Pole - jak se po něm pohybovat a kde hledat?

Přátelé a kolegové, koupil jsem si detektor a znalý rad z místního fóra vyrazil jsem "na pole" v přesvědčení, že batoh na mých zádech bude již brzy cinkat stříbrem a zlatem... Když jsem ale po třech hodinách táhl k autu čtvrtou lištu od kombajnu a v zavazadlovém prostoru auta jen marně hledal místo k jejímu uložení mezi rezavými ojnicemi, maznicemi, ocasními křídly od práškovacího letadla, lopatami od pluhů a pytli plnými patron a zátek od piva (až pozdě jsem si všiml, že hledám přímo pod posedem), pochopil jsem, že to asi nebude jen tak... takže bych prosil o radu, jak se na poli pohybovat? Chodíte podél krajů, nebo kolem remízků? Nebo prostě kam vás cit navede? Poraďte! 8-)

v kategorii Lokality, založil ShaiCZE 30.9.2018 13:30

Pole je nejlepsi vzdy na okrajich kde rolnici odpocivali,80.procent nalezu mam z kraje kazdeho pole ;-)

Rolníci na kraji pole odpočívají jen posledních 60 let, přečti si něco o zemědělské činnosti v druhé polovině 20.st.

Jo,proto mam jak 200.let stare mince tak i jednu stredovekou prevazne z okraje pole..... ;-)

Nereagoval jsem na mince ale na okraje polí a odpočívající rolníky. Samozřejmě, že budou mince a artefakty i na okraji pole při komunikaci či podél lesa ale úplně stejně budou kdekoliv v prostoru. Historická souvislost se zemědělskou činností po r. 1948 se probírá na ZŠ.
To je poslední věc, kterou jsem chtěl napsat, dál se tím nebudu zaobírat.

Asi jsi nepostrehl ze jsem ve skotsku a je to tu i s historii trochu jine priteli ;-)

Ano, nepostřehl. Nelustruji před diskusí diskutující „protivníky“. V tom případě skotští rolníci odpočívají jak jsi popsal a já se omlouvám.

V poho,taky jsem si to na pocatku neuvedomil ty leta komunizmu dekuji za omluvu,at to pipa ;-)

Taktéž, hezký podzim.

hlavně si uvědom že má namor pravdu,to žes náhodou našel 3kousky na kraji nic neznamená.

Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky