Štěchovický poklad

Přes 60 let je tento poklad zakopán a já už nemám tolik sil, abych se šel na něj opět podívat. Tam, kde ho hledají, nebude nikdy objeven.Škoda, že už je to tak dávno, co sem si na něj sáhl. Omyl je pouze v tom, že se nejedná o 560 beden, nýbrž o 480. Ano, má to nesmírnou hodnotu a já se nedivím, že po generace neztratil Štěchovický POKLAD na zájmu.

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil Helmut12 27.11.2009 14:47

Ještě znova k tomuto tématu. Jelikož mám chatu v blízkosti Jílového u Prahy a nesmírně mně fascinuje tamní historie, ať už se jedná o dolování zlata a hlavně pozůstatky po této činnosti v podobě starých štol a dolů, tak se také zajímám o historii válečnou ve Výcvikovém prostoru Waffen-SS Benešov a tím pádem sleduji také hledání tzv. "Štěchovického pokladu". Často se jezdím koukat na "známá místa hledání" a na konci října letošního roku jsem opět u střelnice pod Medníkem natrefil na čilý ruch, kdy v lese pod lůmkem, po levé straně od střelnice opět vrtná souprava prováděla vrty a na místě se pohybovali stejní lidé, jako v roce 2010. Když jsem se byl na zmíněném místě podívat minulý týden, tak tam na stromech byly rozvěšeny papíry s nápisem, že prostor je pronajat a jakékoli práce, vyjma lesních jsou v daném prostoru zakázány, takže se tam vesele po "něčem" pátrá dál...


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru