Mel Fisher-Legenda

Kategorie: Poklady , Osobnosti

Mel Fisher(21.8.1922-19.12.1998)

melAmeričan a pravděpodobně nejznámější lovec pokladů. Snílek a vizionář, ale také člověk, který vyhrál přes 100 soudních procesů, aby si mohl ponechat poklady nalezené v oceánu u pobřeží Floridy. Po objevení Španělské galeony Nuestra senora de Atocha, která se potopila během hurikánu v září 1622 blízko KEY WEST na Floridě, se stal také jedním z nejbohatších lovců pokladů.

Atocha

 

Vrak Atochi objevil dne 20.7.1985. Odhadovaná cena nákladu byla 450 milionů dolarů. Ve vraku bylo nalezeno asi 100tisíc španělských penízků známých jako "pieces of eight", zlaté mince, kolumbijské smaragdy, zlaté a stříbrné artefakty a 1000 stříbrných ingotů, celkem tedy zhruba 40 t zlata a stříbra.
Melova společnost Salvors Inc. nalezla i další zbytky lodí které ztroskotaly na Floridě, sesterskou loď Atochi, Santa Margaritu, a zbytky otrokářské lodi.

Záchrané práce

Záchranné práce na vracích obou galeon stále pokračují a společnost neustále provozuje několik lodí a také laboratoře. Po shlédnutí stránek zjistíte, že i v roce 2007 se nacházejí předměty z kterých se doslova tají dech.

U vrakuNemá smysl popisovat vše okolo nálezů, soudních peripetií atd. Myslím, že oficialní web http://www.melfisher.com/ vše zpracovává formou více než dostatečnou. Ostatně na těchto stránkách si můžete některý z nalezených artefaktů klidně i koupit. Předem ale varuji, před četbou cen je potřeba si sednout :)

Přeji snové čtení....

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

I have never seen that dress you're wearin. Hilaire Shichiro.

Moc zajímavé. :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru