Flotila 1715

Kategorie: Poklady

Stříbrná flotila z roku 1715

V červnu 1715 udeřil na Floridské pláže velmi silný hurikán. Když jeho řádění ustalo, bylo 11 lodí ze stříbrné flotily na dně oceánu. Tyto středověké "konvoje"převážely do Španělska poklady z nového světa a byly sestavovány dvakrát ročně. Pluly ve skupinách, aby zvýšily svoji ochranu jak před nástrahami počasí, tak hlavně před Francouzskými a Anglickými bukanýry.

Flotila nesla mnoho pokladů z nového světa, ale především takzvanou královskou pětinu, neboli 20% všeho nalezeného bohatství z nového světa. Ztráta flotily z roku 1715 je jedním z největších dosud nalezených pokladů na souši i na moři.

wagner
Po jedné silné bouři se Kip Wagner procházel po plážích a věnoval se svému koníčku, prohlížení předmětů, které vyvrhlo moře. Toho dne však objevil něco, co mu doslova změnilo život. Na kousku korálu nalezl peníz datovaný do roku 1714.
Poté co svůj objev ukázal Mr. Kelsovi, začali pátrat v knihovně kongresu po dalších informacích které by neobvyklý nález vysvětlily.

V knihovně kongresu se podařilo najít informace o ztrátě Stříbrné flotily z roku 1715. V knize "Stručný popis orientu a západní Floridy" napsanou v roce 1775, tedy jen 60 let po ztroskotání, autor knihy navštívil zátoku St. Sebastien a přesně zjistil místo potopených lodí. Informace zjištěné v knize doslova "seděly na metr". Již při prvním ohledání uvedeného místa Wágner našel mořem vyvržené bronzové dělo.
Poté najal tým potápěčů (včetně mladého Mela Fishera) a pustil se do hledání doopravdy.

mapa
Brzy se tak podařilo zachránit tisíce mincí a zlaté a stříbrné artefakty v ceně mnoha milionů dolarů.
Záchranné práce pokračují dodnes. Právo hledání věcí z flotily mají však pouze členové záchranného týmu. Na plážích se tak smí hledat pouze na zvláštní povolení. Pokud do toho půjdete na vlastní pěst hrozí vám sankce a pravděpodobně i nějaká ta soudní dohra.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Kdy jedeme?Elmara

Parádní článek...já chci taky...

To by bylo neco,jel bych hned.Neznate nekdo chlapi Strycka Skrblika co by nam to zaridil?

Za pakatel cca 40 000 kč se to dá hravě na 2-3 týdny zařídit :)

byvam od tial 10 hodiniek po dialnici a siel som tade pred 7 tyzdnami a mal som v kufri auta detektor.. ale nevedel som o tom.. :/

hm ale v polke septembra idem naspat

Jo kdyby to bylo jenom za 40 000,- tak by to nebyl žádnej problém. Jel bych hned.

Ahoj, hezky clanek, prosim te ozvi se mi sms na 737264623, ja ti na mejl nemuzu odpovedet to tiscali to poprad vraci. Dik S.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru