Garrett Ace 250 versus Croatia beach [Test]

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy , Detektor kovů Garrett Ace 250 a 150

Garrett Ace 250 beach test

úsvitJak jsem již popsal v článku věnovaném Quattru jednalo se o každodenní, většinou ranní hledání. Ace 250 jsem už na plážích testoval v minulých letech. Popravdě, tenhle detík jsem už testoval asi všude.
Tentokrát jsem se ale snažil zachytit všechny klady i zápory tohoto dnes už skoro legendárního detektoru.

 

 

 
Nastavení

Každý kdo s Ace hledá ví, že nastavení tohoto detektoru je v podstatě hračka. Při práci s citlivostí vás na pláži trochu překvapí fakt, že musíte dost ubrat, ale vysoká mineralizace je prostě znát. Jelikož množství odpadu na plážích neustále roste jsou velké cívky skoro pasé. Při použití nové cívky 9x12 jsem zvláště v preferovaných koupáckých lokalitkách dost trpěl. Problém se o hodně zlepšil když jsem vyloučil železo což ale při hledání FE mincí dost dobře nejde. Při použití klasické 9x6 se samozřejmě signály už tolik nepřekrývají, ale přesto Ace-čku na pláži prostě sedí 4,5 sniper.
S touto cívkou se detektor hezky zklidní a i citlivost se u 250 dala v pohodě zvednout. Dosah je přitom stále na pěkných 15 centimetrech u signálu který se kope. Vzhledem k předpokládanému nálezu Chorvatských FE mincí je potřeba hledat v All metal modu, pokud se ale rozhodnete drobné nechat na pospas pláži dá se experimentovat s jakýmkoli nastavením.

Hledání

Dá se říct že s Ace 250 se hledá samo, ale při vysoké mineralizaci a pláži plné odpadu se vám za chvilku může zdát, že se detektor zbláznil. Je opravdu třeba ubrat na citlivosti, rozhodně se není třeba bát, že by se výkon nějak extrémně snížil. Dosah i při citlivosti na minimu zůstává stále velice slušný.
Samozřejmě Ace není plážový speciál a tak se projevují různé necnosti. Železo se při silné oxidaci jeví jako kov s velkou vodivostí a při eliminaci zátek od plechovek se to rozhodně nedaří na 100 procent. Chorvatské kuny se pak střídavě hlásily jako Fe nebo slitina, vše záleželo na délce jejich pobytu v písku, přičemž musím zdůraznit, že těmhle kolečkům stačí opravdu krátký čas:) To však dělá spousta o mnoho dražších detektorů a při vysoké mineralizaci se to děje mnoha detíkum v TOP 10 .

Shrnutí

Celkově se ale s Ace 250 hledalo naprosto v pohodě (jako vždy), a člověk prostě musí počítat s tím, že se párkrát ukopne. Musím vyzdvihnout dosah 4,5" cívky při nízké citlivosti. Rozhodně byl naprosto dostatečný a jediné co při hledání se sniperem chybí je pokrytí plochy. Z občasných chyb při vyhodnocení nálezu se rozhodně nedá usuzovat na nějakou tragédii, dělají to i mnohem dražší přístroje a při vysoké oxidaci se signál prostě vyhodnocuje hodně špatně.

Závěr

řasyPokud jste šťasnými majiteli Ace 250 a zrovna míříte k moři, nezapomeňte svého "miláčka" doma ve skříni. Pokud jste ochoten na své dovolené oželet nějaký ten spánek zažijete nádhernáchladná rána a spoustu tretek a místních koleček.


P.S. Pozor na vodivé chaluhy, z nich opravdu rostu:)

 

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Zajímavé...na pláži jsem ještě nehledal...zajímalo by mmě jak se zachová asi můj detík T2...výrobce píše,že není problém...no snad to někdy vyzkouším...

Co tady popisujete o hledání na plážích s různými detíky, tak mě to tak "navnadilo", že se na to těším a to tak, že velmi. A nebylo by špatný vyzkoušet si to i na místních přehradách.

děkuji za shrnutí. Přemýšlim o koupi nějakého "detíku" a asi garrett ACE 250 vyhrál před fisherem f2. děkuji. Pláže a sjezdovky nechám turistům a vrhnu se sním na munici a zbraně 1 a 2 WW.

ahoj chtel sem se zeptat koupil sem garrett 250 sem začatečník tak nevím jesli sem udelal dobre? dík

jakub: udělal jsi víc, než dobře, je to skvělý detík. Doporučuji ti si k němu později dokoupit i ostatní cívky. A to i novou cívku 30x38cm Detechu, s tou je hledání na polích a loukách opravdová radost...

Malá chybka (od Detechu) :-)

Fenriz > Máš s tou novou cívkou od Detechu zkušenosti?

koupil sem si garrett ace 250 a hledám na polích a každej den si odnašim mince a přmejšlim že si koupim větší cívku ale nevim jestli udělám dobře.

ahojda měl bych dotaz, chci si koupit detektor od garrettu a nevím jaký je nejlepší, rozhoduji se mezi dvěma bud Garrett Ace 250 - hloubkoví set nebo Garrett EuroAce, díky za radu

ahoj mrcasníci,mám Garrett Ace 250 z druhé ruky, zatim spokojenost,nedávno sem z lovců pokladu přikoupil novou sondu s.e. f. 33. Ultimate.Povedla se,je spíš na pole a louky,skoro žádný prozvuky akorád se sní hůř zaměřuje.jinak spokojenost! :-)

čauky koupila jsem si z manželem garrett euroace a jsme s ním super spokojeni. běháme po polích občas najdem nějakou svátostku minci hřebik zátku nebo alobal no kopeme všechno .učíme se určovat kovy v zemi .a GARRETT EUROACE je to co jsme chtěli. poměr cena výkon.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru