Majitele nalezených věcí detektorem hledá přes videoblog

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Jako desetiletý chlapec dostal od rodičů detektor kovu. Hledání Michael Oliver z Austrálie úplně propadl a vydrželo mu to dodnes. Nejčastěji se pohybuje po plážích v Sydney. Našel hromadu šperků, o kterých tvrdí, že mají hodnotu desítek tisíc dolarů. Nálezy dvaatřicetiletý hledač zveřejňuje na svém blogu na YouTube. Věří, že se třeba přihlásí původní majitelé.

„Hledání s detektorem kovu mě opravdu hrozně baví. Když pátrám po něčem konkrétním a nemůžu to najít, tak se na místo neustále vracím, dokud se mně nezadaří. Nejde mně o peníze,“ říká Oliver.

Za menší poplatek hledá i na zakázku, když někdo potřebuje najít něco konkrétního, co ztratil. „Pokryje mně to náklady na hledání. Většina lidí mně dává víc peněz než si řeknu. To mě těší,“ přiznává hledač, který tvrdí, že má téměř stoprocentní úspěšnost.

„Nikdy se nevzdávám. Na místo se několikrát vrátím než předmět najdu, hledám i pod vodou,“ poznamenal Oliver. Jeho vášeň pro lov začala, když mu rodiče v jeho deseti letech dali detektor kovu. Jako první našel prsten na okraji vody a napadlo ho: Kolik asi lidí ztrácí prsteny ve vodě? A tak začal s bádáním pod vodou. Víkendy tak většinou věnuje lovu a videoblogu na YouTube, kde má mnoho fanoušků. Jeho blog viděl i nejmenovaný australský podnikatel, který ho požádal, jestli by mu našel ztracený prsten v parku Nielsen.

Pod vodou se mu dokonce podařilo najít pozůstatky zbraně z počátku 20. století. Hledá i mimo Austrálii, každý rok jezdí do Švýcarska. „Bádám po pokladech kolem jezer. Všichni většinou hledají okolo, ale pod vodou nikdo,“ tvrdí Oliver.Oblíbené pláže v Sydney

Pláže v Sydney jsou mezi hledači hodně oblíbené. Dalším, kdo tam hledá s detektorem kovu, je Tony Samios. Lidé si ho najali, aby jim našel ztracený snubní prsten, náramek, ale také vzácný pečetní prsten, který byl rodinným dědictvím. Pomohl už stovkám lidí. Nejraději se po pláži pohybuje, když zapadá slunce. Poznáte ho lehce – v ruce drží detektor kovu a na uších má žlutá sluchátka.

„Je to určitě obohacující vidět úlevu a radost v tvářích lidí. Avšak hledáním se uživit nejde. Odměny jsou spíše symbolické,“ poznamenal Samios.

Jednou dokonce pomohl ženě, která  ztratila stříbrný náhrdelník ve vodě. Byly na něm tři přívěšky s otisky prstů jejich tří dětí, z nichž jedno zemřelo. „Ten náhrdelník pro ni hodně znamenal. Když jsem jí ho dával, tak brečela a třásla se,“ zavzpomínal hledač.

Foto: http://www.dailytelegraph.com.au, www.ccn.com

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

gutt

Pravidelne ho sleduju, videa ma skvele, jeho sluzba lost jewel recovery pomohla uz mnoha majitelum ztracenych sperku, nektere nalezy ma fakt spickove ;-) cheers

;-)

Neprodava nekdo dohledavacku?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru