3D virtuální prohlídky Egyptských hrobek a chrámů

Kategorie: Pozvánky , Nálezy nejenom s detektorem na blízkém východě

V souvislosti s pandemií COVID-19, začalo roku 2020 egyptské ministerstvo cestovního ruchu a památek ve spolupráci s Americkým výzkumným centrem v Káhiře a Harvardovou Univerzitou, vytvářet a nabízet virtuální prohlídky nejvýznamnějších historických památek, archeologických nalezišť a muzeí.

Tyto prohlídky obsahují detailní fotografie archeologických památek a jejich prostorové modely, ve kterých je možné se libovolně pohybovat. Prohlédnout si můžete samotný 3D model objektu, jeho půdorys, vnitřní vybavení, a to vše doprovázené krátkými interaktivními popisky v angličtině. K dispozici jsou i prohlídky ve virtuální realitě, ovšem, pro ty je potřeba headset.

Můžete tak vstoupit do hrobek v Údolí králů, prohlédnout si hrobku královny Menny zrestaurované mezi lety 2007-2009, chrám Abú Simbel, nebo Luxorský chrám, ve kterém máte na výběr prohlídku ve dne i v noci a informace o jeho architektuře a výzdobě. V podstatně horší kvalitě, velmi podobné hrám z doby před 20 lety, je možné navštívit Chufuovu pyramidu, Velkou sfingu a jiné chrámy a hrobky v Gíze.


možnost prohlídky ve virtuální realitě


3d model celé hrobky menny


interaktivní body


popisek Mersankh


hrobka Menny, výzdoba


chrám Abu Simbel


chrám Luxor

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Diky za info, mam bryle, tak se moc rad mrknu :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru