Minelab Equinox 800 software update 3.0 (verze SW 3.1.3)

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Equinox

Co je nového?

V podstatě se jedná o přizpůsobení detektoru pro Asijský trh a pro hledání velkých hloboce uložených cílů. Z tohoto důvodu se ve volbě frekvencí nově objevila i možnost přepnout na 4kHz.

Pokud hledáte drobné Ag mince ostatně jako většina hledačů v našich podmínkách, zřejmě pro vás samostatná frekvence 4kHz nebude mít nějaký větší smysl. Ostatní nastavení pro jednotlivé frekvence a multi se nezmění. (aktualizace je stejná jak pro Equinox 800 i 600)

Jelikož aktualizace vyšla doslova před pár dny nebyla ještě reálná možnost otestovat detektory v terénu, takže na nějaké dlouhodobější testy z praxe budete muset nějaký ten týden vydržet.
 
Novou aktualizaci můžete stáhnout zde:
https://www.minelab.com/equinox-software-update-3-0 (instalační program je potřeba stáhnout znovu)
 
Návod jak nahrát aktualizaci do vašeho detektoru naleznete zde:
 
Jelikož se vždy po uvedení nějaké aktualizace objeví dvě skupiny uživatelů s naprosto odlišným názorem na stejný upgrage, výrobce nechal možnost vrátit do detektoru i starší verze SW. Návod pro nahrání starší verze je zde: https://www.lovecpokladu.cz/home/jak-vratit-starou-verzi-firmware-do-eq-7438
 
Jaccob

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Funguje ta frekvence 4 khz i v režimu multifrekvence? Nebo jen samostatně? Děkuju

Ne, pouze samostaně. Je to nějaká specialita o kterou si řekli v Asii, pro hledání extrémně velkých cílů. Obecně... první informace byla taková, že v hlavním režimu multifrekvence by němala být změná žádná. Teď jsem se dozvěděl, že by snad měla být o chlup lepší stabilita 2kových režimů. To jsme ale ještě netestovali, navíc podobné drobné změny je často těžké empiricky posoudit :)

Zdravím, bez problémů upgradováno ;-)
Děkuji

No za me bych radeji uvital jeste jednu nizsi intenzitu osvetleni displeje ;)

To mysak: už jsem to psal, asi mají v Austrálii trochu jinou tmu. ;-) Jim ta nejnižší příjde ok, ale tady je třeba při úplné tmě doma mamce ukrást silonku ;-)

Tak tak, spis dve :)

Tak mě stačí jedna, asi používáme nějaký silnější typ :-)

Ted vazne. Nezkouseli jste jim tuto upravu navrhnout? Prijde mi, ze by to nemel byt velky problem dodelat dalsi 1-2 urovne osvetleni, pokud tam tedy nejsou nejaka hw omezeni.

Jasně že jo, je to jediná věc kterou bych zcela objektivně 800 stovce vytknul. Oni tu nejnižší úroveň přidali do 600 stovky, kde nebyla. Ale tahle jim připadá ok. Jak jsme napsal, mají tam asi jinou tmu :)

Minulou verzi jsem rozběhnul ještě na Win7, u téhle se už nezadařilo. Na Win10 v pohodě. Taky mně přijde i ten nejnižší stupeň podsvícení dost silný.

Instalace v pohodě, chování detektoru zdá se stejné. Uvidíme později ;-)

Dnes jsem 800 stovku testoval v lese kde jsem byl nedávno se starou verzí aktualizace a musím říct, že jsem byl mile překvapen, že ubylo prozvuků želízel prolezlých do barvy. Detík ztichl. Dost. Moje nastavení: Pole 2, železo zavřené a taky 1 a 2,Fe 1, 50-ti ton, odladění země -poloautomat. Allmetal jsem zapínal na rozpoznání železa jen vyjímečně. Pohoda.
Jo, ještě mobil, který normálně dávám do režimu letadlo, protože rušil detík, tak jsem nechal zaplý a bylo to v pohodě. Nerušil.😆 Za mě dobrý.

ještě jsem zapoměl- rychlost obnovy 4

Telefon mi equinoxe nerušil nikdy a chodí nás parta, všichni pouze 800 stovky. Telefon nevypíná nikdo.... tak bych chtěl fakt vědět co máš za telefon, že ho musíš dávat do letadla? Nevípínám ani data?

Telefon ruší jenom, když lapá po signálu. To na noxovi rozjede slušnou morseovku :-D

To argil: je to tak, když se snaží telefon přhlásit do sítě, vzniká takový zajímavý paradox, kdy lidé volají..."Chodím s detektorem za barákem, všude po zahradě a ok. Teď jsem kilometry mimo civilizaci a detektor kvoká... asi chyba, mám poslat na servis?".. :) Někdy se to vysvětluje těžko, ale v podstatě vždy stačí vypnout pouze data když podobná věc nastane. 8-)

Jo. Kdyz chyta signal tak proste hraje a data se proste musi u hledani vypnout. Cetl a slysel jsem to uz od hodne lidi co maji noxe. Kdyz je dobry signal tak je klid. Jo obcas ikdyz malo se ozve i kdyz chyta GPS signal. Jnak mam xiaomi Redmi Note 7, alenemyslim ze to na funkci vliv. 😅

To Bandidos: opravdu hodně detektorů hraje i když máš jenom zapnutý telefon v kapse. Nox je na tom s imunitou vůči GSM neskutečně dobře. A nejenom vůči GSM. Chodíme řadu lokalit s hodně "uřvanými dráty", datovkami atd.. To co si tam může s Noxíky dovolit je maso. Byl by to dlouhý seznam detektorů, které na většině tech míst nemusíš ani zapínat.

Určitě ti ale detektor nehraje, když hledáš/chytáš GPS signál?

Pokud telefon vysílá, přihlašuje se opakovně do sítě (GSM, DATA), tak ve chvíli, kdy se s detektorem dostaneš mezi telefon a vysílač, zahraje asi všechno. Pořád je pořeba brát na zřetel, že všechny telefony jsou docela silné vysílačky.;-)

Ještě se mi nestalo že by mi noxik hrál.Telefon většinou nosím při hledání v batohu a detik je naprosto klidnej.Občas telefon nosím v levé kapse a noxe v pravé ruce.Když premachnu víc doleva přes levou,tak detik kvikne.Ale nic strašnýho.Mam zapnuté data i polohu na mobilu.I v místech kde není signál a mobil vyhledává,s tím problém nemám.

Elmaro : naprosto s Tebou souhlasim. Jsou detiky kde i u celkem vzdalene zeleznicni elektrifikovane trate je to tragedie. Stejne tak pod vysokym nspetim , pobliz vysillacu apod. Znam zoufakce, kteri prijeli, zapli a zase odjeli 🙄😆🙄😆
Nox je super. 😁👍 Chystam se otestovat jedno Hl. N
nadrazi a velmi vysoke napeti u dalnice a trnaformatorove rozvodny. 😉🤔😆

Nejhorší jsou elektrické ohradníky tam to ani NOX nezvládá, zatím jsem nenarazil na detektor který by zvládl hledání mezi ohradníky. Měl jsem ale stroj který byl zarušený i 300m za kopcem :-D

Co ta aktualizace?? Podle videa co jsem viděl to je paráda na poklady ta 4 kHz. :-D
https://youtu.be/grVdWyOm8NU

Ale musiš ke Kimovi nebo tak 😅😅😅
Funguje jenom v Asii...😉

To byl vtip 😆
Uz to nekdo zkousel na dosahy s ostatnima frekvencema v ruznych programech ?

To Brainscan: Divné, tady máme ohradníky všude. (louky, pastviny) vůbec bych si nezahledal. Odladit interference, citlivost někam na 18 a zkus to znovu.

To Bandidos: ano, dělali jsme to hned, když detektor přišel. EQ je nejlepší v multifrekvenci a to na všechny cíle. Ty jednotlivé jsou spíše když by byl detektor z nějakého důvodu na jedné frekvenci tak zarušený, že by nešla používta multifrekvence. To jsem ale zažil za celou dobu jednou.... 20kHz tam doslova trhalo reproduktor, bylo tam nějaké směrové vysílání od vojáků.

To Kaparso... je tam hezky vidět jak super šlape multfrekvence :)

To Elmara:A neubere ta citlivost 18 detektoru na dosahu? Já běžně chodím s citlivostí 20-22 a mám problém s ohradníky. A nestálo by za to napsat těm Kiwiům aby něco vymysleli proti těm ohradníkům? Děkuju

Elmara : ja jsem myslel ty 4 khz v ruznych programech. Co to dela , na dosahy, diskriminace atak. Diky. Asi jsem to spatne napsal. 😉

To flysh215: ano, lehce ubere. To jinak ale nejde. Sám tak chodím 21-22 na takřka na všech lokalitách, když to ale jinak nejde, tak je potřeba to lehce snížit :-)

Mám na 800 stovce původní software. Zůstane mi i po aktualizaci a přibyde mi jen nová frekvence 4kh a nebo se mi to celé přenastaví?

To Pajk: Při aktualizaci se nahrají všechny změny, to ani jinak nejde.

Tam kde jsem kvůli rušení nemohl hledat s gm4, tam mávám s noxem úplně v pohodě. Nox ruší data a tak chodím s režimem letadlo, aspoň nikdo neotravuje :-)

NOX a rušení ?
To je známka že je funkční....ale vážně.....
když je mobil delší čas mimo síť, zvyšuje výkon aby se nahlásil do nějaké buňky a když to nejde, řve o pomoc. Tak to zkrátka musí být znát na síle signálu v jeho okolí. To že se mi ozývá detík mne varuje, že už bych mohl přestat si grilovat orgány v těle a strčit jej někam vypnutý do batohu.
No a ty VVN dráty, taky nejsou svaté, protože takové pole když je ještě nad námi v 5ti metrech, to je tak darda pro vstupní obvody detektoru. To aby tam byl filtr který zavře minimálně 50 Hz a ty další mrchy které se s tím ještě šíří....
V neposlední řadě ohradníky, ty se přece modulují taky nějakými blíže neurčenými frekvencemi a to ještě patřičně špičatými aby to mělo "dobrou průbojnost". Vem si tranzistorák s sebou a uslyšíš ten chorál.... chudák elektronika detektoru, to aby byla "samoučitelná" a sledovala co za zvuky nás se.e....
Prostě je dobře se tomu vyhnout a nebo smířit s tím že to občas zašvitoří. Aspoň vím, že detík funguje.
Tak ať to pípá.... :-)

Vacátko dobře :) Je hezké když je někdo takto v obraze ;-)

Nejsou ohradníky jako ohradníky, ty nověji a pořádně udělané nejsou tak hrozné dokonce tam jsou i časovače a ohradníky se chvílemi i vypínají ale samodělky co tu mám po okolí ty jsou hrozné. Nejlepší je zariskovat a ohradník uzemnit pak je hledání o dost příjemnější. Nechápu proč statkáři ty ohradníky nevypnou když tam nemají žádný dobytek ale to je asi pro ně velký problém :-)

Jak to prosím myslíš s tím uzemněním ohradníku? Jsem elektrický antitalent a nerozumím tomu. Děkuju

To Elmara - v obraze jo, ale občas už mi oprýskává rám....:o))
To Btainscan - asi bych ale nejdříve zarazil kolík do země a od něj natáhnul jen "uzemňovací" lanko které bych klacíkem přehodil přes dráty ohradníku....to ano.
!!!! JENŽE !!!!! a to je hlavní, mohlo by to být poškozování cizího majetku, možná by se elektronika ohradníku vydala do věčných lovišť tím svodem.
A tak bych to raději nezkoušel, a nenaváděl k možnému trestnému činu, pokud chceme mít dobré vztahy s "pastevci stád".
Ono stačí že jim dloubáme do pastvin, i když to pak zahrńeme.
Někomu se to fakt nemusí líbit.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru