26. 5. 2021 V domě ukrývali zlato a mince v hodnotě 17 milionů korun

Kategorie: Nálezy nejenom s detektorem v západní Evropě

Neuvěřitelný poklad objevili úředníci v domě ve švýcarském městečku Morez. Sourozenci tam ukrývali zlaté cihly a mince v hodnotě 17 milionů korun. Sami přitom žili poměrně skromně.

Ve třípatrovém domě žili sourozenci, kteří sami neměli potomky. Když zemřel poslední z nich, nemovitost zdědil jeden z příbuzných. Dům nabídl k prodeji. Zájem projevila zdejší radnice, která chtěla nemovitost zrekonstruovat.

Dědic moc nezkoumal, co se uvnitř domu nachází. Chtěl ho prostě prodat, jak ho dostal. Když si nemovitost převzala radnice a dovnitř přišli úředníci, nestačili se divit. Objevili skutečný poklad. 

Sourozenci téměř nic nevyhazovali. Dům byl úplně zaplněný nábytkem a dalším věcmi. Informoval o tom starosta městečka Morez. „Dům byl doslova napěchován věcmi a nábytkem. Sám jsem znal několik generací rodiny, které tam žily. Nic se nevyhazovalo a žilo se skromně. Souhlasil jsem s tím, že nemovitost město koupí, jak ji rodina zachovala a vyklidíme ji na vlastní náklady,“ uvedl starosta Laurent Petit.

Úředníci, kteří se do domu přišli podívat, se ale nestačili divit. Uvnitř objevili pět zlatých cihel a stovky zlatých mincí. Podle odborníků jde o poklad v hodnotě asi čtrnáct milionů korun. Mince se nacházely ve sklenicích od marmelády. To ale není všechno. Ve skříni pod kartonovými krabicemi se nacházel trezor, ve kterém byly ukryté další zlaté mince v hodnotě asi tři miliony korun.

Dohromady se tak v domě nacházel poklad v hodnotě přibližně sedmnáct milionů korun. „Nikdo z nás, kteří jsme šli do domu, nikdy nedržel v ruce zlato. Co jsme objevili, bylo pro nás překvapivé a matoucí zároveň. Tři sklenice plné zlata jen tak ležely na polici,“ zavzpomínal ještě starosta.

Dědic kdysi slyšel, že jeho rodina má doma snad nějaké vzácnosti. Domníval se však, že vše jeho příbuzní prodali. O objevený poklad se ale s městem nedohadoval. Radnice plánovala poklad použít na nový projekt, nic bližšího však neprozradila.

Zdroje: https://coinsweekly.com/, www.theguardian.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To se lehce vzdal dost velkýho dědictví...

Tak pokud byl z rodiny. Stejná povaha. Určitě má doma taky nějaké plné sklenice a cihly. Tak proč se dohadovat. Obzvlášť, když už to ta radnice má naplánováno. :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru