Rozeznání

Zdarec jak rozeznám zlato od mosazy v nálezech?Teď jsem si dal práci s číštěním a našel jsem spoustu věcí žlutých,prstýnky,kroužky.Máte někdo nějakej fígl jak to bezpečně poznat?Díky 8-)

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil Georgg 26.10.2012 11:11

dají se na to koupit testy, ale jestli jsi to musel hodně čistit aby to bylo žluté tak to zlato nebude

No pokud jde o nálezy který jsou pár let pod zemí,tak určitě nebudou mít zlatou barvu.Já když jsem našel nějakou zlatou minci i když měla krustu a tu jsem nehtem odloupl hned bylo vidět zlatá barva.Když nemáš jasno oni tak zkus váhu,potěžkat nalezený předmět,zlato je těžší než mosaz i olovo.A když i tak pochybuješ zkus ten předmět naložit do kyseliny. ;-)

Zatim sem našel akorát ty krusty, a uvnitř nebyla zlatá mince. Je to problém? Málo kyseliny v půdě?

Na některých věcech při čištění zjišťuju že je tam jako by přídavek mědi tak to bude mosat,klasika ale některé jsou tak krásně žluté,nevím,mám známé zlatníky asi se zeptám jich.Díky ;-)

Zlato čistit nemusíš,je čisté žtuté i když je zemi 2500 let :-)

Aha,dobrá poznámka,díky

Když vykopeš zlato tak by mělo být krásně čistý a nemusíš ho čistit.Na mosazy vetšinou(i když není stará )býva kousek oxidace,teda alespon s mé zkušenosti ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru