Jak na detektor kovů Nokta Findx Pro - nastavení nejhlubšího režimu

Kategorie: Detektory kovů Nokta Findx a Findx Pro

Při našem pravidelném testování jsme se dostali také k něčemu jinému, než jsou špičkové detektory a díky tomu vzniknul tento článek. Ten nemá za úkol nic jiného, než ukázat v jakém nastavení a režimu tento populární začátečnický detektor kovů Nokta FindX Pro pracuje nejhlouběji.

Asi každý zkušenější hledač by ihned potvrdil, že je potřeba dát pryč diskriminaci, zvednout citlivost a pak co nejcitlivější program. Což bych na první dobrou každý tipnul režim šperky. A kupodivu to není správně. Detektor jsme testovali na řadě cílů v polygonu od 1kčs s, přes 2h RU až po nejdrobnější Ag jako jsou halířky Jiřího s Poděbrad.

Detektor kovů Nokta Findx Pro

A doporučené nastavení:

Pokud to jde a jde to na hodně místech, citlivost nastavte na maximum, detektor používejte bez diskriminace, ubírá jak na dosahu tak na separačních vlastnostech detektoru. Je lepší si tak "bručení" želízek poslechnout (na závěr textu o tom ještě bude zmínka). Hlasitost jak Vám vyhovuje, u mě je to 4 nebo 5 a podsvícení volím neautomatické na 2 nebo 3.

A teď to nejpodstatnější a to je použitý pracovní režim. Findx Pro je začátečnický detektor a tak jsem neočekával příliš velké rozdíly, ale ouha. Jednoznačně nejhlubší je režim POLE. Rozdíl je zde opravdu velice slušný a na cílech které jsme testovali je to zcela bez diskuzí.

Jak je na tom detektor s dosahem?

Jako příklad jsme si vybrali nejčastěji nacházenou minci v Čechách 2h RU. Findx je schopný ji detekovat ve 20 cm a slušně i ve 25 cm. V obou případech je to již ale bez vyhodnocení na LCD. Audio odpověď detektoru je ale velice slušná, jak ostatně vidíte na videu. Tento velice slušný výsledek (s ohledem na to že detektor stojí pod 5000 kč s DPH) platí ale pouze pro režim POLE. Ostatní režimy jsou hloubkově slabší, přičemž režim šperky bych používal opravdu pouze pro hledání šperků na plážích se sladkou vodou. Ten má největší citlivost a je schopnější detekovat ty nejslabší cíle, ale celkový dosah je slabší.

Testy detektorů kovů v dosahu

Nastavení Doporučená hodnota
Pracovní režim Pole (Field)
Citlivost 4–5
Podsvícení 2–3
Hlasitost 4–5
Diskriminace Minimum — zavřené pouze 2 čárky zleva

Na videu uvidíte realnou ukázku dosahu jednotlivých režimů na 2h RU na polygonu v Jílovem u Prahy, kde testujeme jak nové detektory, tak detektory po opravách atd. A také nějaké to stříbro, stejně tak popis nastavení

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Opět překlep v titulku🤣

Detailisto. :-D

Když si čas od času přečtu bulvár, třeba blesk, tak tam mají překlepy taky. A přitom to jde do tisku. Aspoň je to důkaz, že to nedatluje umělá inteligence. Navíc tady to jde bez nějakých větším škod opravit. :-)

OBI: Ano, ale když máš na prodejním webu chybu ve značce, působí to neprofesionálně.

To nebylo ve značce, chybělo písmeno v názvu detektoru. A ano, jsme slaboproudaři. :) Každopádně já jsem rád když nás na to někdo upozorní i kdyby bych byl ještě radši, kdyby to bylo do obálky a nebyl jsem tak často za blba :)

Slovy mého drahého přítele při seznamování s jeho budoucí ženou "kluci, mohli by jsem mi před ní říkat borče, místo ty debile" :-D

Pravda je, že články na webu tvoří co se týče jazyka amatéři. Na druhou stranu, co se týče obsahu, často je zcela jedinečný a z pohledu dnešní doby velice zajímavý, jelikož není povrchní. I tak na sobě stále pracujeme :)

Jenom mě trochu mrzí, že se pak diskuze, která by měla být o Findx zvrhne o tom že Mára napsal Finx :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru