Včelí vosk

Mužete prosim popsat konzervaci včelim voskem?Mám vyčištěny v elektrolyze stary hřeb.Koupil jsem svičku z včeliho vosku a nevim mam ji rozpustit a hřeb do ni ponořit?a nasledně přeleštit hadřikem?Budu rad za vaše rady.Mockrát Díky ;-)

v kategorii Čištění a focení, založil tattoo 23.9.2017 12:08

Já včelím voskem konzervuji měděné mince.Včelí vosk dám do sklenice na zavařování.Sklenici ponořím do hrnce s vodou.Takže vodní lázeň.Vodu ohřívám,až se vosk rozpustí do tekutého stavu.Minci předehřeji opatrně fénem nebo se da použít horkovzdušná pistole.Předehřívám protože ,když je voskovaná mince studená,ihned se na ní udělá matná krusta vosku.Jinak se musí nechat ve voskové lazni déle,než se mince prohřeje.No a potom pinzetou vyndáme,necháme okapat,vychladnout a potom přeleštím hadříkem.Takže,asi tak ;-)

Dnes jsem to udělal přesně tak a výsledek perfektní. Díky

Vceli vosk na mince,hmmm tak to jo....
Co se tyce zeleza,kamos pouziva,nevypada to spatne
Ja pouzivam kovarskou cern a myslim ze je to lepsi zpusob

Jinak ja uz teda medaky davno neosetruji,nicmene na nejake ty lepsi,nebo bronzove rimany
Pouzivam,cernou tuzku na oci,pomaluji ji hlavne mista kde vystupuje relief,ci pismena
A pak ji hodim Na 14.dni do olivoveho oleje
Posleze hadrikem pretru,mince stmavne,pekne to vyleze
Pak mam jeste jeden zpusob na mince ktere maji zelenou nemoc
Tim myslim anticke bronzove mince,ktere meji omlacene hrany
Vezmu bily tmel patex superfix,nastrouham tuhu HB,tak 1cm hromadku a pouziji zeleny pigment,nejlepe nejakou khaki v odstinu patiny
Udelam kasicku,kterou tak 20min tru aby v ni nezustaly kousky bileho tmelu,musi se to pekne spojit
Zatmelim hrany,popripade vyzrane dirky,po par hodinach to jeste stmavne diky tuze
Popr,mohu pouzit na to jiz zmineny zpusob,tuzku na oci a do oleje,pak je to dokonale
Dokonce i Pavel Tovi uznal ze to vypada dobre,vypada to celistve
Pouzivam jen na mince se zelenou nemoci

Ja jsem zkousel na medaky neutralni silikon. Sanitarni nebo klasicky je zrejme fuk. Trochu vytlacit rozetrit poradne po minci nebo predmetu. Krasne se to vsakne. Pak zbytky setru a rozetru hadrikem. Relief se zvyrazni i u horsich kousku.... treba by to slo i na zelezo...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky