studna

Ahoj, rád bych se zeptal - chtěl bych prozkoumat středověkou studnu. Slyšel jsem (fakt doslech bokem), že existujou nějaký sondy, který se tam spustěj a daj základní info, je to pravda?
Nebo existuje nějaká jiná metoda, než vypustit vodu a kopat?
Díky :-)

v kategorii Lokality, založil asgardus_cz 12.2.2013 18:25

Myslím si, že jediná šance je kamera a pak se uvidí. Možná by ještě napověděl magnet ;-)

Myslím že jediná možnost jak prozkoumat středověkou studnu je za asistence archeologů. :-D

tak vypustit určo ne 8-) ale na nějaký průzkum to taky není,záleží jak je hluboká,když hodně tak to by chtělo sedací popruhy,horolezecké vybavení a když by to bylo moc hluboko tak možná i dýchací masku. to už je lepší zkusit neodymový magnet a dlouhé lano.

jednoznacne by som riesil magnet s dlhym lanom dole sa nespustaj urcite ak nemas skusenosti treba zistit hlbku atd. a potom uvidis co tam je alebo skus neakych jaskyniarov oslovit ;-) :-)

díky za komentáře!
a ta kamera by fungovala i ve tmě pod vodou?

btw, asi je jasný, že studny špunt fakt nemaj, bylo to myšlený obrazně ;-)

no to by asi musela být speciál kamera,vodě odolná a s pořádně silným světlem,dostupnější je temn magnet

Já jsem potřeboval ze studny dostat sací koš a ipu, která mi tam spadla . Zapůjčenej magnet fungoval dobře, sám jsem se divil, co se dá vytáhnout.Ale pro ipu jsem musel dolů, hloubka studny 27 m. Obecní hasiči odčerpali vodu , změřili kyslík ,uvázali mě a spustili .Studna je po sudet něm. Obsah nálezu nebudu zveřejnovat , ale stálo to za to :-) ;-) ;-)

Takze si nasel saci kos,ipu a ho............sem sa zakaslal.Nasel si cestu na horu ze?

To Forest : Můžu jenom prosim kde to bylo ta studna ? Ptž 27m na olomoucko je docela hodně.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru