Detektor kovů Whites Prizm 5 a 6T

Zdravím, pánové máte někdo zkušenost s detektorem kovů Whites Prizm 6T ,??? Díky za info 8-)

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 14.7.2010 21:22

Já osobně kladné ve srovnání s předchozím detíkem Garrettem ACE 250.

Jáké máte zkušenosti s Priz 6T ?

ahoj já osobně taky hledám s tímto detektorem a jsem spokojen až na nepřesné rozpoznání předmětu,taky ti to dělá?? :-/

Nevíte, kde je nějaký test White´s Prizm 6T? Taky moc nevidím, že by s detektory White´s chodilo moc lidí, proč? I na srazech a soutěžích jich moc není, tak nevím, jestli si ho koupit. :-/

pánové mám zásadní dotaz pořídil jsem jsi detík whites prizm 6t a chtěl bych vědět váš názor na něj popřípadě zkušenosti.moc díky grawis ;-)

subjektivní zkušenost nemám, ale vim kde se můžeš začít vzdělávat. Je to ale anglicky. Taky to tam bude občas o dojmech a pocitech (čert ví co měli na klacku nastavený, jak rychle s tim chodilil, jaká byla půda, esli to na ně nebylo složitý, jestli nevyzobávali někomu po tmě někde na tučnym, nebo a podobně atd, , ale semo tamo nějakou měřitelnou zajímavost o tom detektoru dáš. Nevim, jestli se neni třeba registrovat, ale to poznáš. http://www.findmall.com/list.php?31

Servus, chodím tři roky 6Téčko. Myslím,že jako začátečnický klacek celkem jde, ale postupně, když si člověk vyzkouší některé jiné detektory začne trochu pochybovat jestli udělal dobře, že si ho koupil. Je celkem náladový na počasí a hlavně na mokro to má šílený prozvuky ať se chodí pomalu či rychleji. s rozpoznáváním je to o čase než si ho člověk nachodí,ale co se mi zdá že rozpoznává bezpečně a nemá velký rozptyl je na folie :-). Když se chodí na diskriminaci tak větší železný kusy zobrazuje klidně i v barvě. Na to je dobrý si to očuchat krajem cívky. S dosahem je to relativní podle všech možných okolností,ale berme že standartní mince 1krejcar na zvláčeným poli což je idealní stav cca 25cm , ale nepřesné určení a to se standartní cívkou 9¨ a sníženou citlivostí o jeden stupeň což je dle mé zkušenosti nejidealnější a to zvlášť v All Metal. S DD 15x12¨ je to už horší i když se reklamuje jako hlobkový set v prodeji. Navíc DD změní dost těžiště a samozřejmě i váhu kompletu a hůř se s ní manipuluje,ale to taky záleží na kondici jednotlivce. S větší cívkou je třeba chodit pomaleji. Na ovládání je jednoduchý jak facka. Běžný manual co k němu dostanete je srozumitelný a po pár procházkách není co řešit. Co mě ,ale na něm vadí a nemyslím si že mám uplně šmatlavý ruce je loketní opěrka. Je to celkem slabý plast a pokud se chodí dost často tak prostě praská. Vyměnil jsem již tři kusy. Standartní cena opěrky je 500kč, na tu třetí jsem dostal slevu 200kč.A reklamace probíhá jak jinak než přes výrobce což je USA... Třetí už nepoužívám a vyrobil jsem si vlastní hlinikovou a širší.
Tak asi nějak ve zkratce bych tenhle klacek popsal z vlastní zkušenosti já.
Jinak před tím jsem chodil se Zetexem Omegou asi rok a řeknu, že mě mrzí, že jsem se ji zbavil. Práce s ní byla složitější a člověk pořád poslouchal stálý zvuk,ale co se dosahu týká a přesnosti mi přišla lepší. A pokud můžu ještě dodat tak třeba 12 let stará Spectra Eagle,kterou si poslední dobou půjčuju od kámoše,který už více mluví než chodí je oproti 6T pořád stroj....

Prizma je průměrný stroj a určitě bych u něho nečekal zázraky...Ta opěrka mě dost překvapuje protože je to dost lehká mašinka a při normálním chození tam snad nemůže nic praskat...Je to mašinka do začátku určitě dobra a jednoduchá (zapni a jdi) a stejně jako všichni potom začnou pokukovat po něčem jiným a lepším (tím nemyslim jenom detektory) ;-) Spectra když se jí člověk drobek naučí nastavovat je už jiný kafe...

Ba jo kolego,praská.... Přesně v těch místech kde přechází radius k zesílené části, která se šroubuje k tyči. Je to poměrně nedořešený přechod. Kdyby tam bylo menší zesílení zespoda a radiusový přechod asi by mi to nepraskalo. Chodím celkem dost, ale nikdy mi to neprasklo někde po tom co bych to položil či na to spadnu,nebo jiným mech.způsobem jen si tak máchám ,mácham a hle opěrka prd :-))... S čím chodíš teď ty?

Určitě ti veřím..Ten detík drobek znám protože ho vlastnil kolega s kterým jsem toho dost nachodil a zda si dobře pamatuji tak mu praskl nýtek či dva na spodní tyči co se pak na ní šroubuje cívka...ale nejsem si tím teď moc jistý protože už je to dlouhá doba.Třeba se tu kolega ozve a potvrdí to.. ;-)Já jsem v tý době chodil s M6 a potom prodal a prostřídal jsem další tři značky a stejně jsem se vrátil k běláskoj a to konkrétně MXT Pro...Tato značka mě nejvíc sedí a už jsem se zasekl že už značku měnit nebudu že bych se stejně vrátil... :-D

Tolik značek jsem ještě nevystřídal. Od Bílých jsem měl větší možnost . Jak tu starší Spectru, tak v práci se používá DFX to jsem si párkrát půjčil i domů a taky to nebylo špatný... Pořád přemýšlím jestli mám měnit značku,nebo zůstat,když už mám tak nějak zkušenosti s lepším vercajkem od "našich" a koupit Spectru VX3,protože je levnější,nebo jít do Minelabu Safari či došetřit a vzít E-track oba se mi líbí jen cenově jsou od sebe dál. Přečetl jsem snad všechny recenze co se píšou nejen tady a pořád nevim. Prostě dilema co má asi každy,kdo chce něco lepšího :-/

Dilema přesně znám..:,-( Člověk se furt jen hrabe na fórech a hledá to info co potřebuje a stejně na nic moc nepříjde..Nejlepší je si to ošahat ale to ti říkat nemusím protože jak čtu tak si už nějakej ten klacek v ruce zažil :-D :-D :-D :-D..Jak Whites tak Minelab je dobrá volba ale počítej že E-track je v nastavování zas jiný než Spectra...Safari jsem nikdy v terénu neviděl tak nemohu posuzovat co a jak funguje jen co si přečtu na fórech..Bratr má Spectru V3i a kupoval ji v té době jako novinku a má ji do dneška a co říka tak si ji nechá a prodávat ji nebude a to to už jich prostřídal....Ten kamarád co vlastnil Prizmu si nedávno koupil CTX 3030 a jen samá chvála.Tak jak říkám každému padne něco jiného a dej pak vědět do čeho si šel.... ;-)

Na CTX 3030 nemám drobné :-(,ale mooc by se mi líbil. Spectru V3i mám dlouho v hledáčku, ale hrozně mě láká FBS a myskim že to musí fungovat dsost dobře. Příští týden si pojedu vyzkoušet 3 kusy od Minelabu a uvidím co dál.

Až budeš skoušet Spectru,tak jedině se Sefkou 30x25,ostatní plechový bílky a hlavně MXT s Ultimate.Elmara ti je určitě ochotně předvede a porovná s Minelabem s FBS :-D .Pak napiš jakou plechovku si koupil ;-)

Tak už jsem to rozseknul. Šel jsem do Trackouše :-) už je doma a zítra se s ním jdu kamarádit. Byl jsem v pátek u Jirky v Detektor Centrále ho vyzkoušet jak to funguje a Spectru jsem zkošel v neděli. A u bylo jasno. Asi v tom budu mít chvilku hokej než se s tim popasuju,ale věřim že to dobře dopadne. :-))

Sepp,Čekal jsem že se vrhneš po Tracku,už jen pro tu změnu která člověka táhne..Určitě si stím teď budeš drobek hrát a testovat...Docela mě pak bude v budoucnu zajímat tvůj názor na tento detík a porovnat (Track-Spectru nebo DFX) jako nestraného hledače...Nikde jsem žádné porovnání těchto detíků nenašel...Tak ať dobře slouží a jen dobré kopance přeji............

zdravím, bude někdy v budoucnu nějaky testík na whites Mx5? přijde mi jako zajimavy detektor za tu cenu.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru