Detektor do vody do 10.000 Kč

Kategorie: Detektor kovů Nokta - Makro Simplex+

Jelikož se nám blíží čas dovolených a hledání ve vodě je tak hodně aktuální, udělali jsme pro všechny takový malý speciál o tom, co se dá použít pro hledání ve vodě a přesto zůstat s cenou do 10.000 Kč. Je to prostě u detektoru, který si tak nějak může dovolit každý a zároveň to ale není přístroj na jedno použití.

Sofistikovaných a dražších detektorů do vody je celá řada. Těm se ale v tomto článku věnovat nechci. Díky Noktě je na na trhu dvojice přístrojů, s kterými si u moře nebo rybníka pořádně zablbnete a přitom nejenže dodržíme hranici deseti tisíc, ale jste schopni se dostat i pod 8.000 Kč s DPH. Navíc zde platí, že se Simplexem si i hezky zahledáte (pole, louka, les) a Pulsedive Vám udělá spoustu práce i jako dohledávačka.

Nokta-Makro Simplex+

Detektor není potřeba nějak složitě představovat. Ostatně je tady velký redakční test, který si může každý pročíst zde: https://www.lovecpokladu.cz/home/redakcni-test-detektoru-kovu-nokta-simplex-7726

Detektor to není špatný a pokud vezmeme v úvahu cenu, vychází velice dobře. Hlavním plusem, který ale dnes chceme vypíchnout, je možnost si s detektorem zahledat ve vodě. Pro ty, co takové hledání zajímá a samozřejmě díky letnímu počasí o něm uvažují daleko více než normálně, je tady šance si za 7.780 Kč pořídit přístroj celý ponořitelný až do 3 metrů! S ničím podobným žádný z renomovaných výrobců zatím nepřišel.

Sladká a slaná voda

Jako pro všechny detektory i pro Simplex+ platí, že něco jiného je chodit ve sladké a něco úplně jiného ve slané vodě. Salinita je pro VLF detektory trochu problém, někdy větší, někdy menší. V tomto směru je multifrekvenční technologie prostě někde jinde. I přesto se ale Simplex umí v režimu pláž dost na to, aby jste posbírali všechny prstýnky, eura tad. Nastavení detektoru není nijak složité a na vše se můžete podívat také na videu

Nastavení detektoru pro hledání ve sladké vodě

Tady není moc co řešit, doporučovaný režim je pole. Citlivost bych nenastavoval více jak na 5, ale může se stát, že budete chodit i na 4. Doporučuji vždy, když je to možné, chodit bez diskriminace. Zbytek nastavení je v podstatě na vaší preferenci (hlasitost atd.).

Nastavení detektoru pro hledání v slané vodě

Hledání ve slané vodě je úplně jiný příběh. Salinita detektorům kovů nedělá vůbec dobře a tomu je potřeba se přizpůsobit. Ve slané vodě je potřeba vždy zvolit režim pláž. Ten má ale defaultně nastavenou diskriminaci až po ID 20. To nám ale při hledání drobnějších zlatých cílů bude dělat problém (viz iD video) a je tak potřeba diskriminaci posunout na ID 15. Více posunout nelze. S vysokou salinitou souvisí nastavení citlivosti. Nízka salinita (Černé moře, Balt) dovolí více než vysoká salinita (Středomoří). Ve Středomoří se klidně bude chodit na 3, což je v pořádku, ale vždy se snažte držet detektor v rámci možností klidný.

Video - Jak na Simplex+ ve vodě

Stránky detektoru na LP

Simplex+ (základní model)
Simplex + PP set (set s dohledávačkou v ceně)
Simplex+ WHP a Pointer (Set s bezdrátovými sluchátky a dohledávačkou)


PulseDive Scuba detektor

V současnosti určitě nejlevnější možnost, jak si zahledat ve vodě. Detektor zvládá salinitu velice dobře a to i vysoké koncentrace ve Středomoří. Jak já osobně, tak naše děti s ním v Řecku a Chrovatsku tráviili ve vodě celé hodiny. Dosah je jak výkonem, tak velikostí cívky omezený, přesto pro hledání mincí a prstýnků při šnorchlování dostatečný na to, aby Vás to bavilo.:)

Video - jak na Scuba detektor

Všechny možnosti nastavení a popis najdete na videu.

Stranky PulseDive na LP

Nokta - Makro Pulsedive Pointer + Scuba Yellow SET (Set v kterém je dohledávací hrot a cívka o průměru 14 cm - žlutý)
Nokta - Makro Pulsedive Pointer + Scuba Black SET (Set v kterém je dohledávací hrot a cívka o průměru 14 cm - žlutý)
Nokta - Makro PulseDive Scuba 20cm Black (Detektor se sondou 20 cm pro větší pokrytí - černý)
Nokta - Makro PulseDive Scuba  20cm Yellow (Detektor se sondou 20 cm pro větší pokrytí - žlutý)

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Hezký díky za článek

Díky, a palec nahoru za Noktu - je fakt zábavný detektor.

Elmara: Můžu se zeptat jaký je opravdu reálný rozdíl, jak hloubkově, tak separačně, malá cívka Scuba oproti velké na Noktě? Díky. Jde mi o to, zda to má smysl brát pro dohledávky místo dohledávačky. Zda je to posun.

Rozdíl je velký i když započítám salinitu (která je pro vlf problém) , tak bude Detektor na více jak 3 násobku dosahu :)

to Elmara. Díky za odpověď. Ale teď to čtu a asi jsme se nepochopili.. :-D Já myslel tu malo Scubu sondu versus velká Scuba sonda. Prostě rozdíl mezi těma dvouma Scuba sondama. 14cm vesrus 20cm. Díky.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru