Sondy k detektorům kovů Golden Mask

Základní a doplňkové sondy, k detektorům kovů Golden Mask.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 23.8.2010 22:08

Opravdu není důvod, proč ne a podle mě osobně nemá slabinu. S menší hloubkou, než u velké cívky se musí počítat, ale na to, jak je kompaktní, to není žádná hrůza, naopak ;-)

ahoj PORADTE prosim, chci koupit novou sondu na GM5, jakou radši vzit? DISCOVERY nebo TIGER? a proč, děkuji ;-)

nedávno to u mě porovnával kluk s GM5 a vzal si nakonec Tigera, dosahy měli cca stejné a líp mu prostě sedla Tigerka.

A chodíš automat nebo manual GB? S velkou spiderkou chodím jen ma auto.
Tu marsku chci hlavně do špatně přístupných míst..

Pokud to bylo na me, tak automat, mam jen GM1+. Taky jsem si sniperku koupil do birdela, na spatne pole atd, ale nakonec co ji mam, tak jsem o spiderku ani nezavadil :-) chodím ji všude a hrozně mi sedla. A ten klid.... 8-)

dekuji za rady uz jsem tedy u vas objednal tiger ted uz muzu jen cekat az se ukrajinci rozhoupou,..snad to nebude dlouho ale dekuji

Já se z MD vrátil zpět ke spider,na mé GM4 Pro jsou spiderky stabilnější.

Osobě si myslím, že je jedno jestli na tvé nebo cizí, ale muselo to být špatnou Marskou... Teda pokud jsi neměl nějaké to obří kolo
o:-)

Mám jak Goliáše tak Tigera,jako hledat se s tím dá ale nesmíš nikde zavadit,ani lehce,okamžitě pískne.Goliáš je teda extrém ale i Tiger to dělá,spiderka 12" je o dost lepší a s 9" můžu mez prozvuků hledat jak v lese tak na strništi.Navíc obě MD jsou dost citlivé na jakýkoliv rušící signál.Dokud jsem na sousedním baráku měl jen jednu wifi anténu,mohl jsem detík zapnout i doma,dali druhou a pole co je hned vedle je choditelné tak 400m od antén,ruší to tam ale i 705.

Tož to je fakt docela divné, aby Tiger byl náchylnější než spiderka, která je podle mě dost náchylná. Tak rušení už je o fyzice, detektor máš stejný, a pokud máš větší "anténu", tak je pak jasné, že bude víc chytat rádio... :-) u Goliášky se teda není čemu divit. A právě marsky mají být dělané na to, aby neměly při ťuknutí do vetviček falešné signály, teda podle mě, zatím jsem četl spíš opak :-/

Když položím na zem detík se spiderkou,je ticho,Tiger začne pískat.Na jednom poli se mi Tiger v pravidelně rozpípá,spiderka je tam v klidu.

Zkus to ve stejnou dobu, vem si obě a vyměň. Některé rušení může být i jen v určitou dobu, třeba js tam s marskou byl právě v tu dobu, když je to rušení přítomné. No to už jsou jen teorie :-)

To by byla moc velká náhoda že pokaždé mi to tam ruší jen marsku,spiderku nikdy.

Co kdybys napsal prodejci nebo mu zavolal? Určitě by stálo za to proměřit detektor i cívku. A rozhodně je to efektivnější, než zde v diskuzi, kde ti nikdo stejně nic konkrétního na dálku neřekne.

Chce to vždy detektor i cívku/y. Vžd yje možnost že nějaká cívka bude lehce mimo toleranci. Neznamená to ale okamžitě že je vadná. Spíše je potřeba prostě nastavit rezonanční obvod sondy (v detektoru). Je to servis na pár minut. Pokud je to naše sonda a náš detektro tak to uděláme zdarma. :-) A to i když je to po zarůce :)

Zdravím a pozdravuji, uvažuji o druhé sondě, ale když to tady pročítám tak nejsem o moc moudřejší :-) Už nějakou dobu používám spider sondu 23cm na GM4pro a moc velký "kliďas" to teda není. Chtěl jsem pořídit spider sondu 30cm a teď otázka o kolik si polepším a v čem? Je rozdíl tak velký? Nebo pořídit MARSky? Asi to chce otestovat. Díky za reakce.

získáš cca 5 cm hloubky na cíl velikosti soc koruny. jak 30 spider tak mars tiger mají podobné výkony, já chodím s Tigerem, přijde mi že hlásí lépe signály na hranici dosahu a jde o malinko hlouběji.

Díky za informace - 5 cm není zas tak málo. Ještě se někde podívám jak ta MARSka vypadá. Byl jsem si kupovat dohledávačku a jel jsem cíleně pro MARS, ale nějak se mi "nezdála". Fungovala perfektně, ale ten plast... Vypadala jak prasklá a znovu slepená. Prodejce mi řekl, že je to asi formou. Nakonec jsem vzal NOKTU - světýlko, kryty na hrabání, vodotěsná, krásný obal atd... Mrknu porovnám uvidím - díky.

Jen by ten Tiger mohl být lehčí jak spiderka,když je menší.

taky vam sonda discovery od marsu tak strašně štěbetá je to nesnesitelne už když je vklidu tak nepipá ale když začnu máchat tak hruza to same když detik položím na zem a cívka smeřuje do vzduchu pak jsem přehodil na cívku 23 spider a myslel jsem si že mám detík vyplý naprostý klid ani jediný prozvuk všechno v pohode je to u té másrky normální ? i když dám citlivost na 1 stejne štebetá gb mezi 8-12 hodinou podle půdy tak jak jsem se dozvedel z nesčetne videi

mobil jsem měl vyplý kolegové co chodili okolo ne ale to snad tak velké rušení mít nemuže skusím to ješte koncem měsíce jedem s kolegama na víkend na šumavu tam na to budu mit dost času to různě odskoušet ale mam obavy že se to nezmení

Prej je trochu posunutá frekvence mezi jednotkou a cívkou a proto to zlobí,prostě při výrobě cívky to lehce netrefili..V servise by to mělo jít sladit.Taky mi zlobí Goliáš a Tiger a spiderky jsou v klidu.

díky za odpoved takže kdybych to zaslal z5 tak by to šlo spárovat jo to by bylo super jen vědet jak dlouho by to cca trvalo pisnu elmarovi

Mělo by jít,projdi si tu komentáře k sondám,GM4 Pro a WD a Zero,někde se tu o tom psalo.I já dostal nabídku na seřízení,zatím to nechávám tak.Spiderka 12" je lehčí jak Tiger,velikost +- stejná a když ji položím na zem,je v klidu.

to je ta nová větší ? a ta prozvuky nemá jo

Pokud myslíš spiderku,tak pokud o něco nezavadím tak nemá.

26x23 2D tadle jestli je vklidu na stabilitu prozvuky spíš myslím

Používám 17 cm spiderku - bezkonkurenční ;-)

Mam Gm4 a sondu 23cm sem vyměnil za mars tiger, marska se zdá klidnější,mam větší pokrytí a tím pádem i víc nálezů,s marskou sem spokojenej.

Spider 23 cm jsem si nedávno koupil do hůře přístupného terénu a klidnější sonda už být nemůže. Je naprosto tichá i když s ní o něco zavadím. Pokud vydá zvuk tak to vždy znamená nějaký cíl. :-)

Já se nejspíš Tigera zas zbavím,moc prozvuků a rušení.

maciz Souhlasim a jen bych dodal,že separace a hloubka také není špatná ;-)

Ahoj, uvažuji o pořízení sondy Mars discovery na moje LP zero. Máte prosím někdo tuto sondu na zeru? Moc by mě zajímalo, jak se sonda chová, jestli nemá prozvuky a jestli není náchylná na štěbetání. Se svojí současnou sondou Spider 23 sem spokojen, ale s ohledem na to, že mě baví čím dál víc les, tak bych se rád podíval i hlouběji do země... Díky za reakce.

Dnes jsem prubnul novou cívku Mars Tiger co mi včera dorazila.Už ted mohu prohlásit že to byla dobrá volba i tímto děkuji Elmarovi a spol. za rychlé dodání ;-)

Jen škoda že je těžší jak spiderka.

To neva,jen o kapánek.Nesmíš byt tak zhýčkaný.Když sní budeš mávat od mrku do mrku tož Ti ruka asi upadne,já v pohodě 5až6hodin ;-)

To zvládnu taky ale na to že je fakticky menší jak spiderka,by mohla být lehčí.

Ahoj, je nějaký rozdíl mezi Mars Tiger v porovnání se SEF 30 x 25 pro GM4?

Ahoj, neodpustím si trošku kritickou poznámku k sondám od Mars, které jsou dodávány bez krytu. Vlastním typ Discovery. Se sondou sem spokojený, ale při pravidelném používání sondy v ne moc čistém lese, kde se povaluje velké množství ostrých větví a ze země vystupuje nemálo ostrých hran kamenů, tak se můžu snažit sebevíc a čas od času prostě do některé z těch překážek zajedu sondou více, než bych si přál, což vede k tomu, že se mi na hraně spodní strany sondy tvoří několik milimetrů velké oděrky, které mi teda příliš radost nedělají :( . Máte někdo nějaký typ na podomácku vytvořený kryt sondy? Zkoušel sem to jen na některých místech obtočit páskou, ale připadá mi, že je poté celkově detektor hůře vyvážený. :(

Mars Discovery je velmi odolná, tam bych se nebál. Pokud přesto chceš mít jistotu, zkus, co na jiných sondách používám já: Starou duši z kola podélně rozstřihni, pak ještě jednou, abys měl čtvrtinu síly duše. A tím to omotej. Vydrží, není to těžký a ještě sondu "odpruží" při tvrdých nárazech.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru