Minelab Equinox 800 software update 3.0 (verze SW 3.1.3)

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Equinox

Co je nového?

V podstatě se jedná o přizpůsobení detektoru pro Asijský trh a pro hledání velkých hloboce uložených cílů. Z tohoto důvodu se ve volbě frekvencí nově objevila i možnost přepnout na 4kHz.

Pokud hledáte drobné Ag mince ostatně jako většina hledačů v našich podmínkách, zřejmě pro vás samostatná frekvence 4kHz nebude mít nějaký větší smysl. Ostatní nastavení pro jednotlivé frekvence a multi se nezmění. (aktualizace je stejná jak pro Equinox 800 i 600)

Jelikož aktualizace vyšla doslova před pár dny nebyla ještě reálná možnost otestovat detektory v terénu, takže na nějaké dlouhodobější testy z praxe budete muset nějaký ten týden vydržet.
 
Novou aktualizaci můžete stáhnout zde:
https://www.minelab.com/equinox-software-update-3-0 (instalační program je potřeba stáhnout znovu)
 
Návod jak nahrát aktualizaci do vašeho detektoru naleznete zde:
 
Jelikož se vždy po uvedení nějaké aktualizace objeví dvě skupiny uživatelů s naprosto odlišným názorem na stejný upgrage, výrobce nechal možnost vrátit do detektoru i starší verze SW. Návod pro nahrání starší verze je zde: https://www.lovecpokladu.cz/home/jak-vratit-starou-verzi-firmware-do-eq-7438
 
Jaccob

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Funguje ta frekvence 4 khz i v režimu multifrekvence? Nebo jen samostatně? Děkuju

Ne, pouze samostaně. Je to nějaká specialita o kterou si řekli v Asii, pro hledání extrémně velkých cílů. Obecně... první informace byla taková, že v hlavním režimu multifrekvence by němala být změná žádná. Teď jsem se dozvěděl, že by snad měla být o chlup lepší stabilita 2kových režimů. To jsme ale ještě netestovali, navíc podobné drobné změny je často těžké empiricky posoudit :)

Zdravím, bez problémů upgradováno ;-)
Děkuji

No za me bych radeji uvital jeste jednu nizsi intenzitu osvetleni displeje ;)

To mysak: už jsem to psal, asi mají v Austrálii trochu jinou tmu. ;-) Jim ta nejnižší příjde ok, ale tady je třeba při úplné tmě doma mamce ukrást silonku ;-)

Tak tak, spis dve :)

Tak mě stačí jedna, asi používáme nějaký silnější typ :-)

Ted vazne. Nezkouseli jste jim tuto upravu navrhnout? Prijde mi, ze by to nemel byt velky problem dodelat dalsi 1-2 urovne osvetleni, pokud tam tedy nejsou nejaka hw omezeni.

Jasně že jo, je to jediná věc kterou bych zcela objektivně 800 stovce vytknul. Oni tu nejnižší úroveň přidali do 600 stovky, kde nebyla. Ale tahle jim připadá ok. Jak jsme napsal, mají tam asi jinou tmu :)

Minulou verzi jsem rozběhnul ještě na Win7, u téhle se už nezadařilo. Na Win10 v pohodě. Taky mně přijde i ten nejnižší stupeň podsvícení dost silný.

Instalace v pohodě, chování detektoru zdá se stejné. Uvidíme později ;-)

Dnes jsem 800 stovku testoval v lese kde jsem byl nedávno se starou verzí aktualizace a musím říct, že jsem byl mile překvapen, že ubylo prozvuků želízel prolezlých do barvy. Detík ztichl. Dost. Moje nastavení: Pole 2, železo zavřené a taky 1 a 2,Fe 1, 50-ti ton, odladění země -poloautomat. Allmetal jsem zapínal na rozpoznání železa jen vyjímečně. Pohoda.
Jo, ještě mobil, který normálně dávám do režimu letadlo, protože rušil detík, tak jsem nechal zaplý a bylo to v pohodě. Nerušil.😆 Za mě dobrý.

ještě jsem zapoměl- rychlost obnovy 4

Telefon mi equinoxe nerušil nikdy a chodí nás parta, všichni pouze 800 stovky. Telefon nevypíná nikdo.... tak bych chtěl fakt vědět co máš za telefon, že ho musíš dávat do letadla? Nevípínám ani data?

Telefon ruší jenom, když lapá po signálu. To na noxovi rozjede slušnou morseovku :-D

To argil: je to tak, když se snaží telefon přhlásit do sítě, vzniká takový zajímavý paradox, kdy lidé volají..."Chodím s detektorem za barákem, všude po zahradě a ok. Teď jsem kilometry mimo civilizaci a detektor kvoká... asi chyba, mám poslat na servis?".. :) Někdy se to vysvětluje těžko, ale v podstatě vždy stačí vypnout pouze data když podobná věc nastane. 8-)

Jo. Kdyz chyta signal tak proste hraje a data se proste musi u hledani vypnout. Cetl a slysel jsem to uz od hodne lidi co maji noxe. Kdyz je dobry signal tak je klid. Jo obcas ikdyz malo se ozve i kdyz chyta GPS signal. Jnak mam xiaomi Redmi Note 7, alenemyslim ze to na funkci vliv. 😅

To Bandidos: opravdu hodně detektorů hraje i když máš jenom zapnutý telefon v kapse. Nox je na tom s imunitou vůči GSM neskutečně dobře. A nejenom vůči GSM. Chodíme řadu lokalit s hodně "uřvanými dráty", datovkami atd.. To co si tam může s Noxíky dovolit je maso. Byl by to dlouhý seznam detektorů, které na většině tech míst nemusíš ani zapínat.

Určitě ti ale detektor nehraje, když hledáš/chytáš GPS signál?

Pokud telefon vysílá, přihlašuje se opakovně do sítě (GSM, DATA), tak ve chvíli, kdy se s detektorem dostaneš mezi telefon a vysílač, zahraje asi všechno. Pořád je pořeba brát na zřetel, že všechny telefony jsou docela silné vysílačky.;-)

Ještě se mi nestalo že by mi noxik hrál.Telefon většinou nosím při hledání v batohu a detik je naprosto klidnej.Občas telefon nosím v levé kapse a noxe v pravé ruce.Když premachnu víc doleva přes levou,tak detik kvikne.Ale nic strašnýho.Mam zapnuté data i polohu na mobilu.I v místech kde není signál a mobil vyhledává,s tím problém nemám.

Elmaro : naprosto s Tebou souhlasim. Jsou detiky kde i u celkem vzdalene zeleznicni elektrifikovane trate je to tragedie. Stejne tak pod vysokym nspetim , pobliz vysillacu apod. Znam zoufakce, kteri prijeli, zapli a zase odjeli 🙄😆🙄😆
Nox je super. 😁👍 Chystam se otestovat jedno Hl. N
nadrazi a velmi vysoke napeti u dalnice a trnaformatorove rozvodny. 😉🤔😆

Nejhorší jsou elektrické ohradníky tam to ani NOX nezvládá, zatím jsem nenarazil na detektor který by zvládl hledání mezi ohradníky. Měl jsem ale stroj který byl zarušený i 300m za kopcem :-D

Co ta aktualizace?? Podle videa co jsem viděl to je paráda na poklady ta 4 kHz. :-D
https://youtu.be/grVdWyOm8NU

Ale musiš ke Kimovi nebo tak 😅😅😅
Funguje jenom v Asii...😉

To byl vtip 😆
Uz to nekdo zkousel na dosahy s ostatnima frekvencema v ruznych programech ?

To Brainscan: Divné, tady máme ohradníky všude. (louky, pastviny) vůbec bych si nezahledal. Odladit interference, citlivost někam na 18 a zkus to znovu.

To Bandidos: ano, dělali jsme to hned, když detektor přišel. EQ je nejlepší v multifrekvenci a to na všechny cíle. Ty jednotlivé jsou spíše když by byl detektor z nějakého důvodu na jedné frekvenci tak zarušený, že by nešla používta multifrekvence. To jsem ale zažil za celou dobu jednou.... 20kHz tam doslova trhalo reproduktor, bylo tam nějaké směrové vysílání od vojáků.

To Kaparso... je tam hezky vidět jak super šlape multfrekvence :)

To Elmara:A neubere ta citlivost 18 detektoru na dosahu? Já běžně chodím s citlivostí 20-22 a mám problém s ohradníky. A nestálo by za to napsat těm Kiwiům aby něco vymysleli proti těm ohradníkům? Děkuju

Elmara : ja jsem myslel ty 4 khz v ruznych programech. Co to dela , na dosahy, diskriminace atak. Diky. Asi jsem to spatne napsal. 😉

To flysh215: ano, lehce ubere. To jinak ale nejde. Sám tak chodím 21-22 na takřka na všech lokalitách, když to ale jinak nejde, tak je potřeba to lehce snížit :-)

Mám na 800 stovce původní software. Zůstane mi i po aktualizaci a přibyde mi jen nová frekvence 4kh a nebo se mi to celé přenastaví?

To Pajk: Při aktualizaci se nahrají všechny změny, to ani jinak nejde.

Tam kde jsem kvůli rušení nemohl hledat s gm4, tam mávám s noxem úplně v pohodě. Nox ruší data a tak chodím s režimem letadlo, aspoň nikdo neotravuje :-)

NOX a rušení ?
To je známka že je funkční....ale vážně.....
když je mobil delší čas mimo síť, zvyšuje výkon aby se nahlásil do nějaké buňky a když to nejde, řve o pomoc. Tak to zkrátka musí být znát na síle signálu v jeho okolí. To že se mi ozývá detík mne varuje, že už bych mohl přestat si grilovat orgány v těle a strčit jej někam vypnutý do batohu.
No a ty VVN dráty, taky nejsou svaté, protože takové pole když je ještě nad námi v 5ti metrech, to je tak darda pro vstupní obvody detektoru. To aby tam byl filtr který zavře minimálně 50 Hz a ty další mrchy které se s tím ještě šíří....
V neposlední řadě ohradníky, ty se přece modulují taky nějakými blíže neurčenými frekvencemi a to ještě patřičně špičatými aby to mělo "dobrou průbojnost". Vem si tranzistorák s sebou a uslyšíš ten chorál.... chudák elektronika detektoru, to aby byla "samoučitelná" a sledovala co za zvuky nás se.e....
Prostě je dobře se tomu vyhnout a nebo smířit s tím že to občas zašvitoří. Aspoň vím, že detík funguje.
Tak ať to pípá.... :-)

Vacátko dobře :) Je hezké když je někdo takto v obraze ;-)

Nejsou ohradníky jako ohradníky, ty nověji a pořádně udělané nejsou tak hrozné dokonce tam jsou i časovače a ohradníky se chvílemi i vypínají ale samodělky co tu mám po okolí ty jsou hrozné. Nejlepší je zariskovat a ohradník uzemnit pak je hledání o dost příjemnější. Nechápu proč statkáři ty ohradníky nevypnou když tam nemají žádný dobytek ale to je asi pro ně velký problém :-)

Jak to prosím myslíš s tím uzemněním ohradníku? Jsem elektrický antitalent a nerozumím tomu. Děkuju

To Elmara - v obraze jo, ale občas už mi oprýskává rám....:o))
To Btainscan - asi bych ale nejdříve zarazil kolík do země a od něj natáhnul jen "uzemňovací" lanko které bych klacíkem přehodil přes dráty ohradníku....to ano.
!!!! JENŽE !!!!! a to je hlavní, mohlo by to být poškozování cizího majetku, možná by se elektronika ohradníku vydala do věčných lovišť tím svodem.
A tak bych to raději nezkoušel, a nenaváděl k možnému trestnému činu, pokud chceme mít dobré vztahy s "pastevci stád".
Ono stačí že jim dloubáme do pastvin, i když to pak zahrńeme.
Někomu se to fakt nemusí líbit.

Jsou místa úplně bez signálu a to pak je koncert detíku. Režim letadlo a nazdar ;-)

Tak 9.8.jsem 600 teprve nastavil v 3kovém režimu, protože jsem spíše čekal na poznatky. V pondělí ráno jsem jel zkusit co to udělá. Jel jsem proto na místo kam letos často chodím a při nastavení Pole2 při citlivosti 20 jsem jakékoliv škrtnutí o kořen nebo hustější trávu v lese vnímal ve velkých prozvucích. Nyní jsem dal citlivost na 24 a těch samých místech bez prozvuků. Schválně jsem o kořeny škrtal a tak se uvidí při dalších nastavení.

To režim park2/pole2 dělá. Ty prozvuky jsou normální. Detik běží na vysokých frekvencích. Park1/pole1 ti to dělat nebude. A když nastavís dobře citlivost je klid. 8-) 8-)

Ahoj, aktualizace 800 proběhla v pohodě. Detik se mi zdá klidnější i v 2-kových režimech. Zkoušeno na poli kde to znám a prozvuk občas byl, teď již ne.
Za mě se aktualizace povedla, nevím jestli v podmenu FE nezmizela druhá možnost která přibyla v aktualizaci 2. Já ji nechodil. Mám nastaveno 4 a nacházím i podkovičky.
Přeji všem ať se daří, Blecha

... tak s ohradníky tady na jihu taky bojuji ... Je to tím, že jedu citlivost 22-23 a nechce se mi ubírat kvůli dosahu ;-) Dá se hledat i při rušení ohradníkem, rozlišovat co je rušení od ohradníku a co je pravý signál, ale je to pěkný opruz.

Noxík aktualizován před pár týdny, jeví se o hodně přítulnější mému sluchu. :o)
Tedy nevím, ale není to tím že už jsem to všechno předchozích hledačkách vyhrabal?...:o)))
Neee není, to já jen tak žertoval. Faktem je že mince a jiné nemagnetické materiály jsou o něco lépe poznatelné, a železa se už tolik nehlásí o pozornost. Tedy v základním nastavení, bez změny pův. hodnot.
Ale zajímalo by mne nějaké technické hodnota, co a jak se pozměnilo v těch aktualizacích.
Jaké hodnoty a proč a jaké signály našel výrobce jako výhodnější než původní SW.
Co přidal a co ubral na čuchavosti že je to NAJEDNOU klidnější a zda by nebylo možné se třeba vrátit k prapůvodním způsobům, kdy ML umožňoval měnit hodnoty nastavení obsluze detektoru.
Ale co, možná by měl servisák pak více práce z rozšťouranými detektory....
Tak ať to pípá a ne jen pišťuchá...

To Vacatko: vůbec to neřeším tady jsou běžně propojeny ohradníky dráty které jsou přímo přes cesty a tak to dělají místní rádoby pastevci, vůbec se o to nestarají krávy věčně běhají po lesích a topí se i v rybníku. Jsou to hrozná prasata, osobně bych jim přál nějakou kontrolu a nejlépe nějaký ochránce zvířat aby jim trochu zatopili

To MarekFox1: je to tak jedině rapidně ubrat citlivost ale to pak nemá cenu hledat když jsem chodil s noxem 800 tak jsem musel i na citlivost 12 a stejně jsem byl vzdálený i 10m od ohradníku , někdy se podaří najít frekvence která není tolik zarušena ale to je opravdu skoro zázrak

Mohu prosím požádat o info jak jste spokojeni s tou novou aktualizací? Má cenu si tu aktualizaci nahrát do detektoru?

Určitě ano a pokud by jsi se chtěl vrátit zpět, tak si zase můžeš nahrát tu původní ;-)

Takový dotaz z jiné strany podstaty aktualizace. Nechystá se nebo nebyl (pokud má někdo bližší info) požadavek na přidání frekvence vyššího řádu? Víme, že teď je tady max. 40 kHz (nějak nerozumím asiatům s potřebou 4 kHz, když je tady už 5 kHz ale budiž mají svoje důvody), co kdyby Minelab přihodil do multi IQ dejme tomu 60 kHz na maličké předměty - zvětralé malé bronzíky, malé střibrnaky atd.? :-/ :-)

MajkizZor ;-) to by mohly 8-)

To Majki: nemůžeme potvrdit an vyvrátit. To opravdu nevíme ;-) Mě ta 40 přijde ale pekelná až dost. Navíc když ji použiješ v Gold režimu, kde je zároveň i vlká váha na 20 kHz je to opravdu šílené maso. ;-)

Zdravím.Mám dotaz na Elmaru- Máte už nějaké výsledky z testování nové aktualizace? Jsou kolem toho dost zmatky. Díky.

Já o žádných zmatcích nevím? Vždyť tam je navíc jenom jedna frekvence 4 kHz, co na tom chceš řešit?

Myslel jsem tím, že někdo říká že je detík teď klidnější někdo ne a četl jsem názory že teď detík háže některá železa víc do barvy takže si někdo dává zpět zase starou verzi....apod. Co vím, tak tu novou verzi Petr Zuklín testoval. Nebo to aspoň psal, že to bude testovat. Díky za odpověď.

Testujeme je všichni vlastně pořád. V detektoru ji mám nahranou od chvíle co je venku. Chování detektoru je stejné, pouze jsou tam navíc ty 4 kHz. Ty jsme testovali na polygonu... pro mě co by hledače minci moc smysl ale nemají ;-)

...no a co jste teda s tema 4 khz vytestovali ? Myslim, ze by to nejenom me zajimalo. Diky. 🧐👍

Ahoj.Testovali jsme rozdíl v dosahu na dva velké předměty v hloubce a také rozdíl v citlivosti na ty nejdrobnější cíle. Na samostatný článek toho bylo hodně málo, navic jsem pak na youtube viděl video..myslím z Ruska, na kterém je to vidět naprosto nádherně. Pokusím se najít odkaz a dám ho sem.

O.k.... Na clanku netrvam. .... no me by stacilo i kratke a strucne pojednani, aby bylo jasno a obecne se vedelo jak to teda je. Par vet. Ale hard video z širé Rusi taky dobry. Zatim diky. 😉👍

Budeme konečně zakopávat nový polygon atak těch videí asi bude zase na podzim více. Máme tam hned několik věcí které máme v plánu a to porovnání frekvencí se udělá také ;-)

Vyborne. 👍Jsem na to zvedavy. 👍😉, Neni nad polygon. 💍💣💣💣💣

Vyborne. 👍Jsem na to zvedavy. 👍😉, Neni nad polygon. 💍💣💣💣💣

A co říkáte na tohle ?????? Taky z Ruska.
https://youtu.be/zAkQBeW07SA
Hodne zajimave....🙄🤔🧐🧐🧐🧐😂😂😂

Je to 20 minut ruštiny... napiš co je tam zajímavé. Kouknul jsem na začátek a je to o té nejnovější aktualizaci?

Elmaro prosím koukni na tohle video, co si o něm myslíš. Děkuju https://www.youtube.com/watch?v=u-PJftYFeQw

Prosim Te je tam test nove a stare aktualitace, jako srovnani v dodahu na mince a hlavne 4 khz. Popojed si za uvodni proslov prodejce az na test na polygonu. 😏 A az do konce. Je to tam hezky videt. Znalost rustiny nebudes ani moc potrebovat.

Shlédl jsem celé video, ruština mi problém nedělá, ale celkové hodnocení nevychází pro tu novou aktualizaci 3.0. moc dobře jestli jsem to správně pochopil.Lepší je ta aktualizace před verzí 3.0.

Tak to jsi pochopil opačně. Mrkni na test s 4 khz v nové. Ve staré aktualizaci s 5 khz, které tam byly k dispozici, se na ty mince nedosáhlo.

Možná to je pro někoho blbost, ale mě by se opravdu hodně líbilo, kdyby equik ukazoval hodiny :D :D .

Hele tenhle kluk není žádný pitomec, vyděli jsme se i osobně na nějakém Minelab srazu. Otázka je stav půdy v danou chvíly, nastavení detektoru atd. Tyhle rozdíly jsou neskutečně subjektivní a obecně je mezi těmi frekvencemi velice malý rozdíl.

Hodinky raději ne, jenom bychom na podpoře stále řešily jak se nastavují a že nejsou dost přesné :-)

Elmaro, myslíš toho kluka z toho videa co jsem sem vložil?

Ano

A jak jsi prosím pochopil ty to jeho video? Já to pochopil že starší je lepší,a novější je méně stabilní i když má trochu větší hloubkový dosah. Mohu požádat o tvůj názor? Děkuju

Právě proto jsme ti psal jak strašně je to subjektivní. Já nespochybňuju toho klučinu, jelikož se to snaží dělat dobře, ale tohle je prostě vždy problém. Sami jsme si dělali testy opravdu mnohokrát a až na několik vyjímek potvrzujících obecné pravidlo je multifrekvence za všech okolonosti nejlepší volba. Osobně jednotlivé frekvence vůbec nepoužívám. ;-)

Jestli to správně chápu, je dobré aktualizovat na verzi 3.0, ale chodit v režimu multifrekvence, a v případě nejasného signálu přepnout na 4khz a zkusit cíl zaměřit jakou má odezvu? Přece 4khz jdou hlouběji,né?

Maximálně na nějak velké vysoce vodivostní cíle. Jinak vždy v multfrekvenci.

To flyfish215 - Tady si nastav a přehraj tón 4 kHz (https://www.szynalski.com/tone-generator/), nahraj jej do mobilu, ten pak přilož na zem a sleduj, co Ti ukáže detík....
Abys věděl jak se to může dostat hluboko....
Třeba vyleze krtek a nebo horník? ...:o)))
Nééé, vážně, vždyť už tady Elmara několikrát řekl, že to je na VELKÉ cíle a ty pokud nehledáme zakopaný tank, nebo archu úmluvy, tak raději nekopu. Ty se ozvou stejně i v multifrekvenci.
A navíc, stejně je to jen o poslouchání detektoru a jeho odezvách a ještě k tomu,
záleží na půdě, mineralizaci a povrchu předmětu kdy se ozývají podobné "odpadky" trochu jinak. Stačí když bude ten alobal zmuchlaný víc a vedle něj bude ležet stříbrňák, tak to taky bude zmatené a proto....raději kopnout všechno.
No a pokud jsi zvyklý na aktualizeci "ver.1.01", tak s ní choď a tahej krásné nálezy.....
nojo, ale co kdyby tahle MonaLisa byla ta pravá, žejo?
tak to je potřeba mít detektory dva.
Jupíííí Jdu do toho. Jdu si objednat novou 600tovku. :o))
Ať se daří všem.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru