Detektor kovů Tesoro EuroSabre 2

Detektor kovů Tesoro EuroSabre II, - prve dojmy a skusenosti

Návod pro detektor kovů Tesoro EuroSabre II - Návod EuroSabre II

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 25.5.2010 17:06

Určitě se vším co popisuješ. :-)

ale tycky nechces :-d tos psal:D

poslu vam to asi az v pondeli ted vubec nemam cas :D

Nic se neděje :)

vubec nestiham... kdyz se podari odeslu to az ve ctvrtek :-( :-(

vubec nestiham... kdyz se podari odeslu to az ve ctvrtek :-( :-(

Chci se zeptat odborniku, poridil jsem ES II s Velkou 2D SEF civkou... nejsem si vubec jisty, zda mam spravne odladeno. Je normalni kdyz pri odladovani zvednu Treshold na slysitelnou uroven a s civkou nijak nemanipuluji, ton jakoby moduluje... resp. preskakuje od vyssiho k nizsimu v nekolika skocich, nez se ustali? .. je nejaky trik jak odladeni zkontrolovat?

To ddevil: Při použití S.E.F sond po zapnutí detektoru pár vteřin počkej. Sondy mají nějaké kapacity a i když ty by měli být nabité v podstatě okamžitě, prostě tomu tak není. Myslím že cca 15 vteřin stačí. Pak nastav treshold a normálně odlaď.

Tohle doporučení platí pro všechny S.E.F sondy co jsme kdy testovali. U přístrojů kde se neodlaďuje vliv půdy je to ale na první test nepoznáš.

Taak tak sem ho vam dnes poslal do Jilove doufam ze vporadku dojde ;-)

dekuju moc za radu ;-)

Tak jak dopadl muj ESII ?? opraven?

Myslíš tim něco jako služba do 24 hodin...? Když to pujde dobře, tak se na něho podíváme začátkem příštího týdne.

Jakoze uz mi prave volal nevim kdo to byl:D a zkousel to tak sem si myslel ze uz to nejak resil ..jinak samozrejmne na vas netlacim ;-) ;-)

Tak jak to vypada s mojim ESII ? nebo jeste ste se ktomu nedostali...

Už se na něm dělá, do konce týdne ho máte doma. ;-)

super diky:D uz se tesim az konecne vyrazim kopat ;-)

Dnes budeme detektor odesílat, byl to problém v konektoru. Servis je zdarma.

Diky moc ;-)

Ahoj Náčelníku. Mám jednu malou otázečku.
V poslední době jsem narazil na některá políčka které jsou doslova zamořené nějakýma kamenama a můj ES2 mi na ně normálně hází barvu. Dá se s tím něco udělat? Kolega má Fíšu 75 a jemu to ani nepípne ;-)

Prosim Elmaro nemuzes mi napsat rozmery sroubku co drzi ridici jednotku na tycce? nejak sem ho nekde vytratil... :-D :-D 8-) diky

nebo je to nejaky specialni sroubek?

To Casanova: Hodně takových cílů se dá odladit GB. Nejlepší je takový předmět zahrábnout a provést odladění přímo na něm. (cca 2 nebo tři cm do půdy). Záleží ale na četnosti. Pokud ale vykopeš dva kousky za den, neřešil bych to.

TO secretD: šroubek ti klidně změřím, je ale možné že má jiné stoupání? Nikdy jsem to nezkoumal. Nebude lepší když ti ho pošleme, aby jsi si nezničil matici v detektoru? Cena je 20 kč :)

asi bude lepsi kdyz mi ho poslete:-D ;-)adresu mate?

Včera mi přišel.Hned jsem vyrazil na jednu profláklou lokalitu a nestačil jsem se divit.Na 1000x prochozeným poli jsem jsem si odnášel plnou kapsu mincí a různejch jinech kousků z barevných kovů a olova.Kromě luxusního dosahu (bročky a zápalky nábojnic dost hluboko) mě dostaly 3 diskriminační režimy (Blanc,Iron ID a Audio),takže i když jsem chodil na Iron ID sdiskriminací těsně nad železo nikdy jsem nekopal velký železa.Vlastně železo vůbec.

Ahoj, najdu dnes jsem se snažil naladit tento přístroj, měl jsem ho v ruce poprvé, a nějak se mi to nepodařilo:( Není tady někdo z Mladoboleslavska, který by mi to v praxi ukázal? Díky

Je to jednoduchý,přesně jako na DVD.Zapneš detektor,dáš citlivost tak na 9 hodin,přepneš do all-metal,nastavíš prahovej tón,aby jsi ho slyšel a pohybuješ s cívkou nahoru a dolů.Když jde zvuk dolů točíš do mínusu a obráceně.Až je zvuk stejnej máš hotovo a můžeš hledat.Do lesa používám Audio diskriminaci (nebo tam kde je málo burdelu),na pole Iron ID,nebo Blank(Blank taky když je někde moc bordelu).Diskriminační režimy je taky dobrý kombinovat.Je to dobrý když jsi nejsi jistej co máš pod cívkou,ať zbytečně nekopeš.(Třeba se to hlásí v Iron ID jasná barva,ale v Audio už je to kvákavej zvuk.(mohlo by to být nějaká slitina,nebo pokovený železo)Tak zkusíš Blank a dává ti to jasnej signál barvy,ale jen jednostrně,tak víš že je to větší železo)Takových kombinací a odpovědí detektoru je spousta,to chce nachodit a ze začátku vyzkoušet co kterej zvuk znamená pod cívkou.Prostě kopat všechnou cose ti nezdá.Tím se naučíš co máš pod cívkoua budeš kopat míň a míň.Hlavně se nauč naladit mašinu a potom prostě zkoušej co umí.Určitě budeš příjemně překvapenej. ;-)

Já jsem se to snažil dnes naladit. Ale pořád to měnilo zvuk a to jsem s tím točil sem tam. V manuálu píšou, že pro základní nastavení s tím potenciometrem mám otočit 4x dokola proti směru ručičkových hodinek a pak o půl otáčky zpět. Jak je vůbec tohle odladění citlivé? Nebo spíš, jaký to má rozsah to ovládání? Ten Threshold jsem měl nastaven zhruba na dvou hodinách. Citlivost jsem měl nastavenou asi na jedničku, hned po tom, co se detektor zapne...

moon-ti to popsal dobře,ale zapoměl napsat,že si musíš najít čistý místo bez signálu zapnout nastavit citlivost,tres.na 1hodinu a pumpovat a přitom otáčíš GB no a když máš stejnej tón nahoru a dolu tak jsem dával treshold na max a citlivost skoro do červenýho a deš nato to v jakým režimu se to dělá máš v návodu ;-)
Kdyby ti to nešlo tak v MB někdy jsem ukážu ti to rok jsem sním chodil ;-)

Jj, snad se mi to povede:) Asi u nás máme samou navážku na zahradě, zkusím zajít jinam

přemýšlím o jeho koupi,aproto se obracím s touto otázkou:
chtěl bych hledat na lokalitě kde je spousty drobného odpadu-hlavně železo a hliník-různý alobaly atd. je možné pomocí tohoto přístroje(eurosabre)vydiskriminovat tyto nežádoucí nálezy?
děkuji

Na železo máš tři diskriminační režimy:Iron ID,klasická diskriminace jako u jiných Tesor,Audio Diskriminace vícetónová-každej kov se ti hlásí jiným tónem.(vyšší,nízkej a něco mezi) a Blank ten ti oddiskriminuje hloubková větší železa s kterejma mají ostatní detektory peoblém.Ale všechny detektory mají diskriminaci,záleží jen na tom jak funguje a jak ti která diskriminace sedne. :-)

To Elmara:Prosím tě jak píšeš o odladění přímo na kameni,má takové odladění vliv na snížení dosahu,nebo dosah zůstává stejný? Díky moc.

GM4 nebo eurosabre 2 s.e.f?rozdíl v dosahu a citlivost na malé cíle..dokázal by někdo poradit co by bylo lepší?

Ahoj, která koncentrická sonda je lepší? 23x20 a nebo 30x25? Mám obě a používám jen tu menší a tak nějak nevím, jestli by nebyla ta větší v něčem lepší. Díky

Sonda 23x20 cm je koncentrická, 2D je pouze 30x25cm. Nelze říci, že je větší sonda vždy lepší. 2D sondy mají lepší pokrytí a většinou přidají i na dosahu. Koncentrická sonda má lepší separační vlastnosti a také lepší zaměření. Vždy tak záleží na tom co a kde hledáš.

Sonduji většinou mince. Moc tomuhle ještě nerozumím. K detektoru byla ta menší a větší sonda. Myslel jsem, že jsou obě úplně stejné, jen se liší velikostí.

Právě dneska jsem četl na jednom zámořskym hledačskym webu diskusi. Velká a malá. Výsledek je vem jednu, projdi to, a vem malou, a projdi to. Malá líp separuje, z principu, a velká dosáhne dál. Něco mezi tim najdeš....
U nás se to moc nenosí, přezouvat.... jsme líný. /to y/i mi poradila moja manželka/
No, a já línej nebudu, stejně mám na hrbu bádl s jídlem atd. Rozdíl koncentrika a DD taky je, info je i ve veřejný části, stačí číst... (když nemáš čas, neztrácej čas vrávoráním s detektorem...) :-D

já tomuhle zatím fakt nerozumím. Mám dvě sondy, které jsou na chlup stejné, jedna je 23x20 a druhá 30x25. U té větší jsem našel tady v eshopu, že je koncentrická a to je tak vše:) Elmara psal, že koncentrická je pouze ta malá, tak mám v tomhle zmatek:(
www.lovecpokladu.cz/civky-tesoro/sonda-12x10-koncentricka-pro-cortes-a-deleon-303

Jinak mám EuroSabreII

OK, vidim. Větší stejná (DD nebo con) rovná se víc dolu a odstup v separaci, přičemž con je hlavně ( to je dobře) víc dolu (pokud tě zajímá príce kopáče..)
a samozřejmě, čím větší, tím víc kreje. Čili plocha.

Zajímá mě, jestli si mám nechat obě dvě a nebo jestli to je pro amatéra zbytečný krám doma

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru