Včelí vosk

Mužete prosim popsat konzervaci včelim voskem?Mám vyčištěny v elektrolyze stary hřeb.Koupil jsem svičku z včeliho vosku a nevim mam ji rozpustit a hřeb do ni ponořit?a nasledně přeleštit hadřikem?Budu rad za vaše rady.Mockrát Díky ;-)

v kategorii Čištění a focení, založil tattoo 23.9.2017 12:08

Já včelím voskem konzervuji měděné mince.Včelí vosk dám do sklenice na zavařování.Sklenici ponořím do hrnce s vodou.Takže vodní lázeň.Vodu ohřívám,až se vosk rozpustí do tekutého stavu.Minci předehřeji opatrně fénem nebo se da použít horkovzdušná pistole.Předehřívám protože ,když je voskovaná mince studená,ihned se na ní udělá matná krusta vosku.Jinak se musí nechat ve voskové lazni déle,než se mince prohřeje.No a potom pinzetou vyndáme,necháme okapat,vychladnout a potom přeleštím hadříkem.Takže,asi tak ;-)

Dnes jsem to udělal přesně tak a výsledek perfektní. Díky

Nemáš zač. ;-)

Vceli vosk na mince,hmmm tak to jo....
Co se tyce zeleza,kamos pouziva,nevypada to spatne
Ja pouzivam kovarskou cern a myslim ze je to lepsi zpusob

Jinak ja uz teda medaky davno neosetruji,nicmene na nejake ty lepsi,nebo bronzove rimany
Pouzivam,cernou tuzku na oci,pomaluji ji hlavne mista kde vystupuje relief,ci pismena
A pak ji hodim Na 14.dni do olivoveho oleje
Posleze hadrikem pretru,mince stmavne,pekne to vyleze
Pak mam jeste jeden zpusob na mince ktere maji zelenou nemoc
Tim myslim anticke bronzove mince,ktere meji omlacene hrany
Vezmu bily tmel patex superfix,nastrouham tuhu HB,tak 1cm hromadku a pouziji zeleny pigment,nejlepe nejakou khaki v odstinu patiny
Udelam kasicku,kterou tak 20min tru aby v ni nezustaly kousky bileho tmelu,musi se to pekne spojit
Zatmelim hrany,popripade vyzrane dirky,po par hodinach to jeste stmavne diky tuze
Popr,mohu pouzit na to jiz zmineny zpusob,tuzku na oci a do oleje,pak je to dokonale
Dokonce i Pavel Tovi uznal ze to vypada dobre,vypada to celistve
Pouzivam jen na mince se zelenou nemoci

Ja jsem zkousel na medaky neutralni silikon. Sanitarni nebo klasicky je zrejme fuk. Trochu vytlacit rozetrit poradne po minci nebo predmetu. Krasne se to vsakne. Pak zbytky setru a rozetru hadrikem. Relief se zvyrazni i u horsich kousku.... treba by to slo i na zelezo...

Zkusil jsem a bomba ;-)

Ona ta konzervace včelím voskem nebude to pravé ořechové. Včelí vosk totiž částečně propouští vzduch - proto také zavíčkované buňky v úlech přežívají a vyvíjí se. Osobně když vosk tak používám parafín ten nepropouští. Dobře se rozpouští v benzínu, který se po natření na předmět vypaří. Několikrát natřu a potom jenom přeleštím. Ten zmiňovaný silikon dokonce prý dnes používají někteří profíci, nebo laky.

experimentuju s hloubkovou penetrací a zatím to vypadá dobře . Pátej měsíc železo po líze položený venku a zatím ani náznak koroze . I to shnilý dřevo se zastavilo a drží . No dám tomu ještě do prázdnin čas 8-)

Včelím voskem?

Ne ne . Stavební Hloubková penetrace na zdivo . zateče to všude a po zaschnutí zůstavá téměř neviditelnej film 8-) ;-)

A co říkáš na ten lak ve speji z Lidlu zkusil sem to na podkovu a je celou zimu venku a zatim v pohode samozrejme sem ju před nástřikem vysusil horkovzdušnou tak uvidím jak to bude fungovat možná dam druhý nástřik sice se blisti ale je pekna :-P

Laky radeji moc nepreferuju . Je s nima i problem kdyz se nepovede neutralizace a vysuseni jak ma 8-)

Zajímavé ale proč ne. Vysušení to je jasný. Odstranění zbytků tam máš pravdu a dost často je tato fáze brána jako nutné zlo. Jen se zeptám jde ta penetrace na zdivo nějak později odstranit pokud by bylo potřeba třeba pro další výzkum? U vosku i laků teoretická možnost je . Dík . Petr

Je docela možny zase lizou bych řekl ale nevim to na sto pro :-P

Půjde úplně stejně , jako ten lak .
Vyzkouším to na podkově a dám vědět 8-) ;-)

Předmět ohřeju horkovzduškou a to řádně! Tím se odpaří všechna zbylá vlhkost i z pórů a pak to potírám svíčkou, která se samozřejmě na předmětu taví. Až předmět zchladne natolik, že jej udržím v prstech už jen přeleštím a hotovo.

no ono jde o to dostat z těch pórů i zbytky solí a neuzavřít je tam . 8-) ;-)

To máš pravdu proto zkoušíme ruzne způsoby tak uvidime co bude lepší těch penetraci mam dost druhu co mi zustali neni problém je vyzkoušet ale od Mapei sou baravne ale nejkvalitnější ty se nehodi pak na kámen ten je na 10let to bude lepší no a ty hloubkove sou na zpevneni drolitosti a spojeni pojiva stěn a materiálů to používám hodně ale na kov sem to nezkoušel na to mame speciální izolační nátěr než to třeba obložíme kachlama :-P

Jo já mám od Sokratesa tu hloubkovou na zdivo a na kovu to drží dobře , Natáhl sem to pokusně i na olízovanou mrtvou zinkovou kačku a na nečištěnou sežranou . Obě se za ten půlrok nijak nezměnily . Napadená zinkovka bez ochrany by už byla jen prášícím kolečkem 8-)

Nechceš ty postřehy pak nějak sepsat? Já furt laboruju s nějakou schůdnou "na vše univerzální" konzervací, tohle vypadá přinejmenším zajímavě.

Mám to v úmyslu , ale nechci to nějak uspěchat , aby se na to pak všeci nevrhli a po čase se zjistilo , že je to blbost . Chci si to ověřit a pak to sem šoupnu i trochu rozfocený ;-)

Jojo sokratka mam vyzkouším je pravda ze z tech hloubkovejch je super :-P

Taky sem toho názoru ;-)

Všechno napouštím fermeř z leštěnkou diava,jedna k jedné,vytřu hadrem a hotovo.Železo,barvu i dřevo.V interiéru i po dvaceti letech žádná změna. ;-)

:-P

Zkouším lak z Lidlu na podkove od zimy tak uvidim :-P

Takže to chce čas a pak možná budeme mět neutralni konzervant který bude v pohodě k dostání ještě by to chtělo zkusit jak tu jeden kolega měl dotas na případnou eliminaci toho nátěru i to je asi dulezite vim ze penetracka sla blbe dolů z hadrů :-P

jak uschne , tak pude blbě ze všeho , ale myslím si , že odstraňovačem starých nátěrů to půjde ;-) 8-)

Jenom aby ten odstranovac nebyl previt na artefakt :-P

uvidím , co řeknou pokusy ;-)

Ok čeče tady fuči ze sem to tu zazil jen pri tornadu 2001 uz se mi vygle satelit asi nevydrzela chemicka kotva no nic stromu bude hafo dole :-P

jo tady nápodobně 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru