Sondy k detektorům kovů Golden Mask

Základní a doplňkové sondy, k detektorům kovů Golden Mask.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 23.8.2010 22:08

To je super, díky! ;-) Tím chceš říct, že Sniperka je citlivější na drobné cíle a tahá je z větší hloubky?? Vypadá to dost zajímavě, velkou spiderku 12´´ si nechám, teď k tomu chci jen pořídit trochu něco uni/separačního... Takže jsem z toho zatím pochopil, že Mars Sniper je ve všech ohledech lepší, než GM Spider 9´´. Je to tak? Nějaký postřeh s kvalitou vyhodnocení cíle, prozvuků, separace a diskriminace prosím? Moc prosím malé upřesnění, porovnání apod.

Zdravim, dnes mi prisla Goliaska a vsiml jsem si, ze je bez krytu, a v eshopu ani na prodej neni. To s ni muzu chodit bez krytu?

Ahoj,na čem toho Goliáše budeš tahat?
Moje zkušenost je taková že je šíleně citlivá na jakýkoliv dotek,při odlaďování není žádná změna v celém rozsahu a má dost prozvuků při citlivosti víc jak 7(GM 4 PRO W).
Spiderky 9"a 12" jdou odladit v pohodě,menší je netečná i při hledání ve strništi,12"už je trochu horší.
Dej pak vědět jak ti šlape.

Mam ho na GM4. Dneska jsem civku poprve vzal do akce a nic z toho, co popisujes, se nekonalo. Naopak jsem byl prekvapen, jak byla stabilni a GB, byt porad ne idealni, se ladi mnohem lepe nez s origo civkou 12x10

Tak to nenaladím vůbec,od + do -,je odezva pořád stejná.Pokud sní ale nikde neťuknu,hledá dobře.

Bez krytu bych se nebál, odolný plast je vystužený skelnými vlákny a má být extrémně odilná. Tak čím větší cívka bude, tím bude míň stabilní, to je fyzika... Projeví se to hlavně ve větší mineralizaci, nebo taky v salinitě půdy, což by mohl být tvůj problém. Pokud tam máš bordel, neměl jsi radši ani kupovat :-) ale klidně to nemusí být ani jedným vyjmenovaným důvodem, možná je jen potřeba trochu zkrotit citlivost, některé cívky to potřebují. No ale i vzhledem ke své velikosti mají být velice klidné a to především oproti konkurenci ;-)

Já mám civku od Tiger a všeobecně MARS kryty na cívky nedělá. Svou konstrukcí jsou dosti odolné a tak by se nemělo stát, že Ti nějak praskne vlivem bouchnutí do hroudy a podobně. Sice ji mám už zespodu mírně poškrábanou...ale to snad tolik nevadí možnému budoucímu prodeji :-)

jak řikaj prodejci,s toudle civkou musi byt jehliči ve víru,bez krytu v klidu

Neví někdo co přesně je za konektor na kabelu cívky?

Ahoj.Mám na prodejce otázku.Už se to zde řešilo,ale ....Jaký je rozdíl mezi sondou LP Zero 23-30cm Spider a sondou 23-30cm GM 18kHz,že jsou kompatibilní je možný.Stejný,ale asi nejsou.To,že mají barevný puntík neznamená co jsou zač.Jsou prezentovány jako dvě odlišné sondy,ikdyž stejná cena i gramy a mají být stejný,to nemá logiku.Předem dik za info čau

Ahoj, sondy jsou stejné s eshopu se to rozdělilo na začátku poto, že to lidé stále hledali když to bylo jenom v textu u sondy pro GM4 :-)

Stejně je to pro lidi trochu chaotické.Pro Zero jsou v nabídce sondy pro jiné modely detektorů od GM s jinou frekvencí .

Elmara. Jo to beru,ale u sond 30 Spider je malej rozdíl,některý(dle videa) mají dva otvory navíc,tj.odlechčení.Teda starší a nová verze.Možná to mnoho lidí mate a proto se ptaj čau

? Nechápu, spider se dělá pořád stejný? Nemyslíš novou sondu Fighter? Ta je určená do extremních mineralizací?

Elmara určitě spider na některých joutube i na LP jsou ty rozdíly.Asi jsem hnidopich a tak se omlouvám,ale chci mít jasno.To je jako mince.Stačí jedno písmeno ve stejném letopočtu a pak 20krejcar má jinej level.Už dost nechci prudit Dík

Já o žádné jiné spider sondě nevím, dělá se pořád ta samá. Tedy dělaji se na dvou frekvencích, 8 a 18 kHz. Co se týče výroby starších sond se měnila zálivka, tady si tedy nejsem uplně jistá ale myslím že spidery se od začátku dělali se zálivkou která byla už ta nejnovější. Tvar byl ale pořád stejný. Nová sonda a to i tvarem je ta fighter: www.lovecpokladu.cz/civky-goldenmask/sonda-golden-mask-12-2d-30cm-fighter-do-extremnich-mineralizaci-1481

Není to nic poroti ničemu a kdyby tam byla nějaká vývojová změna tak by jsme na ni sami upozornili :-)

To by mě zajímalo jestli je možné jít přímo na čedič se sondou Fighter +gm4

Elmara. Tak je vtom snad jasno,ale on se někdo v těch sondách bude zase šťourat a tak je dobrý,že se to napsalo.Dle mého názoru ty sondy stojí za trošku té technikálie,protože jsou víc jak dobré a asi to bude hit sezony.&&&Dík za info

Tak jsem pořídil Tigra.Oproti Goliáši jde skvěle odladit a na poli šlape perfektně.Se Spider 12" bylo na první máchnutí hodně signálů do barvy,až na druhé-třetí v tom zaznělo železo.Tiger potvrdil že místo je od barvy prakticky vysbírané,protože skoro pořád bylo slyšet jen tón železa.Stabilita lepší jak u Spider 12".Celkově jsem spokojenej. :-)

Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost se sondou Mars Discovery. Jak je na tom s hloubkou a stabilitou v porovnání se Spider 30 cm a s Mars Tiger?

Tak jak to vypadá,tak Mars Discovery asi nikdo nemá..........

Už jich je prodaných docela dost a tak by se ti tady mohly nějaké odpovědi sejít. Každopáně mi přijde pro každodenní hledání asi lepší. Je lehčí a na detektoru sedí super. Když bych měl nyní vybírat mezi Discovery a Tigerem vzal bych Discovery ;-)

myslim ze lepsi bude discovery.a vaha kolem 450g je uplne bomba.
;-)

https://www.youtube.com/watch?v=zXxG3mScgWw. vic k tomu by ti rekl Elmara...

Zdavim,tak dneska jsem byl podruhé se sondou Discovery a po dvou hodinách mi začal detik pipat jak šílený.Tak jsem ho vypnul,odladil a za 10 minut opět to samé.Vyměnil jsem ji za 12" a fičel jak stíhačka bez problémů.Tak ted nevím,co si mám o tom myslet o:-).Dám ji ještě šanci,tak uvidím. :-)

O Discovery uvažuju, tak čekám na nějakou recenzi a zrovna tohle. :-/ Jak je na tom z hloubkou oproti 12" ?

Divné, na vadnou sondu bych to neviděl. Pokud by problém přetrvával, bude to chtít poslat detektro k nm na servis a mi už ho doladíme. Problém bude tam. GMka jsou se sondami mars klidnější.

V neděli otestuji na jiném fleku a snad bude všechno ok. :-)

Když ne, ozvi se a vyřešíme to :)

Jasně,v neděli napišu jak to dopadlo :-).Diky

Zdravim,tak dneska jsem to testnul.Na začátku hledání začal opět štěbetat,už jsem málem šel měnit sondu ale po 20-ti metrech to přestalo.Celý natěšený jsem hledal a detektor byl klidný jak beránek,prostě paráda.Ale po nějakém čase se to opět opakovalo :,-( a to i na těch mistech,kde jsem šel před 5-ti minutama a jel krásně.Vyplul jsem ho,odlazení se mi nedařilo,ale pak jsem přepnul na 8kHz a GM najednou tiché ,klidné.Hledal jsem dál a po chvilce opět přepnul na 18kHz.Všechno fungovalo parádně a když zase začal blbnout,přepnul jsem na 8 a pak zpátky na18.Tak to asi bude v mašině :-/

Takhle to asi nevyřešíme, chtělo by to jak detektor tak sondu k nám na dílnu. Jenom s toho jak to popisuješ mám dojem že to je nějaký zdroj rušení. Nejčastěji vlastní mobil .)

Chodím se zapnutým telefonem,protože nikdy s tím problém nebyl,ale příště ho vypnu a uvidím.Ale i kdyby to bylo pořád na pytel,tak bych to nehrotil,chodit se s tím dá bez problémů,nechal bych to po vánocích a kdyby problém přetrvával tak bych se potom ozval. :-)

ok, největší problém jsou data. Pilot, který s GMkem chodí vlastně takřka furt je pravidelně po pár krocích vypíná ;-)

Bohužel zatim nemůžu posoudit :-/,ale jsem optimista :-D

Před 14 dny jsem byl na jednom políčku s MD Tiger.Po zapnutí mi detík 3x za minutu 5x pípl,asi za půlkou pole už byl klid.Vrátil jsem se zpět a to samé ale po půl hodině jsem mohl běhat po celém poli.Druhej den to samé ale už na celém poli,zkusmo jsem dal spider a bylo ticho ale už mě to nebavilo.
Tuto sobotu jsem tam byl znovu a žádné rušení jsem u cívky Tiger nezaznamenal.Asi o 200m dál se mi před rokem zbláznila spiderka 12",byl jsem tam celkem minimálně 30x a nikdy žádné rušení,jeden den jsem tam ale nemohl hledat,nebyl poznat rozdíl mezi barvou a rušením.

To kyl:Měl jsem to podobně,půlka louky pípanec při každém machnutí,tak si říkám že tam je potrubí,v druhé půlce klid,fungovala tak jak má.No a za dvě hodiny konečná :-/(samozřejmě jsem byl na té klidné půlce).

MD sniper- nějaké nové poznatky?

Mohu jen doporučit, jsem z ni doslova nadšený. Hrozně klidná, přesná a kultivovaná civecka s krásnou separaci a pěkně podanou diskriminaci ;-)jsem a velikosti prakticky i na denní noseni :-)

Díky, to je super půjdu do ní..

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru