Bounty Hunter Time Ranger Pro – instruktážní video a první dojmy

Kategorie: Bounty Hunter - recenze a testy

Čím začít? Pod značkou Bounty Hunter ES (exklusive edition) se nikdy takto dobrý detektor nedělal. Ať už budeme Timer Ranger Pro porovnávat s řadou Gold, Platinum, Titanium a nebo s Lone Star Pro, Quick Draw Pro a Land Ranger Pro,  pak tyto detektory doslova strčí do kapsy. BHčka tak mají svojí novou vlajkovou loď.

Detektor padne příjemně do ruky, hezká je i audio odpověď. Především VCO režim je velice povedený a dává uživateli jasnou informaci o velikosti a hloubce uloženého předmětu. Jedinou výtkou ke konstrukci je tak tradičně u všech detektorů od First Texas délka. Na postavu 198 cm je to prostě o chlup kratší, než by bylo potřeba.

Ovládání je jednoduché a není potřeba se bát nějaké záludnosti. Pouze je potřeba se podívat, jak se co nastavuje. Jelikož řada hledačů tradičně návody nečte, natočili jsme pro všechny i krátké instruktážní video. S tím by to měl zvládnout opravdu každý.

S detektorem jsme testovali řadu cílů, detektor je krásně citlivý. Především u drobných zlatých a stříbrných cílů se projevuje vyšší pracovní frekvence 19 kHz a Time Ranger je schopný brát i silnější zlaté řetízky, což tedy rozhodně v této ceně není obvyklé a do částky 12.500 Kč je dalších takových detektorů jako šafránu.

Jak už bylo řečeno, ovládání je jednoduché, v podstatě je potřeba se držet jen několika pravidel:

  1. V Break – místo, kde se láme železo a barva. Továrně je tuším nastavení 50/50. Což tedy při hledání nízkovodivostních cílů není úplně ono. Asi pak nevykopete takřka žádné železo, ale snadno můžete přejít řadu velice hezkých signálů. Naše/moje nastavení by bylo maximálně železa do 35. Jelikož jsme nastavení konzultoval i dalšími kluky, co chodí F19, mohu zároveň doporučit v koksy zaneřáděných lokalitách nastavovat úroveň ID železa na 42. Samozřejmě nižší nastavení znamená, že se občas můžete „seknout“ a podívat se i na nějaké železo. Nebude to nijak časté a určitě se to vyplatí.
  2. Nastavení hlasitosti železa – Time Ranger Pro má zajímavě udělané ovládání hlasitosti a hlasitosti železa. Stupnice od 1 do 20 funguje hned dvojím způsobem. Od 1 do 10 nastavujete úroveň hlasitosti železa a barvy současně. 1 je nejnižší nastavení a 10 je nejhlasitější. Od čísla 11 pak ale ovládání funguje jinak. Hlasitost „barev“ je na maximu, ale mění se hlasitost železa, kdy 11 je nejnižší hlasitost železa a 20 znamená, že železo je stejně hlasité jako barevné cíle. Celé dohromady to funguje velice dobře a je to přínosná funkce díky níž lze stále chodit bez jakékoli diskriminace a železné signály si nastavit na pozadí, aby nerušily.

Celkový dojem z detektoru je skvělý a poměr ceny a kvality je tady rozhodně velice zajímavý. Osobně si myslím, že nejlepšími uživateli pro Time Rangera jsou hledači, kteří se soustředí na hledání mincí a to bez ohledu na lokalitu. Pokud bych chodil nějaké čisté lesy, asi bych si ještě pořídil nějakou větší kulatou cívku, například Detech Ultimate nebo Nel Tornado.

I díky velice kvalitně zpracovanému VCO se s detektorem budete velice dobře cítit i v hodně železem znečištěných lokalitách. Základní cívka 28 cm 2D je již osvědčená z řady dalších špičkových modelů a má velice slušný poměr mezi hloubkovým dosahem a separačními vlastnostmi. Navíc sonda prošla minimálně lehkým vylepšením na spodní straně.

Instruktážní video

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkně natočeno. :-)

To samé co f 19 železo 38 zvuk 14 a hlavně stabilní..... Za mě kdybych neměl f 19 jdu do něj černý peníze a jiné fufniky padaj. Tak co dodat,ať vám to taky padá!

Lacika přesně tak. A ten zvuk , to je radost. Žádný bimbání a cinkání jak v Loretě.

Ten zvuk jsem měl stejnej na F22, můžu potvrdit že je snesytelnej a neleze na nervy :)

Jak když někdo jezdí polystyrenem po skle, brrrrr....

Pdobný zvuk ale né stejný 8-) :-P :-P

A čím to,že je k mání v Evropě pouze zde u vás? Je to sakum prdum F19, pouze přebarvená a se slevou 6 tis.. Že by se Fisher tímto způsobem zbavoval skladových zásob? V treasure huntingu nemám rád modrou!

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru