Proč se nachází na poli tolik mincí???

Zajímají mě vaše teorie o tom,proč se nachází zrovna na polích tolik mincí-rozhodně nepoměrně více než v lesích,kde byl pohyb taky slušný.
Nachází se i na polích,kde žádné cesty nevedly a předpoklad,že si na obdělávání polí naši předkové brali vždy hrst drobáků do kapsy mi přijde osobně zcestná.Taky je velmi zajímavé,že se na polích z 90% nachází jen mince skutečně nevalné hodnoty a zastříbří se jen vyjímečně,většinou na staré zaorané cestě apod. na jejíž existenci člověk přijde až potom.
Já jsem jednu zajímavou teorii slyšel,ta mi přijde velmi pravděpodobná,tak se ukažte ;-)

v kategorii Lokality, založil JindrichM 17.6.2014 19:23

Dříve cesty vedli krajinou, nespevnené, rovné i klikaté a kdyš sprchlo nebo lilo, bláto a bahno se vytvořilo. Pak se cesta objela a tím padem zešírila. Na míste kde bilo dobré podloží cesta ostala a a tá vyjeta zorala, nebo časem zrovnala. Části pola kudy cesta vedla, časem nekdo zabral a pak vznikla nová cesta, která objíždela tato místa. K zdroji vody vedli 4 cesty, nekdo skratku vytvořil. Po 100 ročných záplavach, vznikli nové cesty, které objíždeli jezírka na poli a to se stále bavýme o tom jednom poli, kde se tohle všetko mohlo odehrát.

Doporučuji zopakovat 4.třídu ZŠ


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru