Bounty Hunter Time Ranger Pro – instruktážní video a první dojmy

Kategorie: Bounty Hunter - recenze a testy

Bounty Hunter

Čím začít? Pod značkou Bounty Hunter ES (exklusive edition) se nikdy takto dobrý detektor nedělal. Ať už budeme Timer Ranger Pro porovnávat s řadou Gold, Platinum, Titanium a nebo s Lone Star Pro, Quick Draw Pro a Land Ranger Pro,  pak tyto detektory doslova strčí do kapsy. BHčka tak mají svojí novou vlajkovou loď.

Detektor padne příjemně do ruky, hezká je i audio odpověď. Především VCO režim je velice povedený a dává uživateli jasnou informaci o velikosti a hloubce uloženého předmětu. Jedinou výtkou ke konstrukci je tak tradičně u všech detektorů od First Texas délka. Na postavu 198 cm je to prostě o chlup kratší, než by bylo potřeba.

Ovládání je jednoduché a není potřeba se bát nějaké záludnosti. Pouze je potřeba se podívat, jak se co nastavuje. Jelikož řada hledačů tradičně návody nečte, natočili jsme pro všechny i krátké instruktážní video. S tím by to měl zvládnout opravdu každý.

S detektorem jsme testovali řadu cílů, detektor je krásně citlivý. Především u drobných zlatých a stříbrných cílů se projevuje vyšší pracovní frekvence 19 kHz a Time Ranger je schopný brát i silnější zlaté řetízky, což tedy rozhodně v této ceně není obvyklé a do částky 12.500 Kč je dalších takových detektorů jako šafránu.

Jak už bylo řečeno, ovládání je jednoduché, v podstatě je potřeba se držet jen několika pravidel:

  1. V Break – místo, kde se láme železo a barva. Továrně je tuším nastavení 50/50. Což tedy při hledání nízkovodivostních cílů není úplně ono. Asi pak nevykopete takřka žádné železo, ale snadno můžete přejít řadu velice hezkých signálů. Naše/moje nastavení by bylo maximálně železa do 35. Jelikož jsme nastavení konzultoval i dalšími kluky, co chodí F19, mohu zároveň doporučit v koksy zaneřáděných lokalitách nastavovat úroveň ID železa na 42. Samozřejmě nižší nastavení znamená, že se občas můžete „seknout“ a podívat se i na nějaké železo. Nebude to nijak časté a určitě se to vyplatí.
  2. Nastavení hlasitosti železa – Time Ranger Pro má zajímavě udělané ovládání hlasitosti a hlasitosti železa. Stupnice od 1 do 20 funguje hned dvojím způsobem. Od 1 do 10 nastavujete úroveň hlasitosti železa a barvy současně. 1 je nejnižší nastavení a 10 je nejhlasitější. Od čísla 11 pak ale ovládání funguje jinak. Hlasitost „barev“ je na maximu, ale mění se hlasitost železa, kdy 11 je nejnižší hlasitost železa a 20 znamená, že železo je stejně hlasité jako barevné cíle. Celé dohromady to funguje velice dobře a je to přínosná funkce díky níž lze stále chodit bez jakékoli diskriminace a železné signály si nastavit na pozadí, aby nerušily.

Celkový dojem z detektoru je skvělý a poměr ceny a kvality je tady rozhodně velice zajímavý. Osobně si myslím, že nejlepšími uživateli pro Time Rangera jsou hledači, kteří se soustředí na hledání mincí a to bez ohledu na lokalitu. Pokud bych chodil nějaké čisté lesy, asi bych si ještě pořídil nějakou větší kulatou cívku, například Detech Ultimate nebo Nel Tornado.

I díky velice kvalitně zpracovanému VCO se s detektorem budete velice dobře cítit i v hodně železem znečištěných lokalitách. Základní cívka 28 cm 2D je již osvědčená z řady dalších špičkových modelů a má velice slušný poměr mezi hloubkovým dosahem a separačními vlastnostmi. Navíc sonda prošla minimálně lehkým vylepšením na spodní straně.

Instruktážní video

Bounty Hunter

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkně natočeno. :-)

To samé co f 19 železo 38 zvuk 14 a hlavně stabilní..... Za mě kdybych neměl f 19 jdu do něj černý peníze a jiné fufniky padaj. Tak co dodat,ať vám to taky padá!

Lacika přesně tak. A ten zvuk , to je radost. Žádný bimbání a cinkání jak v Loretě.

Ten zvuk jsem měl stejnej na F22, můžu potvrdit že je snesytelnej a neleze na nervy :)

Jak když někdo jezdí polystyrenem po skle, brrrrr....

Pdobný zvuk ale né stejný 8-) :-P :-P

A čím to,že je k mání v Evropě pouze zde u vás? Je to sakum prdum F19, pouze přebarvená a se slevou 6 tis.. Že by se Fisher tímto způsobem zbavoval skladových zásob? V treasure huntingu nemám rád modrou!

Můžu poprosit o srovnání Land Ranger Pro? Jaký je rozdíl v hloubce a jake cíle nenajde oproti nové řadě právě chci přejít na střední cestu a přemýšlím který z nich mě se jen nelíbí na tom novém ty 2 páčky mají to hlavně ty levné zmetky z ebay 😂a proto se mi více líbí Land Ranger Pro, ale vzhled není o tom co detik umí a proto bych htel vidět jaké mají rozdíly v hloubce a jake předměty dokáže zachytit nový lépe jak ze staré řady. Moc děkuji za jaké koliv info.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru