Detektor kovů Minelab Gold Monster 1000 je na cestě

Kategorie: Minelab - recenze a testy

I když se asi naprostá většina fanoušků Minelabu těší na to, co bude zač nový Equinox, dnes budeme popisovat nový detektor určený pro hledání přírodního zlata a obecně těch nejdrobnějších cílů Minelab Gold Monster 1000. Osobně jsme měl přístroj poprvé v ruce v lednu v USA. Tam jsme ale s Pilotem neměli čas si udělat nějaké velké závěry. V podstatě mohu říci, že jsem ho bral spíše jako detektor, který u nás příliš velké uplatnění nenalezne. Před týdnem ho ale přivezl na Mistra hledače Gordon Heritage a přístroj se tak dal pořádně otestovat. S detektorem si hrál především Zukloš a naše překvapení nemohlo být větší.

1. Diskriminace detektoru je naprosto skvělá. U přístroje na tak vysoké pracovní frekvenci je to něco zcela mimořádného a absolutně nečekaného.
2. Dvoutónové rozlišení v diskriminačním módu je velmi příjemné a jednoznačné
3. I když je detektor určen primárně na ty nejdrobnější cíle a zlato, pracuje na opravdu vysoké pracovní frekvenci, celkový dosah nebyl vůbec špatný.

Když mi před tím Gordon vyprávěl, jak skvěle se 1000covky prodávají v UK, trochu nechápavě jsem na něho zíral. Když jsem pal viděl, jak na 15 cm bere drobný zlatý řetízek.... trochu mi vyschlo v ústech :). To jsem ale ještě neviděl, co předvede na separačním polygonu. Pokud detektor na takto vysoké frekvenci dokáže smazat hromadu hřebíků a vycucnout si mezi nimi dvě malinkaté barvičky, má prostě můj obdiv.

Velkou výhodou 1000covky je naprostá jednoduchost ovládání. Je hodně znát, že detektor je konstruovaný tak, aby žádný africký hledač neměl problém s nastavením. Ovládání je opravdu udělané tak, aby ho zvládl i průměrný delfín :-).Při porovnávání detektorů představují tři křivky v diagramu schopnost každého detektoru nalézt malé zlaté nugety určité velikosti v maximální možné hloubce. Většina detektorů najde velký nuget těsně pod povrchem, avšak citlivost detektoru určuje, kolik menších nugetů bude nakonec objeveno v těžkých (silně mineralizovaných) půdách a ve větších hloubkách.

1. Barevné kovy (zlato) Železo
2. Detekční módy - diskriminační All Metal
3. Nastavení citlivosti  
 
4. Nastavení hlasitosti  
 

Detektor s kmitočtem 18 kHz bude mít hloubkovou výhodu při hledání nugetů ≥ 1,0 g oproti klasickým přístrojům na středních kmitočtech.  Detektor pracující na 71 kHz bude mít hloubkovou výhodu při detekci ≤ 0,1 g. Vysoce pokročilý GOLD MONSTER 1000 využívá “střední” frekvenci 45 kHz a vysokorychlostní 24bitový procesor. Tato primární kombinace výrazně zvyšuje citlivost na zlato, která je mimo dosah ostatních jednofrekvenčních VLF detektorů v širokém rozsahu velikostí nugetů, aniž by došlo k nadměrnému šumu a falešným signálům.

Využití

V našich podmínkách je využití 1000covky trochu omezené. Přírodního zlata je zde poměrně málo. Přesto bych si dovolil tvrdit, že by se Gold Monster mohl stát dokonalým pomocníkem třeba pro archeology. Přístroj nevynechá ani ty nejdrobnější částečky kovu a jeho ovladatelnost je taková, že ho může vzít do ruky v podstatě kdokoli a jít okamžitě pracovat. Dosah na klasické předměty v diskriminačním režimu je průměrná (na polygonu MH třeba 2h RU 22 cm). Jelikož je detektor primárně určen pro vyhledávání těch nejdrobnějších cílů, tak je v podstatě větší dosah i trochu nežádoucí. V All Metalovém režimu pak dosah vzroste o cca 30%. Rozlišení barva/železo ale pak probíhá pouze na LCD. Všechny cíle se v All metalu ozvou stejně.

Funkce a vlastnosti

    Plně automatický provoz
    Extra citlivý výkon 45 kHz VLF
    Vysoce přizpůsobitelný
    2 vyhledávací cívky v ceně
    Snadný rychlý start

Klíčové vlastnosti: Automatické odrušení interferencí • Digitální elektronika • Automatické vyvážení půdy • Rychlejší procesor • Automatická citlivost

 • Technologie - Ultra široký dynamický rozsah 45kHz VLF
 • Pracovní režimy -  Zlato (odmítnutí železa), Deep All-Metal
 • Diskriminace – Ano
 • Pozemní rovnováha GB – Automatická
 • Odrušení interferencí -  Automatické (při spuštění)
 • Nastavení citlivosti -  Manuální (1-10) / Auto (11) / Auto + (12)
 • Nastavení hlasitosti - Manuální 1-6
 • Vizuální zobrazení - Monochromatický LCD
 • Délka detektoru - 1382 mm - 944 mm (54,4" - 37,2")
 • Hmotnost detektoru (s10 "× 6" cívkou) - 1.33 kg
 • Audio výstup - Interní reproduktor nebo sluchátka 3,5 mm (1/8 ")
 • Cívky (standardní) - GM 10 (10 "x 6" 2D), GM 05 (5 "2D)
 • Odolný proti stříkající vodě - cívky jsou vodotěsné do 1m, ovládací skříň odolná proti dešti / stříkající vodě
 • Možnosti baterie - Li-Ion (součástí balení), 8 × AA baterie (není součástí balení)
 • Záruka - 2 roky

Obsah balení

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeHmmm,Hezký určitě i cena. :-D

Cena je 22 900 Kč s DPH a přijde mi OK.

Parádní mašinka.

Strašná obluda to se do přírody nehodí už vůbec tohle :-D :-D

Tak sem napiš co používáš za krasavce? To by mě tedy opravdu zajímalo, jak vypadá detektor co se hodí do přírody? :-) :-) :-)

Žádnej se nehodí do přírody ale tenhle už vůbec ne :-D

Tak jsem viděl 2 videa na YT, na nalezištích v Austrálii, nuget 1 gram, 1 palec hluboko, nuget 13,2 gramu cca 2 - 3 palce hluboko a vyhořel ! :,-( Tak nevím. Nokta má asi navrch. Chlapi dělali co mohli, ale výsledek je a ani mě neuspokojil. Co si o tom mám myslet, jsem taky překvapený. Recenze byla dobrá, ale výsledek fakt divný. :-(

? Naše výsledky na MH....2h RU 22 cm v disku, zlatý řetízek... 15 cm..... a ty tady píšeš 13g v 7,5 cm neviděl? Nějaký divný video? Chceme jeden s těch detektorů co příjde rozchodit. Několik kluků si o něho už napsalo a tak bude nakonec hned několik recenzí z ČR. Všechny dáme na LP bez jakékoli úpravy.

P.S: teď mi došlo, že byla testovaná i 1/24 a ta hloubka byla hodně dobrá. Musím se ještě Petra zeptat kolik to bylo přesně, abych to nenapsal blbě a nedostal jsem přes pusu, od kluků co tam s detektorem blby. A když vezmeš její váhu, to je o hodně méně než 1g.... no těžko říci :)

Pokud budu kupovat detík každé dva roky tak je to drahý,Mám Noktu Fors Core a byla kdysi novinka.No ve skutečnosti to zas takový zázrak není :-(,ta Nokta.

Kdyby byl vodotěsný a měl možnost použít klasické sondy... Tak jo.

Samozrejme, ze konkurence nenecha na Minelabu nit suchou. To tak je, kdyz je Minelab etalonem.

0,35g v 15cm? To chci vidět na vlastní oči

S tímto detektore jsem si za asistence Gordona Harritage celkem dlouho hrál.
Poznatky se dají celkem snadno shrnout asi takto:
K dispozici jsou celkem dva pracovní režimy all metall a disc.
All metall je o cca 30% procent hlubší,ale tento rozdíl se postupně zmenšuje s přibývajíci velikostí cíle. Tj. rozdíl je nejvíce patrný na opravdu titěrné cíle.Chod řežimu dost připomíná X-Terru 705 v prospecting modu. Celý režim tedy jede v jednotonu s VCO.Rozlišení barva/železo v tomto řežimu probíhá pouze na LCD a je přesné do stejné hloubky jako cíl vidí Disc režim,co je hloubš se ozve spolehlivě ale rozlišení už není tak jednoznačné.Určitě by tomuto režimu prospěla delší praxe,ale mohl jsem ho mít v ruce pouze dva dny.

V disc režimu musím říct ale že rozlišení i separace zde chodí opravdu pěkně
Testovali jsme ho na separačním polygonu na Mistru hledači,tam kde bylo železo bylo opravdu ticho v podstatě detík ani neprsknul,kde byla barva zahlásil naprosto spolehlivě,zkoušel jsem cíl i obejít dokola, abych zkusil všechnu orientaci hřebíků okolo mince,vždy to byla parádní barva. Jen dodám že na detektoru byla nasazena ta větší sonda.

Testoval jsem i svůj Au řetízek v nataženém stavu což je pro mě jakožto plážového hledače asi nejhorší cíl a v AM režimu ho bral na nějakých 15 cm na poslední žáškyt :D V disc chodil spolehlivě v barvě tak na 10 :D. Takže jsem si taky trochu řikal že ve vodotěsném provedení bych to ve vodě určitě využil :D

Nicméně v pátek uvidím Equinoxe takže ještě uvidím s čím novým přijde Minelab :D

No v dnešní době v sadě drátové sluchátka ? to jako fakt ?, no neoslnilo mě to.

Hlavně aby se to dobře prodávalo že??

Hlavně aby se to dobře prodávalo že??

GM 4 0,23 g au bere 10-12 cm což je hodně dobré.Záleží jak se nachodí a zkušenosti ostatních taky nebudů k zahození. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru