Detektor kovů Garrett AT PRO International

Kategorie: Detektor kovů Garett AT International

Po prvním vyndání z krabice se neubráníte pocitu, že se jedná tak trochu o přifouknuté Acéčko. Tento pocit je ale chybný a ihned po zapnutí zjistíte, že společný je pouze podobný přístup k ovládání, který se osvědčil, a také kapkovitýatvar boxu řídící elektroniky.

Konstrukce detektoru

Konstrukce vodících tyčí je pro detektory kovů Garrett charakteristická a v podstatě se již roky nemění. Je to také jedná z mála výhrad k tomuto novému detektoru. Opravdu nechápu, proč u Garrettů nepřidají na vodící tyče zámky.
Něco úplně jiného je ale konstrukce boxu elektroniky. Žádný jiný přístroj, který je dnes na trhu, nemůžete ponořit do vody tak, jako je tomu u AT PRO. To hledačům, kteří "dělají" pláže a vodu jako takovou dává opravdu universální přístroj. Vždyť ATčko není podvodní detektor, ale je to přístroj určený především pro universální hledání na souši.  Celkově tak přes chybějící zámky tyčí hodnotím konstrukci detektoru jako vynikající krok kupředu!

Garrett AT Pro International
Garrett At Pro
Garrett At pro international

Rychlost reakce detektoru a pracovní programy

Garrety nejsou určitě hledači vynášeny do nebes za rychlost reakce nad cílem. U AT PRO ale výrobce značně přidal. Týká se to zejména programů v režimu PRO. V něm je detektor schopen daleko lépe odlišovat jednotlivé cíle od sebe. Určitě se tímto programem detektor liší od všech ostatních přístrojů Garrettu a byl příjemným překvapením. Stejně tak jako jeho audio, kdy díky lehce "nakřápnuté" odezvě se daly v tónu daleko lépe číst drobné nuance. Výrazným plusem je pak určování hloubky uložení identifikovaného předmětu.
Znovu v tomto případě musím vyzdvihnout přínos programu PRO. Se vzrůstající hloubkou pomalu intenzita zvuku klesá a zkušenějšímu hledači to hodně napoví.

Standartní program mě moc neoslovil, částěčně mi připomínal audio ACEčka, kterému na firmě říkáme „pozor jede tramvaj“. Pro začátečníka bude ale určitě jednodušší v něm pracovat a to zejména v prvních dnech učení se s detektorem, což občas podceňuji. Vyhodnocení cílů v tomto režimu je jednoduché a přímočaré. Barvy se hlásí jasně a to samé platí i pro železné cíle.

Odladění půdy

Garrett AT PRO je vybaven odladěním vlivu půdy, které je vyřešeno podstatně komfortněji než tomu je například u řady GTI. Nastavení odrušení vlivu půdy je jednoduché a měl by ho zvládnout úplně každý. Trochu mě překvapilo pouze tím, že je poměrně tiché.

Garrett AT Pro

Použití sluchátek

Originální sluchátka Garrett v současnosti najdete přímo v balení detektoru. Sluchátka jsou to komfortní a určitě mohu jejich použití jen doporučit. Zvláště, pokud začnete používat pracovní program PRO, jsou nepostradatelná a to zejména při identifikaci nejdrobnějších cílů nebo předmětů na hranici dosahu detektoru.

Závěr

Chtě nechtě musím detektor porovnávat se stávajícími přístroji značky, ale moje hodnocení je v tomto ohledu jednoznačné. AT PRO Internacional je nyní určitě nejlepší hobby detektor ve výrobním programu Garrettu. I když jsou stále v prodeji přístroje řady GTI, já AT PRO hodnotím jako lepší. Je to samozřejmě subjektivní hodnocení a vycházím z poměrně krátkého času na testování.
Jedinou nevýhodou jsou zatím doplňkové sondy, kterých pro ostatní řady Garrett vyrábí celou řadu. Dá se ale předpokládat, že tento handicap určitě rychle u Garrettů doženou. Detektor bude určitě příjemným překvapením pro všechny věrné fanoušky značky, a zvláště pak pro řadu hledačů používajících přístroje řady Ace, pro které by měl být přechod velice jednoduchý a přirozený.

Dovětek

Dosahy detektoru vyjdou včetně velkého a uceleného testu někdy koncem léta. Na videu najdete ukázku z instruktážního DVD od Lovce pokladu, které najdou v balení všichni hledači, kteří si detektor zakoupí v některé z poboček Lovce pokladu v ČR nebo SR.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Hm... tak už asi vím, za co časem vyměním mýho slabšího žluťáka ;-) já osobně bych asi nejvíc využil vodotěsnost detíku, protože já bych ho kolikrát musel fakt mýt vapkou 8-)

Dost dobrý.A co bude stát? :-D

mám 350ku chci se zeptat je tam něakej znatelnej rozdíl mezi nima

Vypadá dost zajímavě 8-)

To Zdynek: Jsou to uplně jiné detektory. Ace 350 je tak trochu 250 s větší 2D sondou. ATčko je ale uplně nový detektor, i když může řadu Ace tvarem boxu připomínat, detektor je to uplně jiný. :-)

i když nejsem fanoušek této značky, tak přiznávám, že opravdu poskočili - v tom režimu pro už i dobré audio - diiing, diiing je pryč. pokud poskočili i např v dosahu, tak na něm asi něco bude. Ten pán v té vodě ještě neměl signál :-D škoda že to není video a neuvidíme, jak bude kopat o dohledávat :-D :-D :-D

Tp Patrosos: já jsem vodu dělal jenom párkrát a určitě to není můj šálek kávy, ale tento typ hledání - brodění funguje trochu jinak než si asi představuješ. Hledači používají ocelovou "naběračku" na dlouhé tyči. Tou se předmět vyjímá, aniž bysi se ponořil více než je ten mládenec na fotografii. ;-)

Tak u Vás Máro říkáte ACEčku, pozor jede tramvaj a já zas pozor padaj šraňky :-D :-P ;-)

Zdravím, jsem majitel AT Pro, a GTI 2500. A reakce na rozlišení kovu jsou nesrovnatelné GTI 2500. je v optimalním nastavení neomylný v procentech 93%. A AT Pro, pří hledání mincí katastrofa !!!!! tolik pivních vršků a rezavého železa různe velikosti jsem nenašel dlouho.A to jsem prošel cirka 4000 m2. AT pro reaguje na vršek (víčko od piva) úplně stejně jako na spoustu minci (koleček)pro které vyražíme do terénu.Tak AT Pro v neomylnosti na procenta 30%, AT Pro mám 2 měsíce a nejsem s ním spokojen, počkám až se oteplí a zkusim jeho největší přednost VODOTĚSNOST a jak mě neuspokojí tak PUJDE S KŮŽÍ NA TRH. Je to pouze můj názor tak se nenechte ovlivnit při rozhodováni i ja jsem se nechal unést a teď leži ve skříni a GTI 2500. doslova žně. Jak ošefuju kameru tak natočím jaký je rozdil přimo v terénu. Jo rozdil mezi AT Pro a GTI 2500 je 10 000tis, tak možna proto ten rozdíl. čau a šťastný kop.

No nevím, mašina to bude asi dobrá, ale hledat ve vodě by mě osobně asi nenadchlo a na souš mi stačí 250padina 8-) 8-) 8-)

Zdravím, ja Garret AT PRO vhodný pro začínajícího hledače? Láká mě ta voda. Škoda že zatím není vic recenzí. :-(

prý má dobrý dosah jsem slyšel

Zdravím všechny,

AT PRO vlastním asi 2 měsíce a jsem spíše zklamán. Možná jsem od něj očekával velký rozdíl od ACE (vlastním 150-ku)....řekl bych, že největší rozdíl je v ceně. Dosahově téměř identický s ACE 150 s větší sondou. Jinak co se týká rozlišení cílů, tak zklamání, dost lže. Chodím s kamarádem, ten má Proximu a vždycky porovnáváme vyhodnocení nad cílem: mě hlásí barvu, mu železo v hloubce...pravdu měla vždy Proxima...co se týče Pinpointu také ne moc přesný....

myslím si, že od ACE se liší poze vodotěsností (tu jsem ještě zatím nezkusil), ID metrem jenž ovšem až nepříjemně často "mluví" nepravdivě, pinpointem, který je pro zkušeného hledače i tak zbytečný, barvou a hlavně cenou.

Jsem fanoušek Garretů, se žluťáskem jsem nachodil mnoho, ale subjektivně hodnotím AT vzhledem k očekávání jako velmi průměrný....myslím, že 350 Euroace je lepší a levnější volbou.

Jinak kdo chce, tak je AT PRo k mání, prodávám jej. Cena dohodou, cca 6x v terénu. Více na e-mail: Beregsazi.p@seznam.cz ;-)

já mám ace 150 a spokojenost :-D

Ahoj ve spolek, chci se zeptat, jak reaguje AT na gold? Má ACE150 ho považuje za železo. S Detector Pro není problém ani malá náušnice. Dále se chci zeptat, AT funguje i bez sluchátek? Venku mě dost obtěžují. A máte někdo zkušenosti s broděním? Měli jste někdo ponořenu elektroniku pod vodou? S jakým výsledkem? Díky za info. Hodně skvělých pípanců! (nejlépe znějí víčka od zavařenin :-D)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru