Katalog svátostek

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory

Ahoj všem,

Obracím se na Vás s prosbou o spoluúčast při vytváření katalogu svátostek "Poutní místo Svatý kopeček u Olomouce a jeho svátosky" autora : Martin Kejzlar (Archeologický ústav AV ČR, Brno). Martin je můj učitel a především kamarád. Osobně jsem mu poskytl exempláře z mé sbírky za účelem katalogizace. Tedy nikdo se nemusí bát že by přišel o nález. Kolega by potřeboval pro publikování tyto informace: výška v 0.1mm, šířka v 0.1mm, tloušťka v 0.1mm a váha v 0.1g.

Tolerance je tedy na jednu desetinu milimetru - prosím o měření posuvným měřítkem a váhu Vám zdarma řeknou v každém slušném zlatnictví. Dále pak ostré foto obou stran ve vysokém rozlišení a nejlépe na bílém podkladě. Pakliže si přejete uvést své jméno pod exemplářem - tedy uvést souhlasím s uveřejněním jména ( a napsat celé jméno a příjmení). Fotografie a datové údaje posílat na emailovou adresu : svatostky@seznam.cz
Zároveň přikládám několik fotek PM Svatokopecké a ukázku z knihy.
Všem velice děkuji za možnou spolupráci a vstřícnost.

Milan Černý - alias Cobra.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Su Olomoučák , ale nemám ani jednu :-/

Ahoj,moc rád bych pomohl,ale jsem od Tábora.Na Olomouci jsem ještě nebyl.Svátostky samozřejmě nám,podívej se na mě-MIKI1 do artefaktů,když tak si klidně stáhni co potřebuješ do svého katalogu.Máš velmi dobrý nápad,přeji hodně úspěchů a držím palce,aby se dílo povedlo.Mirek :-)

Je to skvělá myšlenka a tak za LP mohu jenom podpořit. Bohužel z Olomouce a okolí je z Archea LP pouze Zipsy. Jenom že on už dobrých pár roků žije v Ústí :-)

Na kostel na Sv. kopečku vidím z okna,ale se svátostkama jsem na tom stejně jako Jelda.

To je tak - svátostku s tímto motivem může někdo mít ve své sbírce aniž by ji sám nalezl. A co jsem tak nazíral do katalogu - je jich tam poměrně dost ;-) Jen ještě upřesnění - katalog nesestavuji já ale Martin. Já se mu snažím jen pomoci :-)

Mrknu na to, ale tuším, že zrovna z Kopečku nic nemám :,-(
Samozřejmě rád rozšířím dál ;-)

VendyZ - super ;-)

Dvě mám určitě, jak bude chvilka tak nafotim a pošlu ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru