Detektor kovů Tesoro EuroSabre 2

Detektor kovů Tesoro EuroSabre II, - prve dojmy a skusenosti

Návod pro detektor kovů Tesoro EuroSabre II - Návod EuroSabre II

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 25.5.2010 17:06

No alespoň zůstane detektor ok, pokud se tedy zrovna nebudeš dotýkat sondou země 8-) To by jsi šel do truhly i se Svojí mašinkou 8-)

jo jo :-D To je jak prohlásil jeden vášnivý trempík: ,,Když do hrobu, tak ve spacáku!" :-D

Tak jsem opět nabyl jednu cennou zkušenost s tímto neobyčejným strojkem. Standardně chodím s lehce negativním odladěním země v domnění, že mi to trochu pomůže v dosahu, ale dnes se mi přihodilo to, že se mi ozval nezřetelný useknutý signál, který se občas ani neopakoval, jako když přes diskriminaci prolézá železo, jenže já měl disk. nastavenu na MIN. V all metal to byl naprosto jasný a nekomplikovaný signál malého kousku Fe. Po správném odladění země se už cíl signalizoval správně. Takže pokud hledáte i drobná FEčka, dávejte si pozor na správné odladění země. Mysleme na to, že je to vlastně jen jakýsi druh diskriminace. ;-)

Koupil jsem baterii Duracell. Subjektivně bych řekl, že výkon super, zvuk se mi zdál zřetelnější a hlasitější, jestli byl větší dosah nevím :-). Ale, jednoho rána (po několika hledáních) jsem šel hledat, zapnu detík, klasickej zvuk zapnutí a asi za 2-3 sec. detektor začal slabě bzučet, nereagoval a nehledal. Po vypnutí a zapnutí to samé. Po výměně baterie to bylo v pořádku. Nemyslím si, že by měla být vybitá, zas tak dlouho jsem s ní nechodil. Že by nižší ranní teploty tu baterii tak vysávaly? Věděl by někdo o co mohlo jít? Děkuji.

A kolikrát ti pípnul test baterií? Zkus sluchátka a pak uvidíš co vydrží baterka ;-) Je to znát

Pokud jsi vyměnil baterii a bylo vše ok, na 99% je problém v baterce. To slabé bzučení v repráku by tomu odpovídalo. Baterie které používáš ale považuji za to nejlepší na trhu, o když je jejich cena dost vysoko. Prý se ale prodává hodně falešných? Taky je možné, že jsi nechal detektor zapnutý?

Nižší teploty se samozřejmě projevují, ale do cca -5 .. -8°C se nemůže dít nic :)

Mám opět takový skromný dotaz. Lze nějak rozlišit předmět na hraně dosahu? Zdali je to barva nebo Fe - oboje má stejný signál do barvy a to i při plně nastavené diskriminaci. Detektor s ID byl v takovém případě schopný často rozlišit Fe/barva.

Je lepší,když detík hlásí hluboké želízko jako barvu ,než když hlásí hlubší Ag jako železo.Pokud nechceš,tak to nekopej. Já to kopu,člověk nikdy neví.......... ;-) ;-) ;-) :-)

Je to určitě ta lepší varianta, ale vědět co tam přibližně je by nebylo k zahození.

No já si myslím,že na pravdivost odpovědi u ES II si nejde stěžovat.I hluboké Ag hlásí stále jako barvu,a to mi stačí. ;-) ;-) :-) :-)

Zdravím. Na jednom poli za dědinou mi začal šílet detík. Jinde stabilní, tady šílí. Asi 15 metrů od konce pole začne detík vydávat zvuky. A to jak při hledání, tak při máchání ve vzduchu. Hranice, kde to začíná je více méně pravidelná v délce několika desítek metrů((cca80-100m) (víc jsem tam neprohledat)) Jedná se o konec pole, za kterým je polní cesta a za ní suchý polder. Ve vzduch vydává detík zvuk v celkem omezené výseči směrem k polderu, zní to jako detektor radiace. Při hledání( detektor míří na zem) je po překročení hranice jedno, jestli jdu k polderu, nebo od něj.
Co to může být? Horniny asi ne, když je to i 1,5m nad zemí. Na vysílání hodně ohraničené. Může to být Radon?
Přikládám video zvuku, omluvte kvalitu.
http://www.uloz.to/6258796/video-001-mp4

Něco podobnýho občas udělá i můj tejon ,prostě se zblázní a bziká i při máchání do vzduchu,nepomáhá ani snížit sensitivitu. Přišel jsem na to ,že když ho vypnuu a odpojím a znovu zapojím cívku ,i sluchátka ,znovu zapnu a je klid .Dělá to jen vyjmečně,a nevím co to způsobuje .

To samé se mě stalo také s GM2 detík se tak nějak zbláznil tak jsem ho vypnul a za deset minut zase zapnul a šlapal je to záhada . Asi to dělá nějaká interference v okolí nebo co? :-)

Člověče mě to neharaje obraz mám strašně malej možná dělám něco blbě rád bych si to poslech a zvuk nemám vůbec :,-( mě taky na jednom poli blbne a když vlezu do lesa vedle toho pole tak je klid taky jsem to nechápal :-/

Přehraje to jiný přehrávač než media player ,na tom to jde bez zvuku..

no to je pekne este chvilku a vyskoci ti repro s boxu ;-)
pre tych co im nejde zvuk skuste v KM player jeden s najlepsich prehravacov prehra snad vsetko

dnes som prisiel k jednemu velmi neuspokojivemu odhaleniu
zapozical som si jedu striebornu mincu (myslim :-/ ze to bol leopold )proste velmi tenucka strieborna
pri povrchu velmi jasny signal aj nad nadstavenie folia no pri asi 10 cm velmi nejasny signal aj pri odladeni pod foliou a pri neakych 15-20 cm ziadny signal
to ma donutilo hladat tesne nad iron co mi zase privodzuje nemale problemi s kovanymi klincami ktore sa mi zdaju ze piskaju velmi podobne ako striebro na konci dosahu

To bubulak: Tady to myslím dokážu poměrně dobře poradit:

1. Nastavení nad foil je na ty nejdrobnější tenké stříbrné mince velice nebezpečné. Pokud kolečko nelží idealně, dá se snadno přejít.
2. Pokud si v lokalitě plné takových želízek, můžeš hledat v "Blank". Ten tě zbaví většiny těchto menších kovaných želízek a přesto drobné stříbrné mince nepřecházíš.
3. Pokud je železa v lokalitě méně, choď v audiu a diskriminaci nepoužívej :-)

no pri najblizsom vyjazde musim skusit viacero testov je vidiet ze mi ma detektor este co ukazat a ja sa mam este co ucit este ze su tu super ludia ktory vedia dat dobru radu

Nazdar přátelé v hledání.Už pár let mám ES I.Pořidil jsem ho starší ale díky hmotnosti a více tónové odezvě byl pro mne výborná volba.Před ním jsem měl několik detektorů a jako poslední Explorera II.Výborný,ale pak mi odešlo rameno a ta hmotnost po delším hledání byly krutá.A už se dostávám k jádru věci.Otestoval někdo rozdíl mezi ES I.a II.?
Dotazem jsem zjisti,že by ES II.měla být lepší v čediči,ale to je odpověď mne moc neřekla.
Budu rád za info,pokud někdo to porovnání máte nebo jste něco podobného dělal.Pořád hledám důvod proč ES I. vyměnit za ES II. ;-)

To edas: zatm jsem měl možnost porovnat ESI a ESII pouze nekolikrát. Ten hlavní rozdíl bych vyděl ve větší citlivosti na drobné předměty. Tam jsem byl docela překvapený. Testoval se Ag předmět o váza 0,5g. :-)

dobrý den vlastním silvra a uvažuji o něčem lepším a koukal sem na tento detektor určitě to bude skok kupředu ale není nějaký lepší v této cenové relaci děkuji za radu

Zda je nějaký lepší je těžko posoudit. Určitě je to ale detektor velice povedený a v cenové třídě do 15 000kč to nejlepší. Pro Vás to bude velký pokrok, a přitom bude pro Vás přechod velice jednoduchý :-)

tak jsem pročetl hodně věcí o tomto detektoru a skoro jsem se rozhodl ho koupit ale zase sem se začetl do fora o tesoro tejon a jsem rozhodnut jeden z nich zakoupit ale otázka zní kterej jedná se mi hlavně o kolečka jsem z toho neštastnej potřebuju poradit děkuju všem

Ahoj všichni! Já bych se připojil k dotazu " edase " ve smyslu chování detektoru v čediči a makadamu či v jejich okolí. Narazil jsem na několik rybníků u nichž jsou hráze zpevněné právě makadamem z blízkého lomu. Týká se to i starých cest-nehledatelno !? Prozvuk za prozvukem , falešná barva za barvou :-O , falešný signál za signálem obecně. Pokud má s tímto někdo zkušennosti ,zkuste prosím poradit. Já to zkoušel ladit, ale bez výsledně. Rybníky jsou pro mne tady "pasé". Jinak celkově výborný detektor! :-D

Zdar, já mám Tejona, a Elmara mi radí: 1. menší sondu. No a zkouším to na to odladit, mám tam základní koncentriku, a něco jde, když to prostě na ground naladim na to na čem stojim. Ale nervózní jsem, protože to není jen tak. Ale třeba RU knoflík mi to dalo. Pak ale to zapadlo sněhem. Myslim, že to půjde.

No já tam mám taky koncentriku-12x10". Jiná cívka mě samo taky napadla,ale chtěl jsem to slyšet od někoho kdo s tím má zkušennosti. :-O

co by ste doporucili ako druhy (doplnkovy) detektor ktomuto skvelemu detiku

EuroSabre III ;-) :-D :-D :-D :-D

Ne,teď vážně . Já stále uvažuji o CS1MX. 18 kHz na droboť se hodí. Váha také skvělá. ;-) :-D

Shorty probereme to 26 ;-)

Ja mám CS1MX a môžem len odporučiť,treba sa ho naučiť ovládať podla sluchu.nič zložité.Plusom je tiež nízka váha a dlhá výdrž 9V baterky ktorou je napájany.Chodím s kamošmy jeden má Garrett2500 a druhý má Viking 30 no niečo na tej frekvencii v CS1MX bude pretože ked obzeráme nálezy to vidno moje sú vetšinou veľkostou tak do 4cm.Skúšali sme zakopať 15cm hlboko 1 Taler 1766 a Garrett,Viking absolútne nedal žiadny ton no na mojom Skope bol pekný čistý.Jediné čo by som vytkol je že sa nedá odnať cievka od jednotky je tam na pevno.

takze c scope :-) dalsia otazka je ci je 3 MX lepsia alebo su na ravnakej urvni s 1 MX

Podle mých informací se liší 1 a 3 pouze designem a funkcí pinpoint u 3. Dosahem a obsluhou jsou stejné. Jedničku mám - a vadí mi pouze to, že se mi nevejde do kufru.

Dosahem jsou na tom oba detektory podobně. CS3MX je ale v podstatně odolnějším kabátě a taky je ostřejší na drobné cíle.

CS3MX má lepší separační vlastnosti a i audio je uplně jiné. ;-)

je normalne ze ak spravim detektorom rychlejsi pohyb zapestim doprav a vzapeti dolava alebo opacne detik vydava zvuky farby. prisiel som na to nahodou tak len ci to nieje neaka vada aj ked ja osobne pochybujem ale neneha ma to spavat :-/

Pokud s nějakým detektorem začneš takto divoce mávat, vždy vydá nějaký zvuk. A to i když to budeš dělat ve vzduchu. Platí to pro všechny detektory obecně.

V případě, že se ti to děje při normálním hledání, je špatně odladěná půda. ;-)

bublak dovedu si tě představit měl jsem stejný zjištění vyděsilo mě to taky dost hned jsem volal Elmarovy a ten mě uklidnil ne ,že bych mu nevěřil,ale volal jsem ještě jednomu známímu co má taky ESII a ten jeho slova porvrdil :-D.Větší cívka je na tohle náchylnější víc já to postřeh až u sef 12x10 základní koncetrika 8x9 to dělá minimálně ;-)

fuha som sa zlakol ze som ho zapiekol alebo co :-P ja ma cievku zakladnu 8"x 9" :-D ;-)dik za radu

Zajímalo by mně, proč se při režimu audio nedoporučuje používat diskriminátor? Já ho občas použiju a funguje. Přestanou se hlásit menší želízka, kterých je tu na každém kroku jak .... a hledání je mnohem klidnější ( po pár hodinách hledání mám raději méně zvuků :-)Jinak chodím v disk. pod folii a signál prověřím přepnutím do audia, které řekne kopat, či ne. Blank ještě nemám vyzkoušen. A jak je to s dosahy u jednotlivých režimů? Dá se říci, jestli a o kolik ubírají na dosahu? Díky

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru