Sondy k detektorům kovů Golden Mask

Základní a doplňkové sondy, k detektorům kovů Golden Mask.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 23.8.2010 22:08

Je to normální pro všechny zalívané sondy. Tyhle drobné vlasovky vznikají nárazy, kdy to prostě materiál nevypruží.

taky jsem kryt neměl, a byla taky popraskaná. Kdyby nebyly nějaké jiné, rozumnější rady, tak můžeš místo praskliny zakápnout aspoň OBYČEJNÝM sekunďákem, ten je hodně ,,tekutý´´ a dostane se skoro všude, když to neobrousíš, bude tam i vrstvička jako pojistka :-) Co mám spidera, tak už kryt mám a mám ho na 4 místech obmotaný izolačkou, aby neupad a nemám sebemenší problém :-)

Ahoj,mám v plánu si koupit GM4 Pro a nemůžu se rozhodnout s jakou cívkou.Přecházím z ESII s velkou koncentrikou a tak bych uvítal velikost kolem 30 cm.Líbila by se mi 12" spider,vypadá jako odlehčená.Nenašel jsem tady nikde váhy cívek.Mohl by jsi Máro shrnout tak nějak jak si spider stojí při hledání oproti jiným cívkám a uvíst váhy těch větších cívek?Jsem rozmlsanej z lehoučkýho Tesora.Dík moc. :-)

Sondu 12"spider můžu jen doporučit je vynikající,už chodím jenom s ní. :-)

ahoj už jsi koupil GM4ku? nechal bych ti 2 měsíce starý s dvouma cívkamakulatá separační 7"+ 30x25cm eliptická...Cenu domluvíme .... mail cerny.jindra1@seznam.cz

Už se na spidera těšim, ale to čekání než dorazej na obchod. :-)

Tak už ladim cibolu došlo to vpořadku . :-)

Ahoj,nemůžeš mi hodit nějaký info o GM4 na email vena80centrum.cz možná bych měl zájem.Dík

Konektor na kabelu je standart?

Tak jsem dnes objednal spider 23cm,v pondělí by měla dorazit,doufám že se v lesíčku ukáže.

Nemám zkušenost, řekl bych ale, že spiderka bude stejná nebo lepší. co je jisté, že spiderka je výrazně lehčí a je líp udělaná :-) a je tuším i levnější

Tak mě tak napadlo, dají se nějak od sebe rozeznat cívky na GM4 a na Zero (např. spider), vypadají
stejně a nemají žádné označení frekvence. Fungovaly by při záměně ? Dík předem za případné odpovědi znalých.

Na 18-náctce je žlutej puntík tam kde z ní vychází káblík. :-)

Já mám žlutej puntík i na sondě co jsem dostal se Zerem :-) Předpokládám, že se sondy pro GM4 dají používat i k Zeru.

Osobně předpokládám že ne. Je potřeba aby byla cívka "elektricky" nastavena na určitou frekvenci. Na novém GM4 s dvěma frekvencema se toto ladění bude dít pravděpodobně už v jednotce, zde ale bude platit naladění cívky. Pokud to tak není, tak mě prosím Elmaro oprav :-)

Konkrétně jsou potřebné jiné veličiny v indukčnosti a odporu cívky, možná i kapacity. Ty budou pevně nastaveny uvnitř cívky a pokud změnu frekvence neumí samotný detektor, tak bude cívka použitelná pouze pro uveenou frekvenci... :-)

Dík za zprávu, také jsem to tak předpokládal s ohledem na v podstatě totožnou nabídku typů cívek
pro Zero (ihned po uvedení) a GM4 a odlišnou a chudší nabídku pro 8 kHz, možná to potvrdí i prodejce Elmara, až bude přítomen :-D

Nabídka je totožná díky spolupráci s GM a použití jejich "konceptů" nikoliv konkrétních vlastností (použitá frekvence)

Dík za názor Zubrane, šlo mi o to, zda jsou cívky pro GM4 a Zero totožné, nikoliv nějak upravené použitím
"konceptů". Teď po informaci, že stejné cívky lze použít na 8 i 18 kHz, je to asi jasné.

Přesto bych rád, jakožto zákazník, který cca před 3 měsíci koupil GM4 ( bez sluchátek zdarma :-(,)
měl potvrzení od prodejce, že mohu použít i cívky na Zero. Prosím proto Elmaru o vyjádření.

Ahoj, ano, sondy z GM4 se mohou použít i na ZERO.Jinak k akčním nabídkám, vždycky bude někdy v budoucnu něco výhodnější, ale i něco méně výhodné. Není v tom žádný úmysl, je to jen o čase. Žijeme tady a teď ;-) Tacud

Zdar Tacud, dík za odpověď, moje poznámka ohledně sluchátek nebyla myšlena jako výtka, jenom jsem si tak povzdechl nad svou smůlou znásobenou ještě objevením se WD :-D

Není zač a v pohodě, lepší to pustit ven než to v sobě dusit ;-) příště budeš mít určitě štěstí. Vždycky je to jednou nahoře jednou dole, takže teď to bylo dole... :-D

To nejde takhle resit, to je jak s pocitacema nebo mobilama - furt jsou nejaky novy modely. Sluchatka dokoupis za par korun a ze prislo WD? Za nejaky cas prijde zase neco a pak neco dalsiho, to bys musel jen furt jen na neco cekat, to nejde :-)

Dík za psychickou podporu a analytické vysvětlení situace na trhu, už jsem si chtěl jít hodit mašli :-P

No vidíš jak jsem tu hodní, máš to all inclusive :) Hezký den a provaz zahoď. Tacud

V srpnu se někdo ptal zda na Zero jdou cívky od GM4 18kHz.

Nebo mít majlant a dovolit si koupit co se ti zlíbí.

Jo, to je ta lepsi, zatim jen snena varianta :)

Zero se sondou s puntíkem jsem zakoupil přímo zde v e-shopu. Předpokládám, že by nedávali k detektoru sondu, která k němu není kompatibilní. Taky by mě ale zajímalo, čím se ty sondy s puntíkem a bez něj od sebe liší.

TAk já Vám tu záhadu s puntíkem vysvětlím :) Puntík je od výrobce u sond, které jsou určeny pro LP ZERO, GM4, GM1, takže kdyby tam ten puntík nebyl, pak by to bylo špatně :) Tacud

Aha. Takže sondy bez puntíku jsou jen pro 18kHz detektory GM4, GM1 a ty s puntíkem jsou i pro nižší frekvence LP ZERO,GM4PRO WD ? Chápu to dobře?

Pouze ty s puntíkem jsou určené pro LP ZERO, GM4 jakákoli verze a GM1. Ostatní sondy bez puntíku jsou jen pro ostatní detektory GM, které jsem teď nejmenovala. Tacud

Tak už v tom mám jasno. Dík za vysvětlení jak je to tedy s těmi puntíky ;-)

Puntík sem, puntík tam já už dneska usínám ;-) Tacud

Já tam puntík mám,já jsem v klidu. :-D

Jaké máte zkusenosti se sondou S.E.F. 20x15? Zvyžuju něco s lepší separací a ne tragicky menším pokrytím, než základní 30x25. Ještě připadá v úvahu spider 23 na kterou se tu pěje chvála.

A co spider 30?

Ta by se samozrejme libila, jako hlavni, ale ted se ohlizim po nejake vic separacni. docela by me zajimal tvuj nazor na tu S.E.F.ku, pokud jsi ji chodil.

Já jen dobré - jde slušně do hloubky, o separaci nemluvím, ale nemám zkušenosti se spiderem 23.

Nechodil, ale co jsem uz diskutoval s par lidma, tak sefka neni lepsi, nez original, resp. ta spoider 23, tu jsem chodil a ze dost. Ta je separacne skvele vybavena.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru