Magnet fishing

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Lovení železných artefaktů pomocí supersilných magnetů se stává čím dál populárnější, a to i díky přibývajícím videím na internetu. Je to ideální doplněk pro hledání železných artefaktů do míst, kam se s detektorem nemáte šanci dostat, jako jsou staré studny, prostor pod mosty a další vodní nádrže.

Magnety jsem vyzkoušel osobně a krom běžných nálezů jako jsou mince a klíče od zámku po turistech, padlo i pár zajímavých starých železných artefaktů. Lovil jsem s magnetem 83 kg, který se mi jevil jako nejlepší na lovení mincí a artefaktů střední velikosti. Padlo i pár žabek z lešení a asi 10kg trafo, ale to už bylo na hraně nosnosti. Vzhledem k silně zoxidovanému povrchu a nánosu bahna, se magnet nemohl chytnout tzv. na plochu. Proto bych na větší předměty nebo do bahenitých rybníků volil magnety s větší nosností. Občas jsem se chytnul také nějaké větší nebo zaklíněné věci. Tam napomohla technika tzv. rozkývat předmět a pomalými pohyby ho vyprostit ze sevření bahna, přesto se občas 83kg magnet pustil a trefit se opět s magnetem do stejného místa dá trochu zabrat. Většinou se to povede až na x-tý pokus. Zde by určitě prospělo použít silnější magnet.

Další učinná technika je nahazovat magnet směrem proti proudu a pomalým povytahováním nechat proud aby tlačil magnet na dno, s touto technikou jsem měl asi největší uspěchy. Je to o cviku a štěstí, stejně jako s detektorem, ale po pár pokusech se úspěch určitě dostaví :-)

Magnet s okem pro Magnet fishing. Magnetická síla 40kg

Magnet M40 - Hledejte ztracené magnetické předměty v rybníce, moři, studni, dutině nebo na pláži. Magnet je ideální doplněk k detektoru kovu. Udaná síla magnetu se vztahuje na optimální podklad. Hladká masivní ocel. Magnetická síla byla měřena kolmo k opěrné ploše. Na posunutí magnetu do strany je potřeba daleko menší síly.

Specifikace:

 • Rozměr:  Ø 32 mm, Výška 7/15,5mm
 • Povrch:  pozinkovaný (Zn)
 • Magnetická síla:  40kg
 • Materiál:  NdFeB
 • Magnet s vnitřním závitem
 • Pracovní teplota Max:  80°C
 • Hmotnost:  45,9g
 • Závit:  M5
 • Cena 79 Kč s DPH

Magnet s okem pro Magnet fishing. Magnetická síla 83kg

Magnet M83 - Hledejte ztracené magnetické předměty v rybníce, moři, studni, dutině nebo na pláži. Magnet je ideální doplněk k detektoru kovu. Udaná síla magnetu se vztahuje na optimální podklad. Hladká masivní ocel. Magnetická síla byla měřena kolmo k opěrné ploše. Na posunutí magnetu do strany je potřeba daleko menší síly.

Specifikace:

 • Rozměr:  Ø 42 mm, Výška 8/18mm
 • Povrch:  pozinkovaný (Zn)
 • Magnetická síla:  83kg
 • Materiál:  NdFeB
 • Magnet s vnitřním závitem
 • Pracovní teplota Max:  80°C
 • Hmotnost:  84,5g
 • Závit:  M6
 • Cena 145 Kč s DPH

Magnet s okem pro Magnet fishing. Magnetická síla 180kg

Magnet M 180 - Hledejte ztracené magnetické předměty v rybníce, moři, studni, dutině nebo na pláži. Magnet je ideální doplněk k detektoru kovu. Udaná síla magnetu se vztahuje na optimální podklad. Hladká masivní ocel. Magnetická síla byla měřena kolmo k opěrné ploše. Na posunutí magnetu do strany je potřeba daleko menší síly.

Specifikace:

 • Rozměr:  Ø 60 mm, Výška 15/30mm
 • Povrch:  pozinkovaný (Zn)
 • Magnetická síla:  180kg
 • Materiál:  NdFeB
 • Magnet s vnitřním závitem
 • Pracovní teplota Max:  80°C
 • Hmotnost:  264g
 • Závit:  M8
 • Cena 450 Kč s DPH

Magnet s okem pro Magnet fishing. Magnetická síla 282kg

Magnet M282 - Hledejte ztracené magnetické předměty v rybníce, moři, studni, dutině nebo na pláži. Magnet je ideální doplněk k detektoru kovu. Udaná síla magnetu se vztahuje na optimální podklad. Hladká masivní ocel. Magnetická síla byla měřena kolmo k opěrné ploše. Na posunutí magnetu do strany je potřeba daleko menší síly.

Specifikace:

 • Rozměr:  Ø 75 mm, Výška 18/34mm
 • Povrch:  pozinkovaný (Zn)
 • Magnetická síla:  282kg
 • Materiál:  NdFeB
 • Magnet s vnitřním závitem
 • Pracovní teplota Max:  80°C
 • Hmotnost:  552g
 • Závit:  M10
 • Cena 850 Kč s DPH

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeMagnety jistě velmi dobrý doplněk k hledání, prosím ale autora článku aby si opravil ty síly, to měkké "i" na konci každého popisu doslova bije do očí, a nebo by tam možná šlo implementovat "Na posunutí magnetu do strany je potřeba daleko menší síla"
Kovu zdar Leprikon ;-)

Mám otázku, když si koupím magnet o síle 282kg a zaklíním se na dně za nějakej nevytáhnutelnej předmět, tak jak ten magnet odseknu od té věci, když to má takovou sílu? :) :-P

To Moskou: proto je třeba delšího lana a většího rozsahu/více místa na břehu k vyškubávání ze stran/y, sice jsem ještě nehledal ale tak to někdo interpretoval.

Trhem, škubnutím. Proto je dobré použít neprůtažné lano

4x ty největší a na České poště ten balík už nikdy neoddělaj z topení. :-D

mám a používám

kime který máš a používáš ?

Není nad to když se ti sekne mezi kameny :-)Naštěstí bylo teplo tak jsem se vykoupal :-)

Feek :-D :-D dobrý ;-)

Bade koukni na unimagnet

Tak a objednáno no to zase bude bláznovina ;-) Ale pokukuji po tom už dlouho o:-)

Magnet je parada az budes lovit z mostu tak si zvykni na to ze bude hodne cumilu. Ale je to dobra vec
8-)

Ještě to chce magnet s okem z boku, na řeku je lepší. ;-)

To Karlos: taky sem se koupal. Problem je ze to bylo v zime. Takze pytle na nohy a sup do reky, protoze brodaky samozrejme nemam. Na netu sem ale videl ze nas magnet daji urizle hrdlo od petky ktere se pri stahovani pritahne k mqgnetu a vytvori nad magnetem postupny prechod k lanu a tim se znacne omezi moznost zaseknuti. Jeste to na svem nemam ale na vikend to udelam protoze prijit o petikilo se mi zrovna nechce.

To Wolken.V zimě pro něj lézt je teda horší :-)To s tou petkou jsem už viděl.Taky to přidělám.Je fakt ze počáteční investice není velká ale hrozí častá ztrata ;-).

Taky jsem zakoupil na unimagnet praha, paradni vec, cumilu je vzdy spousta, nalezy zatim na otevreni cykloservisu, slapky, riditka, zamky, 1x cela kostra, atd. Koupil jsem 180kg model, a myslim ze optimalni, lano z lidlu 30m za 129kc. Zatim loveno pouze z mostu

No taky čekám na léto :-D potápět se mi teď moc nechce

Feek - skvělá glosa!! :-)

Děkuji autorovi za tip.

Wolken a Karlos76-mužete mi poslat odkaz toho videa?Díky ;-)

S detektorem se vzdycky divim kolik bordelu pod tou zemi je, ale s magnetem nevychazim z udivu, co vse je pod vodou :-O :-D :-(

https://m.youtube.com/watch?v=RsC5q25MDJ0

Ahoj Elmara .Na Slovrnsku nebude takato ponuka?Tu stojí 250kg tuším 65 eur :-/

tpalo: Fero dělal magnety dříve než mi a nevím zda dělá stejné. Kluci normálně berou všechno zboží jako pobočky od nás, ale tohle je takový speciální případ. Předpokládám, že to ale bude brát od nás a ceny se srovnají.

Taky mám .... 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=WJ6pNy80sE0

Elmara - mám dotaz.
Je vůbec v silách člověka urvat magnet s magnetickou silou 282kg od většího, nezkorodovaného kusu železa? Dík

Ano jde to ale je potřeba trochu síly a výtáhnout ho do strany.

Dobře kdo s tím hledá? Rád bych radu aby to nedopadlo že to hodím jen jednou a budu to tam muset nechat nebo se jít koupat do sraček. 83kg? 180kg? Nebo nedej bože 282kg? Výhoda nebo nevýhoda a proč. Já bych myslel těch 83kg ale rád si nechám poradit. Dík. 8-)

Hujer71- Já s tím hledám:D.Je to docela sranda protože pod vodou toho je opravdu hodně zvlášt u mostů a nikdy nevíš co vytáhneš:D. Brali jsme to vždy v létě k Vltavě společně s flášou rumu a bylo o zábavu postaráno. Našli jsme různorodou směs nálezů od drobáků všech možných států (dokonce jsme krásně braly i niklový RU 10 a 20 hellery) po bodák K98 apod. Nosnost magnetu je daná ke kolmé dokonale rovné ploše což v praxi samodřejmě nikdy není,železo bývá obaleno chaluhem bahnem,zrezlé apod,často ještě na půl v bahně takže na vyproštění je potřeba trochu větší síly.Obecně na drobáky stačí 83 kg ale pokud budu chtit vyloženě válkařit na větší železa tak 282kg. Další výhodou taky větší plocha magnetu.

Ktovie, či u nás na Slovensku je to protizákonné rovnako ako detektoring...každopádne magnet mám, rovnako ako detektor a pre istotu sa snažím byť nenápadný...:)

Ok. Dík za info asi vemu 83 i 282 a budu to zkoušet oboje. Co délka lana? Těch 20m je ok? Twl tak na slovači je teda veselo. Tak detektor se snažili omlouvat raněnejma a mrtvejma od bouchacích fujtajblu. Ale ten magnet? To už nechápu.

Hujer: ja mam 35 m. Vetsinou je to akorat. Kdyz magnet uvizne mas rezervu na to jit do stran.

Jako rybáři jsme používali při váznuti třpytek,olova a voblerů přípravek. Buď něco na způsob věnečku, který se navlékl na vlasec, nebo jako drevicko-plovoucí kus latě,na jednom konci zatížený a na druhém s karabinou k připnutí.Plovoucí dřevo když proud odnesl,napnulo vlasec a protitahem se předmět vycukal a uvolnil.Většinou s účinností 80%.
Na magnet by mohl být plovák větší,podle magnetů, navíc opatřený napínacím lanem pro větší sílu protitahu.
Mám magnet maličký uchycení z boku,tak změna směru tahu vždycky stačila, ale třeba tato pomůcka pomůže někomu neztratit magnet,čas a zdraví :-P při skoku do peřejí Českých toků ;-)

Včera se mi magnet seknul mezi kameny na Sazave a smutek :0/ Koupat se mi v te kose uz nechtelo a auto nepomohlo. Dnes pojede zachranna vyprava na billyboatu a snad ho vytahneme z druhe strany. :0)

Nazdárek lidí také jsem si koupil magnet 198 kg. Musím říct že bych snesl í silnější, ale i s takovým magnetem jsem měl hodně pěknej úlovek a to na místě kde bych něco takového vůbec nečekal. Holt to chce štěstí. Podařilo se mi ž řeky vytáhnou sice dosti orezlou brokovnicí bez hlavně. Vyčistil jsem ji a musím říct že je krásná. Takže chce to štěstí a trpělivost s ono to půjde.

Ps:pak jsem také vytáhnou že studny soudek piva expirace padla před 15 lety ale nález to byl skvělej

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru