RUTUS solaris

Ahoj. Vyhrabal jsem osm let nepoužívaný detektor, co jsem kdysi pořídil. Chodím s ním nyní do lesa, ale ačkoliv jsem četl návod asi 20x, nejsem schopen ho odladit tak, aby mi nevydával tón při každém pohybu. Určitě to souvisí s nastavením země - grouund, ale to jsem také dle návodu nepochopil. Pomohl by mi někdo s tím? Moc děkuji

v kategorii Detektory - netříděné, založil Deryld 30.6.2017 09:25

čus kámo,
Solaris byl můj první....tím odladěním to zřejmě nebude - zmáčkneš a podržíš pod LCD levej čudl, napíše ti to - "GROUND" a musí tam být "GROUND OK" - jestli není, otočíš čudlem "Gr" doleva, nebo doprava a na displeji ti to napíše - "GROUND OK" - i možnost otočení není velká - na každou stranu asi o 120'
- a zkoušel's ho doma na air test?? - jestli vůbec reaguje na kovy, v tom lesu může být nějakej čedič, tak ti to hraje všude
- a ještě zkus "bezpohybový mod" - jestli to bude bezdůvodně troubit i v tomto nastavení, tak je někde porucha - v nej případě drát u cívky, nebo nahoře v konektoru, možná ještě ubrat na "SENS"
- mi detík fungoval vpohodě, přišel sem z hledačky - ten den jel normálně a pak jsem ho po pár dnech zapl a konec - nesmyslně pískal, na kovy nereagoval, kolega měl ten samej, tak sem udělal test - elektronika po smrti...
- jináč to byl dobrej stroj, na to, v jaké době se prodával, měl hodně funkcí - a šlapal i v minus 20'C , má 3 režimy hledání, píše i +- hloubku - ale třebas materiál na kontaktech bateriového boxu se moc nepovedl - plíšky absolutně nepružné, musí se občas kapánek napružit, ale dizajn klacíku zabíjí ;-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru