Ultrazvuk - čistička ... a Nálezy

Ahoj Lovci. Tak mi Ježíšek přinesl ultrazvukovou čističku. Není to nějaká za dva tisíce, ale ultrazvuk umí a časování taky má. po bedlivé konzumaci textu v manuálu jsem se rozhodl že jí vyzkouším na nějakém tom zaneseném nálezu. Zvolil jsem tedy měděnou minci, hliníkovou a pak ještě hodně zanesenou kulku olověnou. Nastavil jsem čas na 5min a zapnul.. kolečka se předtím čistila akorát od hlíny vodou a kulka pouze rukou při nalezení.. Hliník trochu pustil nějakou tu nečistotu, ale vcelku bezezměny. Měď, to už bylo lepší. Dvouheller se vyčistil od hlíny a kamence slušně. Co zbylo jsem snadno sundal nehtem. Kule taky přišla o hlínu a už může rovnou do krabičky ke svým. ALE.. Abych se dostal k tomu co bych se chtěl zeptat. Vím že se dá čištění opakovat, přidávat a ubírat minuty, ale ještě to nemám v oku a rád bych se zeptal jestli s tím nemáte někdo lepší zkušenosti, popř. jak čistíte vy? Jestli někdo přidáte do vody sodu nebo nějaké ty fígle a zdali je to, a to je to hlavní, vůbec pro čištění vhodné a naopak to neuškodí. Za každý názor děkuji a přeji hodně zdaru při každém jakémkoli čištění. Jinak čistím klasika, pouze voda, sem tam špenát dle návodu Jezera a občas olivový olej.. Díky ;-) :-) o:-)
Atos

v kategorii Čištění a focení, založil Atos 7.1.2011 18:13

Tak ta soda dobrá.. Rozhodně to vypadá, že to lépe uvolňuje nečistoty.. Díky za tip ;-) Jinak ten olej v čističce.. Nic moc! A ještě sem to pak pracně čistil jako blbej. Teď budu zkoušet destilku a asi i v kombinaci se sodou. To by mohlo být ještě o kousek lepší :-)

Ahoj, jak dopadly testy po 9 letech? :D Zbiram info o ultrazvuku nez nejaky koupim. 8-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru