Detektory kovů Nexus v České republice a na Slovensku

Kategorie: Nexus - recenze a testy

Náš zájem o tyto detektory trvá již řadu let. Společnost Nexus má poměrně přísně nastaveny distributorské podmínky, kterým byl Lovecpokladů schopen vyhovět.Detektory kovů Nexus vynikají především hloubkou dosahu a vynikající separací. Přístroje prošly řadou testů, které se na Lovcipokladů objeví, a budou zde až do doby, kdy zvládneme udělat nějaký dlouhodobý test vlastní.
Všechny detektory Nexus jsou v podstatě vyráběné na zakázku a myslím, že každý hledač ocení vysokou preciznost zpracování, inovativní přístup a obrovský tah na branku, které tyto přístroje mají. Jedním z nejzajímavějších rysů detektorů Nexus jsou jejich hledací sondy, a to nejenom svojí konstrukcí, ale také velkou škálou pracovních frekvencí. Detektory Nexus představují čtyři základní modely.

Nexus Coronado Grounfix

Základní, tj. nejlevnější, model představuje Coronado Grounfix. Ten je dodáván ve třech různých verzích, a to dle použité základní sondy. V současnosti je Coronado Grounfix schopen pracovat se sondami na těchto frekvencích: 18 kHz, 8,5 kHz, 7,3 kHz a 4,2 kHz. Ve všech případech se jedná o double sondy, rovněž od firmy Nexus, a sice v rozměrech od 4“ do 9“. Detektor je určen pro začátečníky, kteří hledají maximální dosah.

Coronado Groundfix

Odkaz na detektor naleznete zde: http://www.lovecpokladu.cz/detektory-kovu-nexus/detektor-kovu-nexus-coronado-groundfix-4-375

Nexus Coronado

Druhým detektorem Nexus v řadě je Coronado. Tento detektor, stejně jako všechny ostatní modely, je v řadě bodů své konstrukce výjimečný. V prvé řadě je třeba poznamenat, že jde o detektor bezpohybový, avšak s automatickou funkcí „tune“. To znamená, že nejste nuceni, jako je tomu u ostatních bezpohybových detektorů, neustále dolaďovat základní tón. Výrobce přitom slibuje opravdu mimořádné dosahy a citlivost. Rovněž jeho separační vlastnosti jsou tak, jako tomu u bezpohybových detektorů běžné, opravdu výjimečné. Nexus navíc nedává záruku jenom na detektor jako takový, ale také na jeho minimální dosah. Ten je při použití 6“ double sondy na minci o průměru 3 cm plných 36 cm. Detektoru přitom zůstává neuvěřitelná citlivost – měl by totiž být schopen detekovat předmět o velikosti 1,5 mm (např. takto dlouhý tenký měděný drátek atd.). Detektor lze provozovat pracovat na více frekvencích, a sice 18 kHz, 8,5 kHz, 7,3 kHz, 6,8 kHz a 4,2 kHz. K modelu Nexus Coronado můžete použít sondy o velikosti 4“, 6“ a 9“. Ve všech případech se jedná o sondy typu double.

detektor kovů coronado

Odkaz na detektor najdete zde:  http://www.lovecpokladu.cz/detektory-kovu-nexus/detektor-kovu-nexus-coronado-6-378

Nexus Standard SE

Vlajkovou lodí společnosti je Nexus Standard SE, není to však nejdražší mocel v nabídce společnosti, jak by se mohlo z první věty zdát. Určitě avšak jde o detektor nejvíce respektovaný, a to jak mezi odborníky, tak mezi hledači. Vše u tohoto detektoru bylo podřízeno maximálnímu průniku půdou a přizpůsobení se všem půdním podmínkám. Určitě nebude nezajímavé jej otestovat v českých čedičových lokalitách. Jeho testy už vyšly v řadě prestižních detektorářských časopisech, jakými jsou The Seacher či Treasure Hunters. K detektoru je možné používat celou řadu sond na všech pracovních frekvencích, jako je tomu u řady Coronado. Navíc je však možné jej osadit i sondou Ultima pro opravdu hloubkové hledání.

Nexus Standard SE

Odkaz na detektor naleznete zde: http://www.lovecpokladu.cz/detektory-kovu-nexus/detektor-kovu-nexus-standart-se-9-380

Nexus Ultima

Špičkovým hloubkovým detektorem, s maximální přizpůsobivostí, ve všech terénech, a se sondou o opravdu úctyhodných rozměrech, pak je Nexus Ultima. U něj dokonce máte při použití sondy Ultima možnost měnit pracovní frekvence přímo, a to dle potřeby v dané lokalitě. Můžete k němu používat celou řadu dalších doplňkových sond. Výrobce rovněž garantuje nejen veškerý záruční servis, ale také minimální hloubkový dosah.

Nexus ultima

Hloubkový dosah detektoru Nexus Ultima při testech ve Velké Británii:
1. Římská přilba ..............................................190 cm
2. Depot mincí 20 kg.........................................145 cm
3. Zlatá cihla (simulováno olovem) o hmotnosti 100 kg.....240 cm

Odkaz na detektor najdete zde:  http://www.lovecpokladu.cz/detektory-kovu-nexus/detektor-kovu-nexus-ultima-5f-382

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To krejcar. Ke standardu ne, ale k Ultimně :-)

Nádherný kousky... :-D

Máro, neměli byste do nabídky zařadit i Bobcaty? k tomuhle nádobíčku budou třeba ;-)

To Myšák: Detektory mají jednu modulovanou audiofrekvenci. Řízené VCO, přesně nastavované sondy atd. atd. :-) Jsou to myslím docela zajímavé strojky :-)

To Elmara:A jak je velká zlatá (olověná) cihla když má 100 kg? :-O

lump: něco přez 5000cm3

No.. s tou Ultimou bych u nás v lesejčku asi neuspěl.. To bych se tam zasekl někde mezi stromy.. a pak bych ho ještě musel vykácet pro ten bagřík :-D Ale jinak je to moc zajjímavá mašinka :-)

Zdravím všechny.
Tak tyto mašinky mě opravdu zaujaly, takže jsem neodolal a prošmejdil stránky výrobce. Bylo to poučné a možná to bude zajímat i vás.

Nejdříve dotaz na ELMARU:
Nexus uvádí, že multifrekvenční technologie je z hlediska dosahu a přesnosti diskriminace to nejhorší co ve světě detektorů existuje. Žádné konkrétní přístroje samozřejmě neuvádí, ovšem právě tuto technologii přeci používají vlajkové lodě od Minelabu (Explorer a nyní E-Trac). Myslím si, že většina z nás podvědomě považuje právě tyto detektory za ty vůbec nejlepší nebo aspoň patřící k té absolutní špičce. Jak si tedy mám výše zmíněné tvrzení Nexusu přebrat? Jsou vlakové lodě Minelabu skvělými detektory nebo je to jen nafouknutá bublina jak naznačuje Nexus? A pokud je pravda někde uprostřed, tak ji má vlastně Nexus, protože tím E-Trac i Explorer ztrácí punc výjimečnosti a průměrné schopnosti jsou podle mě u takto drahých přístrojů prohrou. Jenom pro upřesnění, nemám na mysli srovnání detektorů od Minelabu s přístroji od Nexusu, ale s ostatními standardními VLF detektory.

A nyní k dalším zajímavostem z jejich webu:
Nexus se evidentně nebojí uvádět dosahovanou hloubku, takže jsou na jeho webu k dispozici zajímavé srovnávací tabulky:

1) Tabulka dosahů při air-testu na 27 různých cílů těchto detektorů: Nexus SE 9“, 6“, 4“; Nexus Coronado 6“; XP Gold Max 9“; Explorer XS2; Tesoro Hawkeye; GTI 2500; White’s DFX a Laser B2 Spider. V tabulce mě zaujal především slabý výkon DFX od White’s prakticky u všech druhů předmětů.
Odkaz: http://www.nexusdetectors.com/Testsmetaldetectorscomparison.html

2) Pěkně udělané interaktivní srovnání dosahů na 15 různých v zemi zakopaných cílů pro tyto detektory: Nexus SE 9“, 4“; Nexus Coronado 6“; XP Gold Max 9“; XP G-max 18“x15“; E-Trac a GTI 2500. Přejížděním myší přes různé cíle se graficky mění dosah pro jednotlivé přístroje - nádhera.
Odkaz: http://www.nexusdetectors.com/undergroundtestimages.html

3) Tabulka srovnávající dosahy detektorů, které jsem zmínil v bodě 2, na 15 různých cílů a za těchto podmínek: (a) air-test, all-metal; (b) v zemi, all-metal; (c) v zemi, s diskriminací. Tabulka krásně ukazuje, že dosahy na vzduchu jsou vždy vyšší než v zemi, ale hlavně, že tento rozdíl je u jednotlivých detektorů různý. Údaje také demonstrují neblahý vliv diskriminace na dosah detektoru. Dal jsem si tu práci a provedl jsem srovnání dvou detektorů a to E-Tracu a GTI 2500. Velmi zajímavé, musím říct. Na vzduchu byl E-Trac doslova na lopatkách, ale v zemi... posuďte sami. Pro jednotlivé testy (každý na 15 předmětů) jsem shrnul a zapsal výsledky takto: počet cílů, kde dosáhl větší hloubky E-Trac / počet cílů, kde dosáhl větší hloubky GTI 2500 / počet cílů, kde byla dosažená hloubka u obou detektorů stejná. Výsledky: (a) air-test, all-metal: 1 / 10 / 4; (b) v zemi, all-metal: 8 / 4 / 3; (c) v zemi, s diskriminací: 7 / 3 / 5. Tabulka je bohužel rozdělena na 3 části, proto následují 3 odkazy.
Odkaz1: http://www.nexusdetectors.com/Newundergroundtests.html
Odkaz2: http://www.nexusdetectors.com/Newundergroundtests2.html
Odkaz3: http://www.nexusdetectors.com/Newundergroundtests3.html

Máro trápíš mně :-( Tendhle rok chci kupovat novej detektor, ty víš kdo byl múj favorit ;-) Na satanu se mi zalíbilo černé Tessoro ( To bych ale stejně nekoupil abych neudělal Voxovi radost :-D ) A ted uplně nová a ne nezajmavá značka :-D Nenávidím tě :-D :-D :-D o:-)

JJ sou fakt pěkný, u mě skoro láska na první pohled :-) :-) :-)

To Eduard: Dík za vyčerpávající dotaz. Pokusím se odpovědět na všechno.

1. Multifrekvenční technologie versus jednofrekvenční. Je to neustálý spor mnoha konstrukterů. Pokud bych měl hodnotit detektory jako jsou E-Treac nebo Explorer je to špička. Ostatně v testech které jsou na webu nexusu uvedené není žádný špatný detektor. Je prostě pouze vidět z jakými detektory se detektory Nexus porovnávají.

2.Pokud vládneš angličtinou, určitě za přečtení stojí část webu pod návzvem Science. Není to jenom popis technologie, ale hlavně pohled konstrukterá na vývoj detektorů jako takových

3. Detektory jsem měl šanci otestovat v terénu a testovaly je i někteří další hledači v čechách. Výsledky, alespoň u Coronado a Coronado Grounfix hodně nadchly :-)

Co se týče samotného porovnávání, je to složité. Pokud vím tak některé testy se dělali s časopisem The Seacher. Jinak jim ale nepřikládám takovou váhu, nevím kdo s detektorem chodil a jak ho měl nastavený. ;-)

To Tom 2: Nenech se lámat ničím .) Jsi X-Terrák, a když si koupíš něco jiného než Minelab budeš stejně uvažovat zda jsi neudělal chybu ;-)

Tome, Tesoro je Tesoro... Nedávno jsem byl na lokalitě dost zahnojené železem s jedním šoumenem, co měl (digitál...), a když chtěl vědět, co vlastně má pod cívkou (a hlavně kde), tak jsem musel naklusat s Lobem. Howgh!

Eduarde, nechápu, jak mohli dělat s Explorerem tzv. air-test. Explorer totiž (vlastnil jsem model SE) při zdvižení od země začne zpívat, protože ji "hledá". Jedině, že by měřené objekty (cvičné-zkoumané cíle) ležely na zemi a detektor byl nad nimi. S Explorerem to jinak nemá smysl. V každém případě jsou ale publikované výsledky detektorů Nexus (oproti jiným detektorům než Explorer) opravdu impresivní.

Voxíku s timhle na mě nechod :-D Pokaždé když jsme spolu hledali tak jsme spolu i testovali, nikdy mne žádné Tesoro nepřesvědčilo že by bylo lepší než muj pomalej Minelab :-D Ale nemohl jsem si nevšimnout tvého zálibného pohledu na Terru, pohledu který říkal, já bych jí stejně jednou chtěl :-D :-D o:-)

Bejvávalo, už bych digi fakt nechtěl... Navíc X-Terra není pomalý detektor, protože to není "přešlechtěný" digitál. Prostě se X-Terra mému vnímání digitálů přece jen trochu vymyká (až na ten zvuk když je box elektroniky v tom(2) kordurovém krytu, to fakt zní jak z popelnice :-)

to je ale pecka :-D :-D :-D

ELMARA: Dík za odpověď. Zdá se tedy, že tu máme krásný příklad, kdy šedivá je teorie a zelený strom života (to co by údajně nemělo mít šanci uspět Minelabu funguje skvěle) :-).

VOX: Možná jsem se vyjádřil nešťastně (že byl E-Trac na lopatkách). On nedosahoval při air-testu vysloveně špatných výsledků, byl horší jen o trochu, ale zato na většinu testovaných předmětů. Pokud byl ovšem při testu tak nestabilní jak to popisuješ a z důvodu, který jsi zmínil, potom asi nebylo zrovna objektivní ho ve srovnávací tabulce uvádět...

tak by mě zajímalo kolik asi bude stát ten Nexus Ultima když má takový dosahy jak píšou jestli to neni tajný :-/

No až to někde uvidím v akci v ruce nezávislého mrcasa :-D
,,Vox..Tesora nejsou pupkem světa a ne každý digitál je pomalí.Ale líbí se mě tvůj zápal :-P

to cortes. To není zápal ale čistě ekonomická kalkulace. Vox má dohodu s Tesorem. Původně měl za každou kladnou citaci o Vaqueru 0,00001 USD. Teď ale mají akci na Lobo, tam se platí 0,00002 USD. Pokud k tomu přidá negativní info o digiálu, je to plus 10% :-D

witt :-D :-D Počkej až si to přečte.

Witte, nemusí pršet. Stačí, když kape :-)
Cortesi, pro mě není Tesoro náboženství, ale prostě mi tyto detektory sednou. Mj. některé ani 100%, takže jsem přešel od Cortése a Vaquera k Lobu. Stalo se ale snad, že bych se někdy zmínil o C-Scope CS3MX a nepochválil ho?

:-P Ale joo..však já žertovala Ivánku :-D

atos/dík už jsem si všimnul ale jak jsem psal tak to tady ještě nebylo ;-)

piccaso : N.z., někdy jsem asi moc aktivní :-) Jinak si taky říkám kdy to uvidim. Jsem zvědavej hlavně na ukřižování předmětu, zvukovou odezvu a celkem mě i zajímá ta hloubka. doufám že si někdy Elmara udělá trošinku času na ins. video testík :-) Teda myslím u těch levnějších modelů 8-) Ale myslím že to bude zajímavé..

no je to mazec....tyto detektory když jsem viděl poprvé okamžitě se mi zalíbily - ta dvojitá sonda je velmi hezká - jen mne samotného zajímá to ukřižování předmětu......
jinak mne zajímají dva modely grounfix 4 a 6 - nepochopil jsem na jaké frekvenci tyto dva detíky pracují - zda si vyberu nebo zda jsou dané u jednotlivých modelů (díky Elmara za odpověď). Co jsem vždy hledal u detektoru je to aby měl dobrou diskriminaci, separaci a také obrovské plus je volume( nejsem sluchátkový tip)! Když se k tomu přidá hloubka, kterou výrobce uvádí a ta váha, která je s 1,3kg (pokud je detík vyvážený) naprosto úžasná - (musím podotknout, že jsem již měl několikrát v čudu zápěstí na pravé ruce a jednou rameno a zjistil jsem, že hledání s mojí 1270 dva dny po sobě je pro mne neřešitelný problém) , tak je to něco naprosto vyjímečného! Nesdílím názor některých, že s double cívkou je problém např. v lese - nemyslím že 4 nebo 6 palcovka bude natolik obrovská, aby se s ní nedalo pohybovat v lese.....vzhledem k tomu, že nejsem ten co vyžaduje displej a musím přiznat, že nejsem přeborník na super nastavení detíku tak je automatické odladění a nastavení citlivosti pro mne také óbr plus......skoro jak kdyby byla ta mašinka dělaná podle mne :-O jsem z toho prostě hyn....Elmaro velmi rád bych si prohlédl a vyzkoušel groundfix 4 osobně a případně domluvil na co a jak....prostě pokud je pravda to co je psáno........... :-O

Ahoj. Testovací Coronado GeoundFix je na prodejně. Zajít na poligon tak není problém. Tey až na těch cca 50 cm sněhu. Jílové nyní připomíná docela slušně zajeté lyžařské středisko, vleky na Chotouni to jenom podtrhují. Detektor v základním provedení pracuje na frekvenci 6,8kHz. Jak je již výše psáno lze bez problému sondy měnit. Pokud by jsi chtěl detektor obědnat s jinou sondou není to také problém Pouze by jsi cca 6 až 8 týdnů čekal. :-)

díky je mi jasné, že teď to nemá cenu....napřed musí slézt ta hrůza...ještě jeden dotaz - ta 4 to je ta plná cívka? podle jejich stránek jsem to tak pochopil....v tom případě by byla lepší asi ta 6 - ta je otevřená....dík

Ahoj, ne klasicky otevřená jako ostatní :-)

http://www.youtube.com/watch?v=1zDGshD1uOc&feature=related
Těch videí je tam asi 7 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru