Sondy k detektorům kovů Golden Mask

Základní a doplňkové sondy, k detektorům kovů Golden Mask.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 23.8.2010 22:08

Sondy jsou strašně těžké nebude se někdo zabývat výrobou cívek které jsou lehčí a tenčí !Nebo individualním dovozem na tento detektor.Detík je strašně nevyvážen díky težké sondě. Třeba v polsku firma ARMAND dělá nádherné lehoučké cívky ke svým detektorům a né takovéto špalky jako dělají bulhaři. :-/

Sondy jsou stejně silné jako třeba u detektorů Garrett. A myslím že znám řadu daleko hůře vyvážených přístrojů. Těžko ale posuzovat s Tesoro Cibola. Ta je jako pírko a vyvážení je u této značky tradičně věnovaná velká péče :-)

Paradoxně čím je celkově těžší detík tím lépe. Neboli těžší zadní část tyče ( box s akumulátory ) .Použil jsem akumulátory s vysokou kapacitou které jsou hmotnější než původní a tím se celá konstrukce detektoru lépe vyvážila a zatím spokojenost :-P

mě spíš začíná vadit ta montáž a demontáž samotné cívky na tyč, ten šroubek je fakt peklo.
neznáte nějakou vychytávku?

už někdo zkoušel sefku na gm 4 ??

Taky by me zajímalo jak je na tom ta S.E.F cívka +\- :-)

Srdečně zdravím. Jaký prosím rozdíl v základní cívce 30x25 a 27 pro GM4.

velikost ale i výsledky jsou prý hodně podobné, nevyplatí se na tak malý rozdíl kupovat, nová 12´´ má být ale o něčem jiném :-)

zdarec borci, existuje nějaký tmel na opravu omlácených cívek?

tak to co je vespod bude nejspíš nějaký epoxid. Jinak by se to určitě šlo zamáznout i silikonem, u obojího ale bude důležité řádné odmaštění a dokonalé vysušení zatečené vody, klidně na topení :-) pak už radši stejně nahodit kryt

Zdravím, rozhoduji se mezi sondou 2D o velikosti 10x9" (26x23cm) a sondou 2D o velikosti 12" (30 cm). Mohl by mi nekdo poradit která varianta bude lepší? Chtěl bych spíše jít do hloubek :-) Díky :-)

zdravím mrcasníky aj mrcasnice,lidičkové chtěl bych na svoju GM4PRO hloubkovku,dívám se na cívku 38x30.Máta s ní nějaké zkušenosti s jejím dosahem a přesností?Tož díky za každů odpověď 8-)!!!!!

Můžu doporučit novou spider 12´´, callni Marovi, uvidíš, jestli to bude stačit :-) Její velké + je váha, shodná s 10x9´´
rostaeasy: rozhodně s tebou vybranou cívkou už bude znát její váha i nepraktičnosk kvůli velikosti. Dosahy srovnat nemůžu ale mě spider 12´´ dost sedla :-) 38x30 ti určitě bude ´´rýt tlamou v zemi´´ :-D

Prosím má někdo tu novou cívku 12" (30cm) spider ? jaké jsou dojmy z ní .... co dosah apod ...
Dík za každou reakci

Stejně jako já ji tady používá už tak 50 hledačů. Osobně jsem nadšený, ale je to těžké zda zvolit 12x10 nebo kulatou 12" spider. :-)

děkuji za reakci.. já mam zatim 9x10" ale chtěl bych na větší věci více do hloubky :-) ;-) nyní čekám jestli někdo koupí tu menší a pak otestnu tu 12" spider :-)

Testováno na GM 1+ HF, ale dělal jsem porovnání. Tak jsem zkoušel na předpřipraveném polygonu. 1 heller v 15 cm(okousaný, hluboká koroze, málo původního kovu), 2 heller v 16, 1 komanč kčs v 22 a v 26cm (pro zajímavost) 1 heller se základkou, díky okousání prská, jinak silný signál, S 12´´ o trochu čistější, stálejší signál. 2 heller, s oběma cívkama hodně silný signál.. 1 kčs komanč - v 22, u základky maximálka, slabý, strácející se, hraniční signál, asi nekopatelný - s 12´´ čistý, stálý, slabý ale o dost silnější než s základ. - v 26, se základ ani prozvuk, ani bez diskriminace ani ,,zvýšení tresholdu´´ - s 12´´ lehoučce zazvučí při přejíždění (samozřejmě nekopatelné doufám že to jde pochopit

Na mince normální velikosti už to jde taky poznat ale na předněty např. s průměrem 5cm je to dost znatelný rozdíl. Asi neejvětší pozitivum téhle cívky bude asi tohle všechno + zachování váhy základní cívky. Testy na vzduchu nedělejte, budou neprůkazné, je vidět že prostupnost půdou je lepší než vzduchem, což by se asi dalo říct, že je dobře. Při vykopnutí hlíny signál jakoby zeslábne, je slabší než s hlínou. :-) Taky říkám, že jsem nadšený, je to znát :-)

V recenzi GM4 byla zmíněna sonda S.E.F. Ultimate, ale to už bylo před rokem a pořád nikde v nabídce není. Dočkáme se jí vůbec ještě? :-)

tohle je samo. místo ní, je to stejný typ cívky, jen je o palec menší a je od GM.

Mám zatím standartní 10x9. Chci zkusit alternativu od SEF, takže pořád doufám, že se ta ultimate ještě objeví.

o tom silně pochybuju. Proč by dělali spolupráci se S.E.F. když mají její obdobu svoji, pod značkou Golden Mask? Ultimatka je sice krásná a oblíbená cívka ale myslím si, že GM 12´´ se od ní skoro neliší, takže by to pro ně i pro nás byla zbytečnost...

Třeba proto že například 30x25cm se pro GM nabízí jak od výrobce tak alternativa S.E.F.? Nechci se tu dohadovat, jen bych byl za jiného výrobce, ať můžu srovnávat a spider 12" si myslím nebude pro mě takový rozdíl z GM 10x9.

Za 1. se dá říct, že to velký rozdíl je a především váží stejně a za 2. S.E.F. pokud se nemýlím, jsou na GM horší nebo srovnatelné s originálem... o:-)

Jasně že je výrobce Detech, ale to není podstatné a je jasné o čem je řeč :)
Mimochodem tohle video mě zrovna moc nepotěšilo
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KvtU3MdLQpg

Ahoj,poradí někdo?? Spider 30cm nebo S.E.F 25x30?? :-/
Kujůůů předem ;-)



Ahoj,poradí někdo?? Spider 30cm nebo S.E.F 25x30?? :-/
Kujůůů předem ;-)

S.E.F. 25x30 je horší než sonda GM, taže spider je rozhodně lepší :) . Prodejce chválí tu malou. I na tom videu je to jasně vidět, a takových videí jsem viděl víc od různých uživatelů. GM má sondy jako výrobce asi vyjímečně lepší, než výrobce doplňkových :)

Zubran ... díky tobě
Jestli ještě můžu,máš jistě nachozíno s spiderem.
Jaký je rozdil proti zakladu na minci?
Děkuji poníženě :-) ;-) K.

Taky jsem pořídil sondu spider a minulou sobotu kopl v 24cm parvus Václava II.mezi hřebíky.Že je tam železo jsem věděl,přes to místo jsem přešel aspoň 10x ale se sondou spider tam byl i skoro čistej signál,se základní ne.

Zubran ... díky tobě
Jestli ještě můžu,máš jistě nachozíno s spiderem.
Jaký je rozdil proti zakladu na minci?
Děkuji poníženě :-) ;-) K.

Čau, no na minci je to třeba u 2helleru pár %, třeba u 1 Kčs už to bude ,,asi´´ tak 10%. Nemůžu to řict nijak přesně, moc jsem tam toho neměl na zkoušení. Rozhodně ale to, co lezlo trochu do diskriminace už na hraně kopatelnosti, bylo čisté. Rozhodně přídá dost na mince, které leží třeba našikmo, je to potom dvojitý sigál, který dohledáváš krajema cívky ale jde to poznat oproti základní :-) Na minci, jako je např. velká Poltura to bude třeba už 30%, co já vím. Kopl jsem jednu takovou hodně hluboko a jsem si jistý, že se základovkou bych si ani nepdr :-P

Zubran: Tou základí cívkou myslíš 10x9 (26x23) ?

áno :-)

Všichni ji chválí a docela se mi zamlouvá. Už aby byl nějaký test :)

Hmm...to je zajímací :-/

GM 4 s cívkou spider doslova tahá mince ze země.Chodím teď část pole o velikosti asi 100x100m,zhruba na hodinku a furt padaj.Včera 9,dnes 6,předchozí hledání se základní cívkou 26x23 na tom stejném místě už nijaké výsledky nebyly.Spider zas tahá.

Ahoj. Má někdo zkušenosti s popraskanou spodní-červenou vrstvou na cívce GM4? Jsem teď čistil cívku pod krytem ( který je kromě jiného tenký a dost chatrný-už se mi také rozštípal ) a s hrůzou jsem zjistil, že je na několika místech prasklá :-( Víte jak to opravit aby do cívky nezateklo? V létě chci zkusit řeku u ústupovky.. Díky za nápady

Zkusím se ti zeptat přímo u výrobce co by se na to dalo použít. Pak dám vědět sem do chatu. Ony různé prasklinky jsou problém všech zalívaných sond.

Díky moc. Snažím se tím moc nemlátit, dokonce cívku poslední dobou obaluji mirelonem. Praskliny jsou vlasové. Zjistil jsem je až když jsem cívku propružil

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru