Policie se zaměřila na detektory kovů.

Dnes jsem na narazil na tento článek i s reportáží: "https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/469166-policie-se-zamerila-na-detektory-kovu-tento-konicek-vam-muze-poradne-zavarit,, co si o tom mám myslet? Takže teď je hledání bez archeologického povolení ilegální, i když nejste na archeologické lokalitě?

v kategorii Nezařazené, založil Bezvod 15.8.2022 13:06

Debata k tomuto se rozjela ve žvaňírně...😉

Nečumte na novu a budete mít svatej klid. Nejhorší smrt je z leknutí! 8-) Nebo zůstaňte doma a za záclonou v hrůze očekávejte příjezd pánů v kožených kabátech :-D Já si zatím vyrazím užívat práva volného pohybu tak, jak mi zaručuje ústava ČR ;-)

Argille, volný pohyb a dostatek čerstvého vzduchu na ochlazení budeš mít jen a pouze s policií v zádech :-D

:-D Všechno bude! ;-) Jestlipak na takový zákroky PČR zřídí i speciální útvar plný mladých, fyzicky zdatných příslušníků? Těžko se za mnou na pole rozeběhne 130ti kilovej šedesátník s bradou zmaštěnou od bůčku :-D

A muzes byt konkretni, kde je takove pravo popsano?
Srouby se utahuji a bude hur. Stale vice lidem vadi, ze jim nekdo smajda i po blbym zoranym poli. Takze udani bude pribyvat. Na druhou stranu se jim nelze divit, je to soukromy pozemek a pravo na to lezt nekomu po pozemku opravdu nemas. U lesa a sberu lesniho ovoce ci klesti je to trochu neco jineho, ale kdyz tam jdes s lopatkou a detekorem tak se na to muzes odvolavat take jen tezko...

Ben11: Sbírání klestí taky není samozřejmé, to taky někomu patří. A není to tak dávno, co se jeden ex estébák vztekal, že lidi ročně odnesou malin, borůvek a hub za miliony... Naštěstí ho vykopli dřív, než stačil vymyslet nějaký lesní eet :-D Jinak právo volného pohybu jako občan ČR máš automaticky, najdi si to v Ústavě. Takže pokud nemusím překonat překážku (plot, ohradník atd...), můžu si trajdat kde chci, klidně i s detektorem a lopatkou. Co není zakázáno, je povoleno ;-)

Přesně tak jak píšeš. A kdyby šlo do úzkých, tak hledat můžeš.....kopat třeba v lese podle lesního zákona nesmíš(narušuješ lesní půdní fond), ale to bysme museli narazit na nějakou ultra svini.
Takže základ, nečumět na Novu a ono to za chvíli vyšumí, když do toho nebude nikdo rejt. :-D

Souhlasím s tebou

Pamatuju na jednu pěkně jedovatou babku u Úštěka, jak vždycky v sezoně seděla na stoličce u lesa, a od mastňáků vybírala dvacku za vstup do jejího lesa, na její borůvky :-D

*k tematu, jak psal argill - NEČUMTE NA NOVU, to raději zírejte do zdi, nebo třeba do slunce :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru