na posedu, ja na poli. Sel jsem kolem toho posedu a trosku jsme pokecali. Pak jsem mu tam asi vadil, tak vystrelil..kam nebo co nevim, ja byl od neho asi 100m, zacalo se smrakat, tak jsem sel. Takze u me jedine myslivci. Toho jak vidim v lese, tak uz mam blbej pocit, co zas bude. Z cloveka dokazou udelat naprosty hovado, i kdyz nic nedelam, uklizim po sobe, no nic. A pak jeste jednou lesaci...frajer asi 120kg, namakanej, zadny sadlo. Se mnou pes na volno, stene..10 kilo jestli tenkrat mel. A sel se za nim podivat, no ten se mohl posrat, zacal rvat jak jeptiska pri prvnim pripusteni a ze kdyby nemel kvera v aute, tak mi toho psa zastreli...trosku jsem ho uklidnil, no ale kreten. A jednou me vyhnali z pole, ze je zasety (ja mel za to ze ne...nevidel osivo ani na krajich pole, ani kdyz jsem kopal), videli me majitele, tak zastavili a vykazali me, ale ti byli celkem v pohode. Jednou jsem cetl nekoho prispevek, jak psal ze taky hledal na poli a pak se k nemu priritil typek, ze to pole je jeho, at ukaze co nasel. Tak sahl do kapsy, vytahl ty mince...frajer hned ze to je z jeho pole, at mu to da. Tak ten dotycnej rek, jo? Tak tady to mas, vezmi si to, kdyz je to z tvyho pole...a hodil s tema mincema do pole, at si to frajer najde znovu. Tahle historka se mi moc libi :-D

Myslivec je hovádko.Neznám normálního myslivce

Myslivců znám hodně a většinou jsou normální a v pohodě. Zato neznám žádného normálního draka.

Jo ty jseš vlastně taky zelenej mozek

To jsi poznal podle čeho? :-)

Možná se pletu ale snad si to tady před lety psal

pleteš ;-)

Tak to pardon

Myslivec jak který, jeden z pěti je kretén, dva z pěti jsou zvědaví a nic proti tobě nemají a dva z pěti s těma se dá dobře povykládat.... Ale vím, že když jim lezeš do revíru, a on tam na věži čeká třeba hodinu dvě, tak to nemají moc rádi, kór když se ještě smráká.

jj, ja jsem to pochopil, ze mu tam vadim. Ale ze je linej mi to normalne rict a misto toho vystreli :-/ Jasne, rozumim tomu, ze vsichni jsme jenom lidi a ze kreten se najde vsude. Ja normalniho myslivce jeste nepotkal, ale verim ze existujou :-P

Treba jsem natrefil na posledni 4 normalni a pak uz mi budou jen litat broky za prdeli....

Jeden nejmenovany kolega... Když se nás jakýsi majitel pokoušet vyhanet z pole se mu představil jako doktor vosahlo, vedoucí výzkumu a odbornýmy výrazy mu vysvětlil že pokud mu vadí detektor bude muset být výzkum proveden podrobnýmy desetimetrovymy jamamy v trvání 9 měsíců...... No měl sem co dělat abych abych se nesmal když majitel z přáním štěstí potrasal kolegovy rukou jen ať detektoruje co hrdlo ráčí......... No kolega není doktor, a v muzeu byl tak max se školou :-D

Sranda je jak lidi čuměj když si jedu zahledat někam busem a v plny polni :D

Zrovna včera za mnou přijel na pole jeho majitel, mladej kluk cca 30, řekl mi, že mu nevadí, že tam chodím, ale že ve čtvrtek bude sít tak potom už ne. Slíbil jsem mu, že po čtvrtku už nepřijdu, sakriš je to ale dost dobrá lokalita :) přemístím se do lesů do podzima

Ještě sem zapomněl borce z nedaleka co to za mnou hnal na čtyřkolce.Taky právě žádný sádlo,ale 110 měl stopro.Říkám si,ku.a průser a von to hledač taky.Tak sme příjemně pokecali a ještě mi ukázal,kde našel Špagina..atd....Možná je i na LP,to sem se zapomněl zeptat.
Tak kdyby..tak mu přeju,ať mu ty vydry nechoděj na rybník. ;-)

Hle bud mam stesti nebo me teprve ceka neco velkyhoo ;)) ale zatim vzdy max dotaz co sem nasel a tak ;)) ted sem dokonce volal benga kvuli munici ti prijeli v pohode sme pokecali zasmali se a odjeli .... Pyros to stejny tak nevim bud vybiram dobry mista a nebo mam stesti ...kokota sem za ty roky nepotkal;))

Také jsem za X měsíců neměl problém, jenom v místním parku to vyvolávalo pozdvižení, že nějaká babka si chtěla konstantně povídat, že mě "zachránil" až jiný detektorař. Taky tam se zaujetím okolo projížděli měšťáci, ale asi viděli, že bordel nedělám, tak jeli dál... už mě více méně ignorujou, tak je možné, že jsem pro ně profláklý klacek nebo jim slušný detektorař prostě nevadí :-) . Pokud se o mě někdo zajímá, bývá to člověk, kterého to také fascinuje nebo malé děti s pootevřenou pusou :-D

Mám to stejné, i když já ještě v parku s klackem nebyl. Snad nikdy jsem při hledání nenarazil od kolemjdoucích na nějakou negativní reakci. Vždycky jsou spíš zvědaví. :-)

Majitele pozemku me se zadosti o povoleni vsichni poslali doprdele. Dokonce i pisemne. Az na jednoho mistniho politika, kt. mi rekl, at se mu ozvu telefonicky, ze se domluvime!
- Nutno dodat, ze bydlim, ve Svedsku.

Myslivci se me jen pratelsky zeptali, na co ma tu hrozive velkou lopatu :-D

S myslivci taky problém nemám, známe se ale na cizí už takový nejsou.

Tam kde chodím tak majitele často osobně znám a když jsem ještě dělal na soustruhu, často došli že něco potřebují stočit, tam je to v pohodě. Jednou se mi stalo že jsem hledal na poli kde jsem majitele neznal a asi 20m ode mě zastavilo auto, vylezl chlap a šel se podívat na pole. Sem tam si dřepl a koukal do hlíny. Šel jsem za ním a vylezlo z něj že to pole je jeho a kouká jestli už leze mák. Že jsem se tam vrtal v zemi vůbec nekomentoval, já se omluvil, sbalil fidlátka a šel jinam.

Asi je to tím jak vypadám, ale většinou ke mě nikdo nikdy nepřijde, navíc se pohybuju stylem přízrak :-D

A hajný jsou moje krevní skupina, ale já su černá ovce, do Písku na lesárnu jsem nechtěl. V Erzgebirge je strejda lesa Pán, a ty střední čechy jsou taky posychřený, možná proto mám takovej klid.

A největší otravové jsou ----------------------------------------->

Homolkovi (homo homolkus - druh člověka žijící v lidnatých oblastech. Jeho přirozené prostředí je většinou z betonové směsi. Homolkus je poznat již z dálky, dle mohutného řevu a pestrého oblečení. Neplést si prosím s homo sapiens, který je mu v některých případech velmi podobný.
V lesích se pohybuje ve větších skupinách, nejméně s třemi až pěti dětmi a další neurčitým množstvím psů bez vodítek. Každý člen této smečky je chvíli co chvíli zaneprázdněn ťukáním do klávesnice mobilu, na kterým v pozadí běží na plnou hlasitost nějaký podcast. Podotýkám že i psi mají svůj iphone.

Jejich cíl (homo homolkus) je zatím nejasný, vědci si stále nejsou jisti, výzkum stále probíhá. Můj osobní názor je, že asi šetří za stočné, a chodí se do lesů vyprázdnit, vyprdět, vykřičet, ztratit.?

V lesích je velmi lehké nalézt trasu, jenž tato tlupa navštívila. Okolí této "stezky" jest zamořeno odpady, nejbližší zvěř se nachází minimálně 5 km od tohoto místa. Trasu skupiny lze odvodit z urputného výrazu na spárkaté, která vaším směrem zdrhá až Vás skoro porazí na zem.

Prvotní identifikační znak homo homolkus jest parkování před závorou do lesa, u které pro jistotu vyprázdní odpad z vozidla, nejspíše i ze sebe.


K homolkovým se prosím nepřibližujte, nekrmte je. V případě blízkého kontaktu zanechte činnosti a UTÍKEJTE PRYČ !!


:-D

Pro případ, že narazím na prudiče mám historku o psychiatrovi,který mne doporučil pohyb v přírodě.
Doufám, že toto podpořené rýčem v ruce bude pádný argument.

Můj tip - mít co možná nejcivilnější (městské) oblečení. Dokonalá varianta mít sebou ještě potomka v předškolním věku. Pak můžete hledat klidně uprostřed městského parku a nikdo vás pravděpodobně nebude vnímat. Lidi mají podvědomě nedůvěru k neznámému - např. neznámému týpkovi v maskáčích provádějícímu neobvyklou činnost. Coby nezamaskovaný civil člověk musí počítat s kontaktem zvědavých procházejících, ale pokud není člověk stydlín tak o nic nejde. Na policii si vůbec nemůžu stěžovat i když legitimování a písemné výzvy k podání vysvětlení člověka pochopitelně rozhodí. P.S. já už hledám tak dlouho, že jsem zažil výčitky rybáře, že jsem mu vysekal roští kam chodil ve stínu hledat. Detektor který neznal, považoval za křovinořez.

Teda musím říci , že to dříve bylo horší jak dnes a to nebyla taková mediální hustota jako dnes :-)
Kopu od ledna 2019 a na pohodu snažím se nebýt viděn a pokud možno nebýt slyšen :-) Občas chce někdo věděc co jsem našel a dokonce jeden starší pár říkal ,že támhle na okraji lesa byli lágry
Vždy když kamkoliv jedu a vidím traktor na poli zastavím a jdu si pokecat , zeptám se , když je v traktoru zaměstnanec vezmu si na majitele pole telefon a zavolám mu . Jen jednou měl problém s archeo lokalitama , ale ty u nás nejsou takže v pohodě. Minulý týden se na nás se synem přijela podívat policie zřejmě na udání nějakého blba....byl jsem v klidu na poli 2ou kamarádů vlastníků...tak jsem na tu dálku policejní auto pozdravil zvednutím detíku nahoru a po chvilce odjeli. Vše o lidech když vidím kde jsou schopni hledači kopat co po nich zůstává ....nezahrabané díry , bordel vykopaný leží vedle atd...seberu , zahrabu a pokračuji dále. :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru