začátečníkova depka

Chtěl bych si tady vyventilovat svoji skepsi nad vlastní neschopností a zalamentovat si. A od vás bych chtěl samozřejmě politovat a uchlácholit.

Vysněný detik jsem si koupil před Vánoci. Za ty dva a půl měsíce jsem stihl být venku, tak 25-30x á 3-4 hodiny, takže slavím nějaké kulaté jubileum 100 hodin. První vycházky byl bez nějaké přípravy - prostě pole, kopal jsem všechno. Podkovy, hřeby, hromady hřebů. Pak jsem zkusil "lesíky", tam asi mým nejčastějším nálezem byly zbytky brokových nábojnic. Desítky, možná už i stovka. Zkusil jsem změnit taktitku, načetl forum a pohroužil se do studia map a zkoušel vydefinovat nejperspektivnější lokality - staré cesty, zaniklé cesty, zaniklá místa, rohy polí, pole blízko vesnic, daleko od vesnic, koridory atd... Bez valného úspěchu. To, že jsem správně ukazují často nezahrabané, nebo ledabyle zakrýté díry po předchůdcích. Našel jsem dokonce i pár mincí. Mincí co nějaký hledač vkopal a zahodil. Tyhle a pak dva sežrané 1 hellery byly ty jediné mince co jsem za ty dva měsíce našel. Nebazíruji na mincích, potěšilo by mě i cokoliv jiného zajímavého, knfolík, odznak, cokoliv, ale prostě nic. Něco musí být špatně. Nemyslím, že bych byl úplný imbecil, že bych hodnotné signály neslyšel a nekopal, ale prostě nejsou.

No abych tento výlev ukončil nějakou filozofickou otázkou:
Je tedy ten úspěch dán pouze časem a nachozenými kilometry, nebo je v tom něco víc?

Zda a sílu.

Aleš

založil Alesk 10.3.2020 11:31

:-D :-D :-D

kde nic není, ani čert nebere.

Panenských lokalit je už poskrovnu, hledačů jako kobylek a stále přibývají. Takže musíš chodit, zkoušet, chodit, zkoušet, chodit, zkoušet......a ještě třicetkrát, a pak možná narazíš na místo, který "dává".
PS: jestli někdo zahodil vykopané mince do díry, kterou ani pořádně nezahrabe, tak to není hledač, ale kretén, co by zasloužil lopatkou po koulích.

Rád bych ti poradil nějaký recept na pěkný nález. Žádný ale neznám. U mě je to od začátku jenom o štěstí. Ale ani to neznamená že najdu vždycky. Když jdu domů s prázdnou kapsou, vím že se to příště otočí. Už s obyčejným detektorem za pět tisíc jsem si před šesti lety začal plnit hledačské sny. Lokality jsem si vybíral prostě jen podle toho že tam není zaseto. Nikde jsem nepátral, bylo mi jasný že místa popsaná v knihách a na internetu jsou už prošmejděná a profláklá. A časem jsem si našel svoje místa kam se rád vracím a která dávají pěkné nálezy. Taky bych si rád myslel že tomu svému štěstí pomáhám také tím že nechodím do zasetého, zahrabavám po sobě díry a už od začátku spolupracuji s archeology. Kdybych neodevzdával tak už mám doma takové menší muzeum, ale co s tím žejo :-D Ještě navíc jsem se s archáčema podíval na místa kam se normálně legálně hledač nedostane. Je to taky o kilometrech a času v terénu, já byl letos už asi 34x a už se těším na další výšlap. Zkus ještě vydržet, přeji hodně štěstí, já ho nepotřebuji, mám ho dost 8-)

slyseli jste slovo Boží...Amen.....a jeste bych si dovolil vzpomenout tzv.hledačskou sinusoidu...pada to...nepada to..pada to..nepada to....furt dokola...treba tyden,mesic nic a pak...pecka ze sednes do mechu na prdel a cumis co ze to vykouklo na svetlo sveta...a o tom to je.. 8-) 8-) 8-)
p.s. hlavne verit sobe,detiku a hledacskymu panubohu...a nezapomet podekovat..jo a zadny pole nebo les neni prochozeny tak,aby tam uz nic nebylo... ;-) ;-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru