Slovensko

Nájdem tu nejakého kolegu zo Slovenska?

v kategorii Skupiny a společná hledání, založil numb 26.5.2011 16:39

Som nešťastný z toho zákona chcem hľadať len sa bojím že niekto na mňa zavolá políciu a v noci je to ešte podozrivejšie chodiť hľadať :-( snáď zmenia zákon

No sebrali vám většině to co odpradavna máme v genech hledat bádat jinak bychom zůstali na stromech omezit to mohli ale totální zákaz je nesmysl taky mi vás je líto jen rostou bonzaci vytrácí se lidství možná velicí garda to potřebuje :-P

Čo mám teraz robiť ? :-( kam mám ísť hľadať ?

zákon zmenia určitě z 5 roku na 10 :-(

Jedine ísť k bratom vedľa hľadať len neviem či by boli radi :-D a neviem či je to legálne ísť tam :-(

Na lokality sa začínajú montovať fotopasce.
Veľa zadaru ti a radšej tomu daj pokoj a máš pokoj.
Zákony majú zmysel a sú ako ochrana. To že ich rozsah je diskriminujuci je len jeho zámerom, podchytiť všetky možné prípady zneužitia zákona a zabrániť špekuláciám. Ak by dali výnimku ako v Česku, ver tomu že by sa to u nás hromadne zneužívalo. Počul som reálny prípad, kde priekupnik posielal cigánov na archeo výskumy cez noc zbierať nedokončenych sond všetko čo videli a aj detektor im dal. Nakoniec ho bonzl jeden cigán, bo nedostal čo mu mal zaplatiť ich vajda za prácu.
Podľa mňa je lepšie sa pridať ako dobrovoľník k archeológom a vzdať sa na dobro detektora.
Spravil som tak a má viac napĺňa spolupráca ako strach z porušovania zákona. Určite mi chýba adrenalín, no dôvera a poznanie práce archeológov je viac naplnujuce ako obzeranie sa pri hľadaní, čo má niekto nevidí a nebonzne. o:-) :,-(

Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky