Holky prostě umí

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Skytská kultura ohromuje svým jedinečným stylem dodnes. Zoomorfní stylizované artefakty těchto starověkých kočovníků působí často doslova neskutečně. Každý nález, ať už byl součástí uzdy, rukojeť meče, spona nebo náramek, představuje kompletní a přemýšlivou kompozici. Při pohledu na nově vykopaný nález, začnete přemýšlet o roli, kterou hrál před mnoha staletími. Možná to byl kouzelný amulet nebo symbolizoval vlastnosti jeho majitele, jako je sílu, odvahu atd.
Všechny nálezy byly učiněny detektorem kovů Minelab X-Terra 705 osazeným sondou Mars Tiger, kterou majitelka používá.Lara ještě dodává…. dívám se na zemědělce, kteří sklízeli nekonečné pole. Když zavřete oči, dokážete si představit, jak toto místo vypadalo před několika tisíci lety, kdy tu byl život v plném proudu ... Na vysokém kopci, kde silně fouká vítr, bylo obrovské ohniště v kamenném prstenci. Děti si hrají kolem ohně, ženy dělají nějaké rutinní práce ... za krbem byl půlkruh pravěkých domů. Postupně se naši předkové přesunuli blíže k vodě, do nížin, kde dnes nacházíme kusy keramiky a mince.Článek publikovaný s laskavým svolením společnosti MarsMD

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Ty jo, jsem si precetl zacatek, pak koukam na ty fotky a rikam si: "Tak to Tacud prepisk teda, takovej kotel!" :-D A pak ctu ze to je nejaka Lara (Croft), kterou uz asi nebavi objevovat pyramidy :-) No ale pole je to nabity, to by bylo hledanicko jak vino :-) :-) :-)

Jsou to ale nádherné kousky, to je pole nepolíbené detíkem než ho jmenovaná Lara prošla. Který to stát? Pokud by chtěl někdo další foto nebo info:
https://forum.violity.com/viewtopic.php?t=1942947&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://en.marsmd.com/nice-discoveries-on-ancient-scythian-lands/

Tak to je velká pecka :-O :-P

Luxusní nálezy. :-O :-) :-)

čo tam po nálezoch ale tá Lara je kus :-D :-D :-D

Lara je z Ukrajiny, takze to za ni mate skoro na skok. Ja vzhledem k tomu, odkud jsou stari rodice, tak doslova. Na Ukrajine jsou jinak fakt silene nalezy, treba 10 nejznamejsich detektoraru na ukrajinskem instagramu maj neskutecny pecky. Za me co jsem si vsiml: hodne rimanu, hodne skytskych sipecek a spony.

https://www.instagram.com/lara_3happy/

Jak nález tak nálezkyně ,pěkný.. ;-)

Ukrajina a prechod cez hranice s detektorom no trochu o drzku... kapitola sama o sebe. Tu aspon vidno čo sa da najst s povedzme "priemernym" detektorom no proste krása... a my tu riesime GPX,CTX,equi,DEUS,Nokta a bohvie co este... ale zas je pravda ze máme lokality celkom "vybraté" ;-)

Pekne sa zadarilo,mne taketo trva aj týždeň. :,-(

freexxxx - kus? U mě vychrtlá, podvyživená anorektička.
Ideál ženské krásy napříč historií je např. Věstonická Venuše. Ztělesnění plodnosti a blahobytu zde bohužel nevidno :-) :-)

MAMOR sorry ale tvar hrušky,alebo jablka nemusim, čo tak Ideál ženské krásy Egypt... holt proti vkusu žiadny dišputát. :-P

MAMOR myslel si Věstonická Venuše niečo takéto: https://scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/49864970_960346071020941_6728286721265369088_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fbts2-1.fna&oh=09d80f018d67a4eb7ed1b9582f1d7053&oe=5CC71587 :-D :-D :-D

freex - zmiňovaná VV, to byla samozřejmě nadsázka. Nikdo, až na vyjímky, nechce mít doma hroudu sádla. Nicméně onu Laru s kostnatýma rukama bych bez těch maskáčů vidět nechtěl.

To je k tomuto tématu ode mne vše. Hezký večer.

Ženská bez prdele je jak tejden bez neděle :-D Nálezy úžasný, takový pole bych chtěl zažít ;-)

Já věděl, že tady ta cácorka udělá zlou krev :-D :-D :-D :-D

Špajz girls mě rozbily :-D :-D :-D

detik co umi i cesnek :-D :-D :-D

Nálezy nádherné o tom ani potom!!
Jen nevím co je za um jít na takovou lokalitu a pak už jen zobat zobat zobat.
Mnohem větší mazec je na tokovou lokalitu vůbec narazit. Mávat a kopat pak zvládne i dítě.

Ory: vzdyt nevis, jestli si tu lokalitu nenasla sama. Jinak jo, mas recht ;-)

To máš pravdu kamaráde :)
A v případě že si jí vysondovala sama..beru zpět a opravdu umí :-) ;-) ;-) ;-) :-D

dufam že nikoho extra nenas...m ale je to reklama ako vyšitá.Ale pekne sa na to pozerá aj na ten cesnak aj na ostatné

cuninka pozri si jej instagram, link od carpatiana. Uvidis ci je to reklama.

Neuvěřitelné nálezy, krásné artefakty ! A že je šikovná, o tom není pochyb. Pořád lepší hledat a sbírat, objevovat a zachraňovat artefakty, než hulit, šňupat a chlastat, bez zájmu o cokoliv jiného.
Já jí moc držím palce a je mi velmi, velmi líto, že se s ní nemohu takového sběru zúčastnit. To by byl zážitek v pravdě Boží ! Tak ať jí kvetou takovéto kytky dál, moc jí to přeji. A že je žížala, je její věc. Asi jí to tak vyhovuje, snad netrpí hladem, kdovíjak je za ty nálezy zaplacená. ;-) :-D :-D

...kdyby potřebovala kopáče jsem vždy připraven :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru