Zkušenosti s odevzdáváním nálezů,s muzei a archeology

Většina z nás nějakou tu zkušenost už má.Svědčí to o tom,že dobré tendence u hledačů pořád jsou.Začíná se ale objevovat opačný fenomén-nechuť spolupráce ze strany odborníků.Jak již někdo psal,jde i o generační problém.Dříve to bylo mnohem jednodušší a nikdo nenadával AMATÉRSKÝM ARCHEOLOGŮM,že něco našli a chtějí to odevzdat - naopak jsou jejich jména do dnešní doby vystaveny vedle nálezů či jejich replik.Handlíři se starožitnostmi byli vždycky a tím víc se vážilo těch s dobrými úmysly.V dnešní době mi to připadá jako v Kocourkově,kdy nejsou finance na precizní archeovýzkum a i přesto se pohrdá zájmem amatérů.Asi je dost velké sci-fi,aby malé pachole řeklo tatínkovi v muzeu:"Podívej,to našel dědeček"

v kategorii Spolupráce s archeology, založil Habanka 15.10.2009 10:24

Zdravím, nevíte náhodou jak je to s přístupem v Libereckém kraji? Nejlépe přímo krajské město. Našel jsem kontakt na pana Brestovanskeho, nicméně po jeho vyjádření v novinách se bojim aby na mě rovnou nevzal řemdich : )))

Taky přemýšlím, pokud najdu něco zajímavého kam se obrátit na Českolipsku.
Neví někdo ?
Když sem četl co mají za prohlášení na webu českolipského muzea tak tam bych se pomalu bál jít byť jen z dětma na prohlídku...


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru