Stromy jako značky

Jaké máte zkušenosti s věcmi ukrytými u stromů?
Kamarád našel na stavbě nůši plnou nábojů - pěkně připravených k použití.
Sá se u starých stromů občas něco najít?

v kategorii Lokality, založil xxpepas 23.5.2011 16:40

Jasně že se dá..=D
Našel jsem pod stromem 18 zrezlých dvacítek hřebíků nebo rovnou 4 podkovy... Prostě zlatej důl :-D

mnohdy ani nejde o to, že by tam bylo něco schovanýho, ale von ten strom na tom spíš vyroste a kořeny často vytáhnou věci z větších hloubek

Jednou jsem našel uprostřed lesa u velkého stromu 5 poklic ke Š-100. Vzdálenost silnice cca 5 km. :-)

podkovy by pro mě byly poklad, ohledně těch poklic, je to daleko od cesty, třeba tam bude hloub i zbytek :-D

Pravda - jdu koupit hloubkovej detektor. :-D

Jednou jsem našel u stromu střelecký okop a kolem toho stromu bylo několik granátů RG 42

já našel asi 2km v lese autobaterii asi z traktoru,prasata to aspoň mohli odvézt....

To já jsem u přibližně 500 let staré lípy na které se kdysi oběsil mladík z nešťastné lásky našel asi 50 od vlaku rozježděných starých desetníků a svátostku :-)

..jednou jsem v lese narazil na zničené varhany, taky sem kulil oči

Mně strom podržel na svahu před vyplavením bronzový nůž. :-)

našel jsem takhle u stromu mince asi když si pocestný nachvíli sednul opřel se a odpočinul ...
jednou 1Kčs :) a podruhé něco kolem 1930 těd nevim co . a taky pod pařezem přazku z koňského postroje ..

Děláte si srandu, ale v kotlinách stromů se toho našlo možná víc než na těch polích :-) Literatura = mincovní nálezy.

Jednou jsem v lese u stromu našel hrstku českoslovensých drobáků. Asi tam někdo vykonával potřebu :-D

Samozřejmě ! Tady se furt mluví jen o kopání v půdě, ať už v lese nebo na poli, ale pokud čtete archeo ročenky a sborníky, zjistíte, že hodně nálezů se nalezlo zde: dutiny starých stromů, pařezy, sklepení, zdi. Sám mám takovou zkušenost s německou pistolí při bourání staré zdi.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru