Detektor pod stromeček

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Stejně jako takřka všichni rodiče současnosti, možná i vy řešíte, jak dostat drahou dcerku a nebo syna od počítače. Možná se ale vaše dítko našlo v koníčku, který děláte sami a pod stromečkem by rádo našlo vysněný detektor. Doufáme, že následující přehled Vám pomůže s výběrem a případnou koupí detektoru, který bude mít smysl. Všechny vybrané detektory mají velice nízkou váhu max. do cca 1 kg. Mají jednoduché ovládání a garantujeme velice nízkou poruchovost.

Detektor pro ty nejmenší děti do 3.000 Kč

Rovnou bych chtěl říci, že kupovat detektor dítěti mladšímu 5 let je asi zbytečné, pokud tedy nemáte doma nějakého velkého šikulu. Pokud ne, je lepší půjčovat dítěti dohledávačku a nechat ho pátrat po již vykopaných cílech. Nejenom že si sami zahledáte, ale děti to navíc baví, jelikož stále ve vykopaných hromádkách něco nalézají. V případě že je Vašemu dítěti něco mezi 5 a 7 roky, lze koupit jak dvě malá BHčka, které jsou někde na pomezí detektoru a hračky a nyní také nový Go Find 11. Všechny tři detektory jsou v ceně do 3.000 Kč a u Minelab Go Find 11 se dá již mluvit o plnohodnotném detektoru. Tady se již o hračku nejedná.

Bounty Hunter Junior

Jednoduchý přístroj určený pro nejmenší děti. Jednoduché konstrukci a malému dosahu odpovídá i cena 2.290 Kč s DPH.

Bounty Hunter Junior ID

Nová verze junioru od BH s LCD a jednoduchou obsluhou. Stále se jedná ale o detektor určený pro děti, dospělí či starší dítě si s ním nezahledá. Cena je 2.730 Kč s DPH

Minelab Go Find 11

Skoro by se chtělo napsat "horká novinka", ale u dětského detektoru mi to přijde nějak nepatřičné. Navíc, tady se v podstatě jedná o původní verzi Go Find 20. Je třeba ale říci, že detektor dostal novou, zcela mimořádnou cenu 2.890 Kč s DPH. Detektor mohu komentovat i z naší praxe, jelikož původní dvacítku používají moje vlastní děti. Nejdříve byla staršího Ondry a nyní je mladšího Kuby. Detektor toho zažil opravdu hodně a vše až do dnešních dnů přežil, což tedy mohu jenom ocenit. I když se jedná o "malý" detektor, zahledá si s ním i dospělý člověk.

Před nějakým časem jsme natočili malý test Go Findu 22. Můžete se tak podívat i na video.

Detektor kovů v ceně od 3.000 do 5.000 Kč

Tohle je asi kategorie, po které všichni rodiče koukají najčastěji. Zároveň se také jedná o detektory, které mohou používat i nenároční začátečníci.

Minelab Go Find 22

Nejmenší detektor z nové řady Go Find. Detektor je velmi lehký a skvěle vyvážený. Navíc ale také extrémně skladný, umožňující okamžité složení a rozložení během několika vteřin. Hledací sonda je vodotěsná, detektor tak můžete používat jak ve vnitrozemí, tak při brodění na plážích. Detektor má navíc velice příjemnou cenu, která se vešla pod 4.000 Kč s DPH.



V rámci vánoční akce Minelabu je k detektoru zdarma kapsa na nálezy.

Bounty Hunter Lone Star Pro

V současnosti nejlevnější detektor na klasické konzervativní konstrukci. Detektor je osazen základní 20 cm koncentrickou cívkou. Nelze tak čekat nějaký pekelný výkon, na druhou stranu za peníze co za něho dáte určitě stojí. S detektorem si zahledá i dospělý hledač, ostatně si ho dospělí hledači často kupují. Příjemná je váha, jednoduché ovládání a cena 4.890 Kč s DPH.

Minelab Go Find 44

Nový detektor kovů Minelab Go Find 44 je určen pro začínající a mírně pokročilé hledače. Disponuje řadou pokročilých funkcí, skvělou citlivostí a dosahem. Na rozdíl od Go Find 22 je 44ka již osazená větší 25 cm sondou. Detektor je velmi lehký a skvěle vyvážený. Navíc ale také extrémně skladný, umožňující okamžité složení a rozložení během několika vteřin. Hledací sonda je vodotěsná, detektor tak můžete používat jak ve vnitrozemí, tak při brodění na plážích. Cena detektoru je 4.990 kč s DPH.

Detektor kovů v ceně od 5.000 do 6.000 Kč

Vydávat více na dárek pro mladého hledače je myslím zbytečné. Navíc tady se již pohybujeme ve třídě, v které často začínají dospělí hledači. Výběr detektorů je zase ovlivněn co nejnižší váhou a jednoduchostí ovládání.

Bounty Hunter Quick Draw Pro

Detektor je také velmi dobře vyvážen a navíc má i nízkou váhu, pouze 1 kg. Osazen je kvalitnější sondou než je tomu u Lone Staru. Stejnou cívku lze nalézt i u některých vyšších modelů First Texas (výrobce detektorů Fisher, Bounty Hunter a Teknetics). Identifikace na LCD je řešena ID čísly v rozmezí od 1 do 99 a třítónová audio diskriminace je velmi přesná. K pohodě při hledání také přispívá bezpohybový dohledávací režim pinpoint, který i přes velmi rychlou reakci detektoru na cíl dohledávání detekovaného předmětu začátečníkům značně ulehčí. Cena detektoru je 5.980 Kč s DPH.

Fisher F11

Fisher F11 je detektor kovů z nové vývojové řady přístrojů Fisher (F11, F22 a F44). Tyto přístroje nahrazují v nabídce přístroje F2, F4 a částečně také F5. F11 nabízí velice slušný výkon při hezky nízké váze. Detekované kovy jsou signalizovány třemi tóny a odpovědí na displeji. Na LCD máte k dispozici kategorie detekovaných předmětů (kovů), přibližnou hloubku předmětu a stav baterie. Detektor umožňuje přizpůsobit si nastavení citlivosti, hlasitosti a diskriminace. Cena detektoru je 5. 990 Kč s DPH.

C.Scope CS1MX

C.Scope vyrábí i další a levnější analogy, ale ty prostě nemohu s klidným svědomím doporučit. Jedná se o bezpohybové detektory, nikdy jsem se nestal jejich fanouškem a koupit takový přístroj mladému hledači je pak tak trochu za trest. CS1MX je ale něco úplně jiného. Detektor je rychlý přesný a citlivý. Pokud s takovým přístrojem hledač začíná, získá velice dobré návyky. CS1MX je také hezky lehký a i když je osazen jenom 20cm koncentrikou, vůbec nemá špatný dosah. Je to jediný zástupce analogů do 6.000 Kč, ale určitě bych se nad ním hodně zamýšlel. Cena detektoru je 5.990 Kč s DPH.

Minelab Go Find 66

Nejlepší z řady Go Find je už docela zajímavý detektor. Jak dosahem, tak citlivostí se může směle měřit s řadou detektorů podstatně dražších. Velkým plusem, ale zároveň také vlastně mínusem, je jeho konstrukce. Detektor je krásně skladný a řada hledačů si ho dokupuje i jako druhý detektor na cesty. Na druhou stranu fandové konzervativní konstrukce nad podobnou konstrukcí nijak nejásají. Jelikož máme předchůdce Go Find v rodinné výzbroji, používá ho Ondra, mohu ho hodnotit i z tohoto pohledu. 60tka byl první detektor se kterým to Ondru začalo bavit a z řady různých Minelab dnů pořádaných v Pražské Zoo pak jenom mohu potvrdit, že mladší ročníky po něm neomylně sáhnou, pokud mají možnost si vybrat. Cena detektoru je 5.990 Kč s DPH.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkné, jen bych se chtěl zeptat, když si ode dneška do prosince koupím Go-find 66, tak dostanu tu brašnu úplně zdarma.
A když si ho koupím, musí se zadávat nějaký kód.
Mockrát děkuji všem za odpovědi.

To Tomi02: ano, od chvíle, kdy je spuštěn tento článek, tak k objednanému GoFind 66 dostanete brašnu zdarma do vyprodání zásob. Hezký den. Jana Mlejnská

A kolik je zásob?
A brašnu dostanu jen ke go-find 66 nebo i k jiným?

A nějaká akce pro děti cca od 45 .. 8-) 8-)

A ještě, je možné k 66 dostat místo brašny kapsu na nalezy?

Tommi02- ano jde to ,ale napište to do poznámky při objednávce objednávce

Ok díky moc.

Anjel: určitě do takové lokality uplný začátečnický detektor nepatří. Na taková místa potřebuješ protě pořádné dělo. Equinox 800, CTX 3030, Fisher F75V2...

Compadre asi jenom protože je slepé :) Ale Lobo, Lobo to je jiná třída. Kdyby Tesoro v tomto projektu dále pokračovalo a využilo patenty co tam mají. Není náhoda že First Texas chtěly patenty z Loba odkoupit. Jo, Lobo je legenda, taky jsem ho dobrý tři roky chodil. Ale ty co jsem vypsal už jsou prostě dál. Je to tak :-)

Je to škoda, konkurence rodí nové technologie a příznivé cenny ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru