Proč se nachází na poli tolik mincí???

Zajímají mě vaše teorie o tom,proč se nachází zrovna na polích tolik mincí-rozhodně nepoměrně více než v lesích,kde byl pohyb taky slušný.
Nachází se i na polích,kde žádné cesty nevedly a předpoklad,že si na obdělávání polí naši předkové brali vždy hrst drobáků do kapsy mi přijde osobně zcestná.Taky je velmi zajímavé,že se na polích z 90% nachází jen mince skutečně nevalné hodnoty a zastříbří se jen vyjímečně,většinou na staré zaorané cestě apod. na jejíž existenci člověk přijde až potom.
Já jsem jednu zajímavou teorii slyšel,ta mi přijde velmi pravděpodobná,tak se ukažte ;-)

v kategorii Lokality, založil JindrichM 17.6.2014 19:23

,,noooooo,možny to je,ale...myslim že ty odlívane kule s nalitkem z licích kleští..tj ten ocasek jak pišeš,ty jsou bud vystrelene /a nepotkali žadnou překážku,cíl/ nebo vysypane z vacku na kule nepozorným střelcem ...nejak si nedovedu představit jak uprostřed pole nekdo odlíva kule,si to vem,by s sebou musel tahnout hromadu kramu..lici klešte..nejakej tyglik na taveni olova..olovo..dřevo..myslim ze je to spiš postracene nebo vystřelene...a ten zbytek,to je normalni polni bordylek treba..vodicí kroužky dělostřeleckejch granatu...srapnely..kulky..rozorany plomby...vlez do Bořiho lesa a maš tolik olova že to neuneseš..nebo Landshut..tam je vic olova než kamení... 8-) 8-) 8-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru