Počátky hledání s detektory v Čechách

Vážení detektoráři, povídají se různé příběhy o hojných nálezech v počátcích hledání s detektory u nás, zejména o hrstech zlata a stříbra z přehrad apod. Pokud máte nějaký aspoň trochu pravdivý příběh z této doby, sem s ním.

v kategorii Skupiny a společná hledání, založil Moravak 6.12.2017 08:11

Zajímavý téma. V té době jsem byl válkař. Byla to požehnaná doba. Navíc ještě žili pamětníci a pořád jim to myslelo. Co tip to tutovka. Raději nevzpomínat. Půlky známek jsme nebrali. V každým rybníce okolo ústupovky, mám na mysli Dudákštráse, bylo tak hojno, že bylo dobrý parkovat někde poblíž aby se člověk moc nenachodil. Bylo nás pár a nikomu detektor nevadil. Bylo to krásný. Když se na něco jelo, tak se to našlo. Dneska už to je o kilometrch a víceméně náhodě.

Ať chodím kde chodím, je to pořád tak nějak stejný a určitě to není tím, že by to bylo všechno prochozený. Fámy o zlatých dolech možná někde platily (lidi šeptají o Mácháči) v době, kdy jsem ještě chodil do školy a určitě i v té době někdo detektor měl, tedy před 30-ti lety.

Policajti, armáda a domaci šikula takže oproti dnešku 1% :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru