Jak najít původní majitele snubních prstýnků a dalších zlatých šperků

Kategorie: Návody na hledání

Letos jsem měl celkem úspěšný rok a povedlo se dohledat a navrátit několik snubních prstýnků. Většinou to probíhalo formou zakázkového hledání, kde původní majitelé věděli alespoň přibližné místo kde ho ztratili. Letos se dokonce dařilo a hlásím 100% úspěšnost :D.

Každopádně se během léta náhodně povedl i jeden celkem mladý snubák, tak jsem si řekl že to zkusím z opačné strany a majitele zkusím vypátrat na vlastní pěst. A povedlo se !!!! Včera byl snubní prstýnek po téměř 2 letém pobytu ve vodě navrácen původnímu majiteli, který už dávno přestal doufat :D.

Každého by asi napadlo, pokud je v prstenu nějaké rytí s jménem a datumem poohlédnout se po okolní matrice, avšak tento způsob dává jen malou šanci na úspěch, popř. je to velice časově náročné obepisovat každou matriku v okolí a ještě to ani nemusí klapnout.

Dnes vám ukážu způsob o kterém si myslím moc lidí neví avšak v případě novějších šperků z tuzemské produkce vede 100% k nalezení konkrétního zlatníka který daný šperk vyrobil a ten většinou ještě může dohledat i kontakt na zadavatele.

Jak na to, se dozvíte ve videu :D 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak já zkoušel dohledat taky ,ale marně.. 1904 byl jeden a druhý 1946.. jeden měl punc výrobce,ale ten už neexistuje a nebo nežije..

Jak jsem rikal ,pri 50% rozvodovosti v CR uz ty starsi prstynky (10let+) ani hledat nezkousim…😂
Kazdopadne toto lze pouzit jen za predpokladu ze ten zlatnik jeste zije aby vam dal kontakty😂

Pane Zuklin chci se zeptal kde jste koupil tu tavicí pec. Děkuji Jiří Chresta

Když já nehledám snubáky proto abych je vracel :-D :-P

Chresta,je to nejaka ceska produkce,mam ji pujcenou.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru