GoMinelabbing Archeo 2018 – Setkání spolků klubu Lovce pokladů

Kategorie: Pozvánky

Dovolujeme si Vám předložit nabídku na účast na pilotní akci pro hledače s detektory kovu, kteří to myslí s hledáním, kulturou s tím spojenou a se zájmem o historii vážně. Setkání je určeno pro členy detektorářských spolků, přivítáme rádi fanoušky a zájemce o detektor kovu Minelab. Rádi povzbudíme hledače z okolí, aby se nebáli zodpovědně spolupracovat s odbornými institucemi.  Podporujeme společensky zodpovědné používání detektoru kovu.

Na akci se je potřeba registrovat pomocí internetového formuláře zde: Přihláška

V týdnu před akci obdržíte detailní pokyny. Kapacita je omezená počtem parkovacích míst, jedná se čistě o bezpečnostní a organizační omezení. Uzávěrka je ve středu před akcí, těsně před nebudeme mít kapacitu ve finiši na vysvětlování a zasílání pokynů. Nechceme, aby to byla pro nás noční můra, respektujte to.

Datum konání je 24.3.2018.

Setkání se uskuteční poblíž obce Horky u Čáslavi, kde proběhla v roce 1618 úvodní velká bitva třicetileté války mezi Českým stavy a Císařským vojskem. Program na společné hledání spojené s odbornou prací a přednáškami za účasti archeologů je odpolední.

Předběžně program GoMinalabbing Archeo 2018:

Sraz účastníků cca hodinu před. Dřív to nemá cenu. Začátek je tedy ve 13.00. Prosíme o dochvilnost, a také o respektování pokynů.

  1. O bitvě - přednášky archeologů in situ (panoramata bitvy) 45 min
  2. Rozdělení do skupin - Vždy bude jako terénní podpora jeden od nás - DC Company. 15 minut
  3. Instruktáž 10 minut technická – vedoucí skupin a 10 minut vedoucí archeolog – nálezy, co chceme a zpracování v terénu
  4. Práce v terénu v sektorech s průvodcem/podporou - 2 hodiny čistého času
  5. Odevzdávání, evidence a zpracování/dokončení fotodokumentace nálezů -  cca 45 minut. Na místě bude terénní archeologické pracoviště, uvidíte celý proces prvotní dokumentace sběrů.
  6. V průběhu evidence - Jak založit sdružení, jak pracovat ve sdružení - Seminář, diskuse.
  7. Odjezd a úklid.

Březnovou akci pořádá za podpory Klubu Lovce Pokladů naše DC Company, což je průzkumná skupina Muzejního a vlastivědného spolku Včela Čáslavská. Spolek zaměřený na historii existuje už přes 120 let a patří k nejstarším spolkům podobného typu u nás. Jeho členy je řada archeologů a historiků a významných odborníků, kteří působí v regionu. Prestižní spolek měl vždy průzkumné skupiny, zaměřené na výzkumy a terénní práce. V předminulé století se podílel na průkopnické archeologii v mohylníků v Chedrbí, římsko-germánského osídlení u Močovic, slavníkovského Čáslavského hradiště Hrádek, postavil místní muzeum, jeho péčí vznikla většina sbírek. Z nových výzkumů mapoval čáslavské podzemí. Vydává vlastní vědeckou ročenku z prací svých členů.

DC Company se podílí terénními průzkumy přípravě výroční vzpomínky Bitvy u Čáslavi 1618, která má letos 400 leté výročí. Působí i v rámci přípravného výboru letošní slavnosti. Ve výboru pracují zástupci obcí Horky a Bratčice, sdružení mikroregionu Čáslavsko, města Čáslav, městského muzea Čáslav, Regionálního muzea Havlíčkův Brod, regionálního pracoviště Archeologického ústavu Akademie věd České republiky, a samozřejmě Muzejního a vlastivědného spolku Včela Čáslavská. Kolektiv doplňují i další obecní a zájmové spolky. Záštitu nad vzpomínkou na bitvu převzala hejtmanka Středočeského kraje. Je to větší akce, takže se nechá počítat se zpracováním nálezů ve sborníku, ten bude obsahovat přednášky z vědeckého mezinárodního semináře, který bude na čáslavské Nové scéně v květnu. Součástí bude rekonstrukce bitvy v září, a výstava, která bude prezentována i ve školách v regionu. Rekonstrukce bitvy v září bude třídenní, účastní se dobové kluby vojenské historie. Součástí je páteční mustr přehlídka v Čáslavi na náměstí, v sobotu budou ukázky na bojišti včetně dělostřelectva i práce vojska v ležení, nedělní vzpomínková mše. Připravujeme nové informační tabule, mapy bitvy, a památník. Na přípravě pracujeme společně s ostatními svým dílem od roku 2016.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA


Pokyny:
Sraz je v sobotu (24.3.2018) ve 12.30.  V jednu se začíná. Nájezd dle mapky. Pozor, odbočujete z hlavní silnice, tak na to myslete. Připravte se pohledem do mapy a navigací, těžko budem brát deseti lidem  najednou telefony s dotazem Kde to je, někdy ve tři čtvrtě na jednu. Kdo to nenajde, neni hledač :-)


Pro zobrazení v plné velikosti poklepete na obrázek

Tak, pro vaši představu, jak bude samotný detektorový průzkum probíhat, vyjímám pro Vás popis práce od archeologů, jak to připravujeme a probíráme. A jako přílohu na ukázku protokol, co se bude jednotlivě zpracovávat. Tohle si prostě vždycky řídí oni, a my to jen provedeme podle pokynu co nejlíp.  Ostatní už bylo v článku, kde jste se registrovali.

.... Každý hledač dostane na úvod svoje číslo, pod kterým bude hledat, špejle, sáčky, fixu, nálezovou kartu a plata s nalepovacími štítky. V momentě nálezu si vypíše dva identické štítky s kódem (svoječíslo a číslo nálezu; např. hledač č. 41, nález č. 1, kód 0410001; hledač č. 7, nález č. 35, kód 0070035). Jeden lístek s kódem nalepí rovnou na pytlík s nálezem, druhý pak na špejličku, kterou zapíchne a nechá na místě k zaměření. Do nálezové karty, kde bude v záhlaví jméno (přezdívka) hledače, použitý typ detektoru (případně jeho nastavení, průměr cívky atd.), zapíše k identickému kódu +- hloubku uložení, počet kusů (u fragmentarizovaných nálezů) a svojí předběžnou identifikaci (materiál-kov /Fe, Cu, Pb, Ag, Au, Al, Mosaz, Bronz, Slitina?, Neurč? atd., typ předmětu - knoflík, kule, mince, hřebík, podkova, Neurč?). Další pole jako hmotnost, rozměry, finální identifikaci, souřadnice, poznámku ke každému nálezu následně doplním, buď hned na centrále na stánku při odevzdání, nebo při zpracování u nás v KH na ústavu ....

Všechno bude připravený, nebojte se, i když sem teď kde sem. Lidi mi pomáhají. Snad se za Vámi dostanu, aspoň podívat, moc bych si to přál, těším se.

Jirka  /litrfree/

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pro spolkaře na LP: akce je opravdu pilotním společným hledáním. Uvidíme jak to bude všechno fungovat. Jelikož Minelab všude po světě podobné akce podporuje, tak trochu pomůžou i nám. Pokud mužete udělejte si přihlášky, ať se Jirka dopočítá :-)

;-)

Nejsem členem žádného spolku můžu se také přihlásit? ;-)

Můžeš.

A já taky,když to vyjde???????????? o:-)

Můžeš.

Nemám Minelab ale jel bych - lze ?

Můžeš.

Tak přihláška odeslána ;-)

Tak co JOE Můžeš??? :-D :-D nebo se mám přihlásit sám?

napiš mě - já to nějak Peggy vysvětlím. o:-) :-D :-D ;-)

Nejsem ve spolku a nemám ani Minelab , tuším že budou pro mě dveře uzavřeny :-D :-D :-D

To snad ne...20.3. mě končí sluzebka v Čáslavi a 21. musím být z5 v Č.B. =((

ale kdyby si semnou chtěl někdo z okolí čáslavi zahledat týden předtím tak nebudu proti ;)

Taky musis hledat porad jinde nez zrovna ja :,-( ;-)

Taky musis hledat porad jinde nez zrovna ja :,-( ;-)

Jeldo, můžeš. Spíš se bojim o to, jestli se zvládneš zapsat, z různých důvodů. :-)

tož já bych předběžně přijel :-)

Z archeo LP nás tam bude tak cca 8... možná se ještě někdo přidá. ;-)

Minelab mám ale mám to aj od ruky dosť :-/

ja můžu ?
;-)

To Alex: Můžeš, i kdyby Váš šéf už seděl.
To ExDjj: Je to v prostředku republiky, číli každej to má vlastně nejblíž právě k nám :-)
Začíná v tom bejt chlív, registrujte se sem, kousci. Je to dole na stránce, kruti brko.
https://www.detektory-vychodni-cechy.cz/news/gominelabbing-archeo-2018-setkani-spolku-klubu-lovec-pokladu/

Litr..Můj šéf v Archeo 2010 má nějaké problémy ? :-D

Bude to Hardcore akce, jevjej zájem některá fakt drsná ikonická individua.

Máš tam za nás 2 individua X-TERRA,Nokta Relik sdružení DETEKTORGOLD udajně existují déle než DW a LP ale musím ověřit. ;-) těšíme se ! pokud bude chcát beru rybářský gomáke. :-P

Jinak jedem s Joe od Nás Šumpersko-Mohelnicko místo v autě bude asi ještě pro dva vyměnil jsem fabiu za X-rail(pasuje docela k X-terra) :-P :-P :-P

Jinak sem si dal předsevzetí , že tam přijedu jako člověk , takže bych teoreticky mohl být někdo úplně jinej o:-) ;-)
Peggy mě pustila ( jen prej budu mít doma nachystaný cosi na podepsání ) , takže je to v cajku a teď už záleží jen na práci a zdraví . 8-) :-D ;-)
A mineho labák už taky skoro su , go finda už sme sice s tató drobet odrovnali, ale už je obědnané nové stroj a trocha se to aj gofindovi podobá :-D

Kdyby někdo měl problém s dopravou na místo. Pojedu zhruba trasu Mělník - Mladá Boleslav nebo přes Benátky nad Jizerou - Nymburk - Poděbrady - Kolín - Čáslav - místo setkání a zpět. Když tak písněte přes obálku SZ. 8-)

TO Jelda80 já se přihlašoval od včerejška a až dnes to vyšlo. ;-) :-D

Já to už poslal dřív , tak snad to Litr dostane 😁😁

Jste registrovaný partneři, bez obav.

Super , půjdeš nám za svědka??? :-D :-D :-D

Ja pridu taky , esi bude dost piti a hezky druzicky o:-) o:-)

Joe tebe chcu jako družicu :-D

Tak spitnika umím dobře 8-) :-D :-D

Tak čekám nějaký dar :-D :-D :-D něco rád zežeru aj vypiju :-D ;-)

Jo dovezu ti Lajku . Esi ju sežereš a nebo zkapalníš nechám na tobě o:-) :-D :-D

Ok , beru česnek :-D :-D :-D

dobrá volba 8-) :-D :-D

Tak přihláška odeslána, snad se ještě vejdu na plac Jiříku. :-D

To Elmara. Ja uz přihlášku vypsala. Tak pokud se muzu aspon z pulky povazovat za cloveka ,,od vaaas'' tak tam budu takyyy. :-)

Proc z pulky ? o:-) :-D :-D ;-)
Zvlast se zerousem ;-)

Tak já přijedu s blackjoem a uvidím joeblacka :-) Nooo, to bude vono :-)

Ze bych neco upekla???

:-D :-D :-D o:-)

Esli máš velkopekárnu o:-) :-P :-D ;-)

To Tery a nebudeme se omezovat Ládíku , " Kachny " :-D :-P

:-D co třeba slaný šneci?

Tak Francouzská kuchyně :-D Hmm :-)

Není nad vepřovou husu :-P

původně tam měla být brokolice, ale asi do toho dám slaninu :-D

tak jak to tak poslouchám , tak už ve čtvrtek držím půst :-)

Kde co sežrat,vychlastat a...no raději dobrou bando :-D ;-)

Velká škoda, časově to nedávám, tak snad jindy ;-)

Vypadá to hodně dobře, to je dobře.

Doufám ,že v sobotu 24.3. už bude počasí trochu připomínat j a r o . :,-(

No zatím je to na majzl a kladivo,jak to povolí moc tak bude močál. ;-)

A ještě Litr v nemocnici uzdrav se ;-)

Tož ono by to nebylo ono , kdyby to všecko šlo jak po másle , takto se odděluje zrno od plev a zůstanou jen ti nenormální a blázni ;-)

tak to splňujeme obě kategorie :-D :-D

No a jen taková malá věc , ví se kde bude sraz ?? :-D :-D , mě by to celkem potěšilo , abych věděl kam mám dojet , páč míst poblíž obce Horky u Čáslavi bude asi víc :-D :-D

Pokyny rozeslány, jak bylo uvedeno v návodu na akci, na registrační emajly. Díky všem co se přihlásili, dojedou, podle pokynů a přesně a akorát na čas, ať v tom nejni bordel.

Super Jiříku , drž se ;-)

Už to mám vytištěné a nachystané 163km 2:42minut ;-)

hmm - dlouhá cesta , to abych si koupil nějakó tu pikslu na cestu o:-) ;-)

já jenom 60km :-D

Jedu z Plzně, mám prázdný auto, chce se někdo přidat?

Kurňa, tři hodiny jízdy tam, tři hoďky hledání, tři hodiny zpátky, to nedám ! Jirkovi přeji brzké uzdravení, vám všem pěkné a hodnotné nálezy, hezké počasí k tomu ! Příjemnou zábavu !
Moc mě mrzí, že neuvidím Joeblacka, když už dostal od Peggy volno. :,-( :,-( :,-( :-D

Jenom dve hodiny hledani ;)

Nedostal . Vse mi nauctuje i s urokama o:-) :,-( ;-)

Nebudu moct jit hned v nedelu na tradicni hledacku a budu hodnej tatinek a pracovitej spravce ,,jeji " nemovitosti o:-) :,-( ;-)

Přeji všem at se akce podaří pevné nervy suprové počasí a hromadu nálezů užijte si to ;-)

A nejaká víkendovka ako za starých čias nebude? :-D

Zblabune dík ;-)
ExDjj pro mě je tenhle víkend jen tohle víkendovka , v nedělu su ten nejhodnější tatínek o:-) :-D ;-)

No Jirko snad Ti to klapne a rád Tě zas uvidím ;-)

Stávat a jedem hledat se dá kdekoli po cestě né ;-)

Jo ranní ptáče .... o:-) ;-) :-D

Nakonec jsem se dostal aspoň podívat, byla to síla, děkuju.

Dobrá akce ;-) díky za štrůdl , kafe housku , sušenku :-D jsem si tak skoro zkazil postavu ;-) :-D

Akce za mě super . Dokonce se našly i hezký a zajímavý věci , ale hlavně dostat se přímo na místo a dějiště první bitvy třicítky a mít k tomu i odborný proslov - to se každýmu nepoštěstí . Počasí vyšlo , občerstvení taky perfekt a snad sem svou troškou do mlýna taky přispěl ;-)
Enem bych podotknul takovou maličkost , na příště říct panovi zemědělcovi ,aby si ty radlice nezaorával všechny tak hluboko , nějakou by mohl nechat aspoň ve třiceti . Měl sem jen vojenskou lopatku a ta mi zmizla v díře dycky celá :-O o:-) :-D ;-)
Díky Jirko za perfektní akci a třešinku , že ses tam vůbec ukázal ;-)

Tak počasí klaplo a za doprovodu krásného odéru se i dobře hledalo :-D Díky a těším se zase někdy.
;-)

Jo ta vůně byla něčím zvláštní , už sem po koupeli , ale stále ji cítím ;-) :-D :-D

Díky za akci, další zkušenosti.

Joo akce super. Smradek ala chanel lejno nezapomenutelny. Nooo ve vlaku na ceste domu ze me meli urcite radost :-)

Díky organizátorům za povedenou akci. Souhlas s Joeblackem, škoda že zemědělec před akcí pole nezvláčel, jistě by nálezů přibylo. Smrádek nevadil :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru