Krátké ohlédnutí nad separací detektoru kovů LP ZERO

Kategorie: Golden Mask - recenze a testy , Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Včera jsme se Strážcem točili instruktážní videa pro některé detektory Fisher a tak když už jsme měli být venku a bylo hezky, využil jsem toho s tím, že na konci dne natočíme slibovanou ukázku separace v řekněme složitějších podmínkách. Byl jsme domluvený, že strážce sebou přiveze nějaké železo, tedy počítal jsem s klasickými hřebíky.

Bohužel doma nic neměl a tak prohledali Pilotovi garáž a přivezl hezky tlusté zrezlé vruty s pořádnými hlavami. Koukal jsem na to na kopci a musel jsme se smát. Tyhle hlavičky jsou doslova peklo, ale nic jiného nebylo a tak do díry putovali dva klasické hřebíky a tři vruty.

Na výsledek se můžete podívat na videu, nastavení přístroje bylo tak jak je uvedeno na "obalu".;-)

Navíc bych chtěl uvést pár základních věcí k separaci

1. Je velký rozdíl mezi tím, když si hodíte pár kousků železa na zem a položíte mezi ně mince a tradá. Již posun do hloubky cca 10 cm výsledky dokáže pořádně změnit. Ostatně otestujte si sami.

2. Zda má Zero nejlepší separaci a podobné dotazy? No opravdu nemá! Je prostě potřeba porovnávat porovnatelné. Z toho co jsem zatím mohl otestovat je v současnosti separačně nejdále CTX 3030. To je ale hodně jiná liga. Pokud bych ale porovnával detektory do 10.000 Kč.... ať nám někdo ukáže jak a co chodí lépe. Nám to přijde hodně dobrý výsledek s ohledem na to, kolik ten detektor stojí.

3. Když si detektor s hlavičkami takových hřebů poradí, něco to o jeho diskriminaci říká. Samozřejmě se to dá udělat i tak, že se ty hlavičky nabodají do země a pak půjdou do barvy takřka na všem a je to už jenom o zkušenosti hledače co zvládne a co ne.

Všem hodně hezkých nálezů, slunečný víkend a pohodu při hledání :-D

Elmara

Separační test detektoru kovů LP ZERO
Separační test detektoru kovů LP ZERO

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pro mě je detík suprovej.Povedlo se mi už vícekrát vytáhnout pěknou barvu a jedno ag ,co leželo nad železem ,nebo těsně u železa . Dřív sem to nedával o:-)

Já myslím, že pro hladače, který má hledání jako občasný relax a nevyžívá se v "detektorovém tuningu", nechce detektor s milionem funkcí, které stejně ve finále ani nevyužije, protože bude chodit na tovární nastavení a chce analog, nový a za rozumnou cenu, tak je tohle výborná mašina. Když jsem půl roku přemýšlel, jaký detektor pořídit, hledal na webu, četl diskuze, srovnával parametry a měl z toho hlavu uplne zamotanou...tak bych asi dneska jako zacatecnik sahnul po tomhle modelu... Ono to stejně nakonec není o tom, jestli můj detektor vidí o centimetr hlouběli než jiný, ale o tom, mít to štěstí a správně máchnout na správném místě

Mám ho chvilku a je to muj první,dřív jsem jen dělal kolegum kopáča.A taky max spokojenost :-).Už jsem naučil netahat dom kila železa:-)Akorát uvažuji o sluchátkách nebo o tom vibra phone 280 ale myslím že to neumí roznat dvou ton:-( Přesně toto video.

Sluchátka hodně posouvaj dál. Nemám rád když mi detektor plaší půlku lesa. Zero má jednu nemilou vlastnost že když je dost ztlumený tak mění modulaci teda alespoň mi to tak příjde. ;-)

To mxx40: máš to v návodu, volume na 12 tou hodinu ;-)

to Elmara: Já vím ale na tu 12tou je to dost kravál hlavně v lese proto to řešim sluchátkama :-)

To MXx40: ten rozdíl v modulaci je takřka neslyšitelný. Máš asi uši jako netorpýr. ;-)

No asi jo :-) :-) :-) Dělával jsem do muziky :-P

Já taky, tedy kdysi co by hodě podprůměrný baskytarista. Ale jsem schopný to registrovat až když je volume takřka na minimu. ;-)

Jinak musim zero jen chválit. Je to můj první analog a splnil a ještě překonal co jsem od něho očekával. Opravdu na to že je to dvouton se se zvuku hodně "vyčíst" ;-)

Kdyby byl ten stříbrňák jen o chlup menší, už by bylo dost nepřesvědčivé. Na separaci bych si vybral jiný detektor. Ale jinak zdá se že ano - je to v té cenové kategorii dobrý výsledek(musel bych to ale samozřejmě zkusit naživo ale mně video napovědělo) Mimochodem bych toho favorita z vaší nabídky do 10000 našel. Je to jedno z Tesor a je až překvapivé, že se jeho separační schopnosti příliš nezdůrazňují. Otázka na Elmaru - typni který? Ty bys to měl vědet.

Je jasné že s Cibolou se dá udělat kouzel hodně. Bohužel je to naprosto nedoceněný strojek ;-)

Elmara - Teď se shodnem - je to tak, Je to Cibola.
I s tou větší cívkou H.O.T má velmi dobrou separaci a když je citlivost v červeném(což si většinou nechá líbit) tak má i dost dobrou hloubku.

Ahoj mám dotaz na odborníky.Dnes jsem zakoupil starší detektor LP zero a na detektoru je použita cívka 30x25 18khz udajne z modelu gm4. Nebude tato cívka nějak negativne ovlivňovat detektor když má jen 13khz? Zatím jsem detektor zkoušel pouze chvilku tak se teprve učím ale jde mi o to aby vse fungovalo tak jak má díky.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru