Pole nebo les?

Kamarádi,kde nejraději hledáte a s jakou lokalitou máte lepší zkušenosti,co se nálezů týče - pole nebo les?

v kategorii Lokality, založil DECIMUS 8.4.2010 13:39

Azaz163: pak máš ale multitonovou mašinu,že? ;-)S jednotonem je to trochu horší...

Jistě, CS1220XD, s jednotonem toho moc nevymyslíš v all metalu, jdou poznat změny zvuku ale nepatrně. Řekl bych, že je to každého věc jak má nastavený detektor, tedy jestli se šidí nebo ne :-D detektor ovládá člověk, tedy dělá chyby, je to pouze na něm jak dalece stroj zvládne a co s ním dokáže. Nedávný nález myslím vídeňských feniků s CS1 nebo 3 o tom svědčí.

Svědčí o čem?Depot vídeňských feniků Ti najde i trouba,který jde s detíkem poprvé,když na ně zrovna narazí,budou v dobré hloubce a...prostě BUDE MÍT ŠTĚSTÍ 8-).Pokud se nejedná oprvdu o pidi minci,uloženou ve větší hloubce,tak ji vytáhneš i s profesionálním detektorem za 2000 kč,který se prodává na aukru ;-)

Právě, že to depot nebyl, byli to jednotlivé mince roztroušené na několika metrech.

No vidíš,i takto roztroušené se dají najít naprostým amatérem a bude mít ještě větší šanci...

Jednu takovou pidiminci s obsahem stříbra nulanulanic(byl to tzv. černý peníz Vladislava Jagelonského).Signál který bych normálně ani nekopal, ale něco mě říkalo -kopej!-. Prostě to bylo to ŚTÉSTí. Než jsem ale přišel domů, tak jsem ji zase ztratil :,-(Prostě štěstěna je bohyně vrtkavá... ;-)

Ty vole,tak to by mě fakt nasralo :-( :-P

tak ja bych mel dotaz ohledne toho prechazeni hodne sem toho cetl o garrettech kde se chodi na all aby se neprechazelo zlato, mam tesoro silver (jednoton, analog) a chodim s diskriminaci na zelezo prechazim taky zlato? Ale s diskriminaci sem nasel malou stribrnou minci a signal krasnej, prechazi se tedy i stribro ;-)

všetko závisí na tom aké veľké zlato, v akej polohe voči detektoru, ako hlboko, v akej pôde...

já mám taky silvera a už jsem taky slyšel,že na (některejch)lágrech a obecně na místech s výskytem zlata se má chodit v all metalu.......asi na tom něco bude..... já ale chodim s diskriminací.Sice asi za život nějaký malý zlatíčko přejdu,ale aspoň se neukopu k smrti :-D :-D

Zdarec, mohle bych tě poprosit, kontaktorval bys mě na mail Rybnicek.karel@seznam.cz, mám stejnej detík a docela bych uvítal pár rad, díky

Taky si neumím,představit,že bych po poli chodil bez diskriminace...To bych mohl jet rovnou do sběrny kov.odpadu.. :-)

Na pole jedině s diskriminací pokud je zaneřáďěné železem
a když to nekopnu letos ,tak to kopnu příště. Jinak jsem kopnul polovinu vídeňáku s diskriminací , hlásilo se to pěkně, sice se to blížilo do železa ,ale kopu vše co má alespoň náznak barvy. Sice tahám z pole i dost železa ,
ale když chceš něco najít musíš kopat každý pěkný signál.
V lese alespoň u nás toho moc není ,chodím les často ,
ale vždy si spravím chuť na poli. ;-)

ja mam detik jen mesic mam nakopano 40 minci s stoho dve stribrne (gresle-leopold, 1 kreuzer wurttemberg) jinak dost streliva ze tricetilete valky a tri starsi privesky, vetsi stribrnou minci sem nenasel a zlato je asi jen z rise snu, tak prave proto jsem se musel zeptat na tu diskriminaci, i kdyz si porad myslim ze s jednoton v allmetalu bych toho moc nevymislel (mozna) a svoje nalezi nepublikuju proto ze jsem jeste mince necistil, mam uz solfu a a svicky na konzervaci jeste mi chyby neco na zneutralizovani, pak neco poslu, ale ty lepsi mince cistit zatim nebudu nez si budu jisty postupem, takze nejsem teoretik ale zacatecnik s ohromnou chuti po skusenostech a rad si necham poradit, zachvily vyrazim na hodinku ze psem za zahradu tak vezmu i detik, jestli se postesti napisu cau :-D

Mám třetím rokem garrett gtax550. Předtí jsem měl Whites 3900 d pro plus asi 7 roků. Chodím hledat s přestávkama skoro 20 roků. Můj první detektor byl samodomo s dosahem na sockačku celých 5 cm. Na podkovu i 20! A i s tím se dalo najít. Počítač mám něco přes rok a moc s ním neumím. Ani vkládat fotky :-(Takže snad až za čas ;-)

tak sem se vratil s pole celej od blata a zmoklej ale dve kolecka jedna mince je pekne jeta ale asi frantisek I 17?? a druha kreuzer 1860 vypada ze pod krustou je pekna

pro columbo - jaky to bylo kdyz zacinals a byl si jeden z prvnich, znama mista byla jeste neprochozena to musel byt krasnej lov i s samodomo detikem :-)

Jo, tak tuhle otázku jsem si kladl často. Trochu mě to připomíná otázku jak se to kalilo před 80ti lety autem po silnici, když byl ještě minimální provoz :-PProstě,kdybych měl tehdy dnešní detík...Ono se to dá ale otočit, a položit si otázku, jaké to bude s hledáním za, řekněme třeba dalších 20 let. Osobně tu budoucnost vidím dost pesimisticky. Technologie poskočí zase obrovský kus dopředu (a existuje vůbec nějaký ten strop, aby to mělo u detektorů ještě vůbec smysl?),ale už nebude pomalu co hledat. Ono je to vlastně docela zajímavé téma: Jakou máte představu o hledání za takových 20let?

Já měl před šestnácti léty také detík samo doma a byla to docela hrůza, diskriminace žádná a řvalo to na všechno ,hlavně mokrá tráva tomu vadila . ;-)

Raději chodím v lese,to pro klid,nebo na místě,kde jsem domluven s majitelem a pod.Na poli "s" a v lese podle lokality.Před lety,když jsem začínal s nějakým MD 5660 a absolutně neznalý, jsem bez diskriminace na poli sbíral různé kousky plíšků,takové podkovičky s dírkama .Když jsem je opláchl a viděl nějaká písmena došlo na lepší vyčištění.Byly to půlky železných německých známek. ;-)

Jsem začátečník a nedávno jsem si pořídil ACE 250. Na poli jsem našel krejcar. Byl dost v ubohým stavu. Tak jsem zkusil les. Ze začátku jsem neměl vůbec štěstí, neboť jsem si vybral "pusté" místa, kde ani v minulosti zřejmě nebyl žádný pohyb lidí. Tak jsem se přiblížil k vesnici a ejhle. Za jedno odpoledne 9 mincí, z toho byly 3 kolečka krejcary z období kolem r.1800. Kvalita některých mincí byla mizerná, ale krejcar z r.1816 je v relativně dobrém stavu. Zřejmě díky materiálu a tloušťce kolečka. A navíc jsem si všiml podivných děr v zemi, tak jsem je prozkoumal a zjistil plno střepin v okolí. Dokonce u jedné z děr jsem našel dvě mince protektorátní koruny z roku 1942. Takže před sebou mám ještě dost hledání v okolí tohoto lesa :-D

Ještě bych doplnil. Les má i další nevýhodu jak jsem teď zjistil a tou je černá zvěř. Šel jsem si dnes po jedné staré cestičce s tím, že najdu nějaké to kolečko. V houští asi 15 metrů předemnou něco zašustilo v křoví. Celkem normální jev, že? Zajíci, srnky, to nás asi vůbec nepřekvapí. Jenže jak to vylézalo z křoví začalo to nahlas funět a dupat. A ejhle - divočák. Stoupnul se mi přímo do cesty kam jsem chtěl jít a bylo vidět, že je neskutečně naštvanej. Nezbylo mi nic jiného než se otočit a utíkat pryč. Naštěstí za mnou nešel. Každopádně mi připadal o něco větší než byl ten divočák co hrál okolo vánoc v reklamě na limonádu. No, příště se mu tam už motat nebudu o:-)

Nebezpečnosť diviakov sa trošku preháňa. 90 % z toho je poľovnícka latina podfarbená ešte tým, že prasa a poľovník sa stretnú spravidla tak, že prasaťu ide o život a tak robí všetko pre jeho záchranu.
Isteže je na tom fyzicky rádove lepšie ako ty, ale mám predkov z Kysúc, kde museli po nociach strážievať chudobné zemiakové políčka, aby ich diviaky nevyorali... kričali/kvičali po sebe na pár metrov... ale zranenia fakticky nebývali. Viem o príhode že sa babka vracala na nejaký laz a v lese sa k nej pridal mladý diviačik... nevidela skoro nič, ale chrochtalo to, prítulné to bolo, tak si myslela že niekomu zabehlo prasa... aké bolo prekvápko, keď došla do dvora a dedo zasvietil lucernou a prasiak bol čierny :D
Pri jaskyniarskom prieskume raz kamoš zakopol o asi 200 kg kanca spiaceho v hromade lístia. Neviem kto z nich bol viac zľaknutý... najprv sa zrazili čelne, potom sa otočili o 180° a utekali každý na opačnú stranu :D
Ja som stretol 40 ks stádo uprostred zimy na hrebeni Inovca... sprava zašuchotalo a predo mnou, za mnou, prepochodovalo stádo svíň... nevenovali ni nejakú väčšiu pozornosť.
A nebyť istej afinity medzi človekom a prasaťom, nemáme ani tie domáce... mimochodom, existujú aj diviačie verzie Mauglího!
Jediné čoho sa fakt bojím je stretnutie s príliš zvedavými mláďatami v doprovode rodičky...

S tím plně souhlasím. Ten se nejspíš v tu chvíli cítil ohrožen, protože procházet v úmyslu rozhodně neměl. Spíš mě fakt udivilo jak mohl takovýma slabýma "nožkama" dělat takový randál. Každopádně bych se rád podíval, kdyby se taková rodinka jenom procházela, to musí být super zážitek :-) . Třeba příště :-D

cau jurdicz knour na tebe funel a pritom by to mel byt kamarad protoze jste oba dva potencionalni obet myslivce :-D , a jinak se zadarilo nejaky kolecko? ;-)

Nic moc. Několik mincí ČSSR + 1krejcar z 19.století. Už se spíš těším až mě začne nějaký zaměstnanec polesí kárat co tam pohledávám. Zvláštní hospodáři, když umí jenom kácet, rychle to osadit a toť konec. Polovina lesa absolutně neprůchodná, zarostlá, zkrátka džungle. Tam nemáte ani šanci jít na houby. Včera zrovna taky někde těžili, okolo jezdil jeden náklaďák za druhým. Hlavní lesní tahy mají krásně vyasfaltované, zadky si vozí v luxusních teréních vozech. Holt je to dnes byznys. Na druhou stranu o zvěř se starají dobře. Krmení jim přes zimu zajišťovali dostatečně :-)

U nás se také těží o 106. Je to všude v okruhu 20 km, po těžké technice zůstává měsíční krajina. Jeden hajný u piva mi říkal, že se to dřevo vozí za pár šusťáků ven, prostě jako za komančů.

v dnesni dobe je vsechno o penezich, ale jak rikas aspon ze se staraji o tu zver to je hezky :-) , ja sem ted prisel z lovu a potkal jsem spoustu srnek a zajicu, ale samotnej lov byl dnes marnej ani kolecko, nohy me tahly spatnym smerem :-(

Ahojky mě je to celkem jedno já chodím všude možně je to promně prostě relax ale když mužu vedne tak chodím les a jinak běhám po nocích na poli. :-D :-D :-D :-D

Jinak ještě k nočním lovům , nedávno jsem o tom mluvil se svým známým myslivcem a ten mi řekl ,že by si netroufnul chodit po poli v noci , jeho kolegové rádi střílejí na to , kde se co šustne , aniž by to pořádně viděli . :-O

Máš pravdu. My jsme nedávno dali noční lov s Patrososem u nás. Prostě jsem vybral místo, kde není kazatelna a pro jistotu se ještě myslivců poptal, jestli se tam nechystají. A celkem často jsme svítili.....

Že jo !:-)

chodim na pole do kukuřice, občas zvednu detík nad hlavu abych byl vidět a nestřelil mě myslivec jako divokou svini

ty jsi dobrej kaskadér :-D

to je fakt, pri dvoch promile môže cievka vyzerať ako vypasená prepelica :-D

Jo máš asi pravdu Havrane, mám tu velikou cívku, možná, že by si nějakej střelec mohl myslet, že to je pohyblivý terč, asi se na to vykašlu, ta cívka by mě mrzela 8-)

Ahoj mam dotaz na jedno znaceni na starych mapach jde o t2 male t a dvojku.vo co de.dik 8-)

já rád hledám v lese protože tam nejsou lidi který by na mě furt čuměli,ale na poli to je taky dobrý, když upole nejezděj auta 8-)

Přidávám jednu radu pro noční hledání - přidělat na oblečení zepředu i zezadu blikající světlo, které se dává na jízdní kolo (dá se přidělat na suchý zip). A jakmile se začne stmívat, tak ho určitě zapnout. Budete viditelní i pro starší poloslepé myslivce. 8-)

Dobrý den, jsem kolečkář, sbírám hlavně středověk, antiku a R-U.Zajímá mě historie Evropy a archeologie.Detektoring byla logicky další volba. Chodím půl roku tady na Sokolovsku v západních čechách a řeknu vám - jedná velká bída. Pokud jdu na pole, najdu téměř vždy mrtvýho Frantu, většinou 1-krejcary, to měl v kapse snad každý jak tak zjišťuju. Veškeré měďaky z polí jsou ale téměř vždy po smrti - to je pravidlo. Jenom jednou se mi podařilo kopnout středověký stříbrňák na políčku pod místním poutním klášterem..napřed jsem se domníval, že se jedná o Pražský groš, po očištění se z něj vyklubal polomrtvý Petermenger Trevírského arcibiskupství,http://imageshack.us/photo/my-images/163/picture428h.jpg/ ..takže bylo jasné, že nějaký mnich tam před 300 lety obdělával pole :-P .Celou oblast jsem několikrát důkladně proluxoval, ale zdá se že bratříčky už neměl :,-( I tak byla velká radost :-) Pravidelně luxuji okolní lesy svého rodného (ve středověku královského městečka) Trochu naivně jsem se domníval že by se tam snad mohl vyrojit nějaký ten Ferdinand či Leopold, ale oblast už je kompletně proluxovaná místními nadšenci.I tak mě alespoň potěšil krásně zachovaný pfennig Marie Terezie z lesní cesty, který jsem mohl zařadit do alba :-P Ovšem můj zatím nejlepší nález je mosazný památeční prsten na Siegfriedovu obrannou línii německého vojáka [Westwall 1939-40], který byl téměř na vrcholu místního velmi známého a proluxovaného kopce (ještě v únoru jsem ho doslova vysekával ze země a našel ho až druhý den v kapse v kusu rozmrzlé hlíny.http://imageshack.us/photo/my-images/812/picture425.jpg/ Na úbočí hory pod křížem byl také nádherný středověký medailonek i s řetězem, ale od té doby kde nic tu nic.Políčka osazená, lesy dál od měst úplně mrtvé,bez patron, bez ničeho.. navíc momentálně plné odpudivých Klošů jeleních, které mě vždy zaručeně vyženou :-O Teď v létě si tedy políčka vynahrazuji posekanými loukami, ale ty ve zdejším kraji bývají také téměř mrtvé, pouze poblíž vesnic se tam sporadicky může vyskytnout nějaký ten Frantův tří či 15ti krejcar ( i z takových mám radost:-)) Občas si ale přeji abych žil někde na Moravské vesnici obklopené nekonečnými poli:-D Nebo kdybych byl slovák, zajedu za Bratislavu na nějaké to "riemankove políčko" :-P 8-) Tady je to totiž samý kopec, les, potok a mrtvé louky :,-( Jinak koupil jsem si EuroAce a chodím většinou s diskriminací protože mi tady železo pípá na každém kroku, v hlubokých lesích železo zapínám a napjatě očekávám středověký hrot šípu či jiný artefakt, jako třeba zde;
http://imageshack.us/f/718/ibenik.jpg/ kde jsem pípnul kuli a v díře byl ještě železný signál..kamarád mě přesvědčil abych kopal a vyklubal se z toho můj první a (poslední) hrot šípu s tulejkou (15.stol]http://imageshack.us/photo/my-images/828/picture393j.jpg/ Určitě se vyplatí kopat přímo okraje lesních cest, v mnoha případech i přímo cestu ale být trpělivý a pečlivě rozlišovat velikost a druh signálu kvůli šrotu..Dále..na to že žiji v sudetech jsem zde našel velmi málo války, pouze zde u kolejí na předměstí vyhodila celá četa německých technických praporů svoje ID známky, zřejmě když utíkala přëd Rudou armádou.. už jsem čtvrtý detektorář co je tam našel ale je tam příliš mnoho šrotu..Některé známky jsou příčně rozlomené aby nebylo možno dohledat číslo.To jen pro zajímavost :-P Tak ať to stříbří ;-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru