Detektor kovů Tesoro EuroSabre 2

Detektor kovů Tesoro EuroSabre II, - prve dojmy a skusenosti

Návod pro detektor kovů Tesoro EuroSabre II - Návod EuroSabre II

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 25.5.2010 17:06

Ještě mám jeden problém. Mám k němu myslím že tuhle cívku: www.lovecpokladu.cz/civky-detech-sef/sonda-s-e-f-20x15-pro-radu-detektoru-tesoro-umax-684 a když jsem sestrojoval detektor tak mi to moc nešlo dát do oček cívky, šlo to strašně ztuha tak jsem se na to vykašlal a hodil jsem tam 12x10" H.O.T do té to šlo taky těžko ale lépe než do té sefky. Co mi k tomu poradíte? Sundat ty gumové kroužky? Nebo dopasovat nějaké tenké?

Hlavně všechno zastrkávat pomalu a citlivě do správnejch otvorů, ať něco neprdne. Což při násilným zastrkávání do nesprávnech otvorů něco prdnout může, když se do toho de moc na krev.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Když jsou ty gumy nové tak to prostě stuha jde, trochu s tím šroubem otáčej, jako by jsi ho začroubovával. Ono to půjde ;-)

Takže je třeba ty gumy zhoblovat? :D

Rozhobluje se to samo až si to na sebe zvykne. Napřed to tam musíš strkat takřka něžně, leč neústupně.

ok. :-D

Chlapy poradtě mi s detíkem když chci hledat tak si dám tu citlivost cca mezi 1 a 2 mám to v all metalu a treshold dám na hranici slyšitelnosti a groun balancem kroutim jak kokot a furt to bzučí jen při pohybu dolu že to prostě nejde odladit a hlavně to bere strašně málo do hloubky to je hrůza poradtě prosím.

Do hloubky detektor kovu skutečně nijak závratně agresivně nepůjde, když máš citlivost tak málo.
Tak co s tim - několik bodů:
1. Na ladění treshold na přiměřeně potichu, abys ho dobře syšel, ale zase ne uplně naplno. Můj odhad je kolem půl druhý hodiny, míněno časovou orientací otočného ovladače.
2. Citlivost tak na 4-5 na ladění.
3. Teď jak si popsal že nastavuješ ground balance, je nevhodné pumpovat jak mladý hasič, je třeba jít na věc s citem a poznat kde se odezva mění. Obecně bude hrana změny ve výšce 5-10 cm nad zemí, tak hezkými plynulými tahy okolo té výšky pracuj. Jmenuje se to ladění, a je to podobní jako u strunných nástrojů, tam s tim taky nejde kroutit jak s knoflikama vod plynu na sporáku. To se podá, žádné obavy!
4. Následně, až bude naladěno, budeš mít chod sondy centimetr nad hranou linie odezvy a centimetr pod hranu a budeš slyšet změnu, stáhneš treshold na práh slyšitelnosti, já si dávám dokonce tak na vlas pod práh. Míněno slyšitelnosti.
5. Vohulíš citlivost na 9 a tři čtvrtě, na začátek, a v brzku se propracuješ do červeného pole.

Přeju dobré nálezy.

Zdravim všechny jen dotaz.Po odladění země přepnu na disc a na audio a detík by měl jít do klidu jenže pořád řve. Dneska se mi to stalo poprvé po 5 letech co ho mám, je možné že odchází přepínač(batt,mode, disc)?díky.

Zkus ještě druhou sondu. Abysme ji vyloučili jako zdroj. Jinak to asi bude ta součástka.

Ahojte, chcel som sa spýtať, bolo by podla vás možné napojiť ako zdroj napájania pre detektor Tesoro Eurosabre 2 power bank? ( prenosná USB batéria ) tie USB batérie majú genialnu kapacitu, napr. doma mám 5500 mAh, len ako tak pozerám parametre, ES2 je napájaný jednou 9V batériou ale podla všetkého power bank ktorý mám doma má výkon Input: DC5V 2A ( vôbec sa v týchto záležitostiach nevyznám ), dokázal by tento power bank plnohodnotne potiahnuť výkon ES2?
Bolo by to velmi pohodlné nakolko 5500mah by mi zrejme vydržalo velmi vela vychádzok a dá sa to pohodlne doma nabíjať.

Prípadne viete mi niekto dať radu ako ideálne napájať ES2? aby aj vydržala niečo batéria, prípadne či niekto používa nejaký alternatívny zdroj...díky moc

Ahoj, no power bankou která ma output 5V to bude fungovat blbe a nejspis vůbec. ES2 je na baterky citlivej a ja menil uz při 4 pipancich při 3 uz byl detektor dost nestabilni...

Uprime vůbec bych to neresil, u ES2 vydrzi baterka opravdu hodne dlouho. Ten detektor zere opravdu malo. Když budes používat dobry alkalicky baterky tak je budes menit opravdu az po několika celodenních hledačkách...Pokud i přes to touzis po necem nabijecim tak normlani nabijaci 9V baterie, napr. Eneloop jsou super...

teoreticky kdyz das 2 powerbanky do serie tak budes mit cca 10V DC ....a pak to stabilizatorem stabilizovat na 9V ...
popr. to vypada, ze nejaky powerbanku umi 9V
https://www.aliexpress.com/item/Aukey-16000mAh-Quick-Charge-2-0-Portable-External-Battery-Pack-5V-9V-12V-USB-Dual-Power/32624833454.html?spm=2114.40010308.4.13.83wNCA

Ahoj, nemaze někdo na prodej original koncentriku 12x10 nebo ultimate 33? Měly by pasovat i na golden umax.

Ahoj.Nevíte někdo proč již není v nabídce Tesoro
Euro Sabre 2 Dík.

Dneska mi při zapnutí detektoru, detektor stebetal,nemohl jsem dosáhnou dlouhého stejného tónů,jak kdyby jsem tam odkaslaval,čím to je a jak to odstranit,je to vada,či za to může toto deštivé,mokré počasí? Diky

Podle mě vzdušná vlhkost a rušení -elektrika v zemi,nebo dráty VN,plyn,koleje a hlavně ohradníky pod napětím,ty hodně ruší.Zkus kabel k cívce a konektor.Víc ti neporadím.

Zdravím vás, rád bych si pořídil novou cívku, mohl byste mi někdo poradit, která je nejlepší? Líbí se mi S.E.F 33cm Ultimate...co vy na to? Díky

Pěkný den přejí, k cívkám na ES2 moci říci mnoho zatím nemohu, chvíli jsem se trápil v třítonu se sluchátky Garrett Clear Sound po výměně za Rattler (jednosluchátko) už železo rozéznáti jde, Clear Sound teď spolupracuje s Mojave a to velmi příjemně. Taky jsem dumal jestli 33ULT a na první dojem, větší pokrytí, oproti 28 až takový nárůst hloubky jsem nezavnímal, tak asi něco zakopu... 8-)

s.e.f ultimatka bude mat prozvuki jak ja vim tak asi s.e.f 30 x25 je nato najlepsiii

Ahoj všem. Mám technickou otázku. Koupil jsem z druhé ruky eurosaber2. Vzhledem k tomu, že mám tuhle značku poprvé tak si nejsem jistý jestli je něco s detektorem. Po odladění půdy dám z all metal na disc...přepnu na audio adiskriminaci na minimum...a měl bych mít třítón je tak? Ale mě to pořád píská vysokým tónem ať je to železo nebo jiný kov. Přepínání z audia na blank jsem vyfoukl.... Neví někdo kde je chyba? Detektor je po záruce...... A mám pocit že je i jiná cívka...

Ahoj, nabízím k prodeji Tesoro Euro Sabre II. Použitý dvakrát. Top stav v podstatě nového kusu. Cena 6000,- Dohoda jistá. Nevyužitý.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru