Slovensko

Nájdem tu nejakého kolegu zo Slovenska?

v kategorii Skupiny a společná hledání, založil numb 26.5.2011 16:39

pozri si správy z 15.12 na RTVS 22:55 a uvidíš... podla mňa bude absolútny zákaz to je v tom že u nás nie je žiadna komunita hladačov a jednoducho sa nemá kto brániť voči informáciám z médií a aký postoj majú archeologovia o detektoristov ... no comment
Takže tak !

Ja som praveze pocul ze by to malo pristupnejsie. Ved vacsi zakaz ako je teraz uz snad ani nemoze byt. :-D

Ty neznáš přísloví "Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř."

;-)

To mas pravdu :-D Ale viac zakazat to nemozu. Jedine mozu uzakonnit prisnejsie tresty pre detektoristov. Mna by neprekvapil ani trest smrti alebo dozivoti. :-D

Súčasný zákon možno na prvý pohlad vyzerá hrozne, ale v skutočnosti až taký prísny nie je. Stále môžeš detektor vlastniť, môžeš s ním chodiť po ulici a dokonca môžeš aj vyhladávať nearcheologické predmety a to, že medzi nearcheologicckými predmetmi náhodou nejaký nájdeš, tiež nie je trestné, pretože si ho našiel neúmyselne, samozrejme takýto nález musíš ohlásiť. A tak isto stále platí prezumpcia neviny :-) . Ale bohužial, sú to "len" zákony.

Presne tak to som písal. Ale ja som rád že na je nás na Slovensku malo. Čim viac sraľov odpadne od pípania tym lepšie pre skalných :-).

ale fakt už keď človek vie že aký neistý je zákon s hladaním nepojde hľadať pod zámok alebo na archeo lokalitu. ... zašije sa niekam a je ostražitý . zbytočne si hladajú problémy a potom nás hádžu do jedného vreca

Chalani a viete mi povedat ci za pipanie niekto isiel aj realne sediet? Inac by ma zaujimala reakcia policajta ktory ta nacapa na luke s detikom ked mu povies ze tam vyhladavas nearcheologicke predmety . :-D

no priamo asi nie iba podmienka ... ale za nelegálne ozbrojovanie čo priamo súvisí s nálezmy už ak dobre viem áno

Tak v čom je problem?


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru