Minelab Musketeer Advantage Pro [Test]

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy , Detektor kovů Advantage Musketeer

Polní zkušební protokol


Úvod

advantageKaždý člověk se dívá dopředu. Po zveřejnění informací o novém modelu detektoru uvažuje proč a jestli koupit novou mašinku. Jestli hloubka nalézaných předmětů bude větší, a počet nálezů větší ?

Jsou detektory, které taková očekávání plní, ale bez trochy štěstí, správné volby místa a dobré vyhledávací techniky se většinou moc nenachází :).

Advantage se představuje

Nový Musketeer je nedávno představená mašinka. Kryt elektroniky je zcela nový, ačkoli ovládací prvky zůstaly stejné jako u staršího modelu.
Elektronika je nyní umístěna u loketní opěrky, což detektor lépe vyvážilo. Samozřejmě stále se dá sejmout a nosit za opaskem.

Ovládání stručně...

 

Sensitivity Control - citlivost

Regulátor citlivosti - vždy se snažte nastavit jej na maximum. V půdách s vyšší mineralizací budete muset postupně ubrat na citlivosti, aby detektor zůstal stále stabilní.

Ground Adjust Control - odrušení vlivu země

Tímto regulátorem kompenzujete vliv minerálů obsažených v půdě. Zcela v poloze vlevo je v pozici FIX. V této poloze se detektor chová stejně jako všechny detektory s pevně nastavenou hodnotou mineralizace půdy.
Správné nastavení kompenzace vlivu země má vliv na všechny další funkce detektoru. Provádí se tak, že regulátor nastavíte zcela vpravo. Sondou pohybujte shora dolu, asi mezi 10 a 15 cm, a otáčejte regulátorem směrem do leva. Účelem je najít nejtišší polohu.

All metal Switch

Přepínač mezi polohou All metal a možnosti diskriminace.

Level Adjust - možnost nastavení potlačení

Pomocí ovladače Level Adjust nastavíte úroveň potlačení. Detektor musí pracovat v režimu discriminate. Vždy volte co nejnižší úroveň diskriminace. Pokud je nastavení diskriminace zcela vlevo, detektor odmítá pouze malé železné předměty.

Pinpoint

Klasické dohledávání, pracuje v režimu All metal.

Nemá smysl se dál rozepisovat. Návod k detektoru má 11 stran a je velice podrobný. Také doporučuji shlédnout instruktážní DVD.


Test 1

Tento test byl uskutečněn na pozemcích školy s internátem. Znám tato místa dobře z předchozích testů a tak se mi dobře porovnává.

Bohužel jsem zde rok nehledal a tak mě překvapilo, že pozemek je zarostlý poměrně dlouhou mokrou trávou.

Ale jinak zde podmínky byly velice mírné: žádný vítr a dešť, a i když je místo blízko města, ani žádné interference. Země je lehce mineralizovaná se sporadickým železným odpadem.

Nejdříve jsem si nastavil potlačení vlivu země, ale pak jsem se rozhodl pokračovat v přednastaveném FIX modu.

Citlivost jsem měl nastavenou mezi 3 a 4 hodinou.

Nálezy

Můj první nález byla 10 pence. Byl jsem překvapený silným signálem, jelikož sem se kvůli trávě nemohl dostat pořádně k zemi.
Naštěstí bylo opravdu mokro, a tak se stébla dala ohýbat. Další signály, které se hlásily jako železo, jsem pro jistotu kopal. Vše bylo v pořádku až na velký kus železa ve tvaru L.
Další překvapení na mě čekalo v podobě mosazné 3 pence z roku 1943, která byla v 7 palcích (18 cm). Hned další signál znovu 3 pence z roku 1942 v osmi palcích. To jsem byl už dost udivený, měl jsem ten kousek pozemku za dokonale vyčištěný...

Brzy na to následoval další hlasitý signál. Byl od dvou velkých Viktoriánských měďáků v hloubce asi 8 palců (20 cm). Někdy je to až záhada, jak se při předchozích hledáních dal tak velký signál přejít...

Posléze jsem v 10 palcích (25 cm) našel prsten ze slitiny mědi, který považuji za středověký. Už jsem zde ostatně nějaké středověké předměty kopnul. Ve stejné hloubce jsem našel ulity z ústřic. Ty jsou obvykle důkazem starého osídlení. (škoda že u nás nemáme ústřice :) )

Nakonec jsem našel několik stříbrných minci v nominální hodnotě 3 až 6 pencí. Byli přibližně v 7 palcích. Stejně tak i nějaké kovové podložky, i když některé jsem vytáhnul ze slušné hloubky kterou jsem však již neměřil.

Závěr

Myslím, že to byl docela dobrý první test. A to i s přihlédnutím k mírným půdním podmínkám a vlhkosti, která pomáhá zvětšit dosah.

test 1

test 1

 

Test 2


Během druhého testu jsem se pohyboval po bývalem starém tržišti. Půda byla mírně nebo středně mineralizovaná. Den byl pěkný, ale větrný. Povolení k hledání jsem dostal od starého muže, který žil vedle zmíněného políčka.

Místo se zdálo být přímo zaplaveno železem. Hlásily se mi doslova tucty železných signálů. Vše jsem kopal a musím říci, že Advantage se v přibližně 90 procentech nemylil. Z několika zoxidovaných předmětů, které se před vykopáním nehlásili jako železo, se po vykopání železo vyklubalo. To se ale prostě stává a já jsem přesvědčený, že jsem zatím nedostal do rukou detektor, který by to dokázal eliminovat.

Nálezy

První pořádný signál byl hezky "kulatý " a já jsem doufal že to bude mince. Za chvilku nato jsem uviděl důvěrně známou tvář Královny Elizabety. Následoval jí půl haleř Edvarda IV a jakýsi náprstek. Vše leželo skoro na povrchu a tak to nebyla žádná výzva pro Musketeera :).
Chvilku jsem nacházel místa ze zvýšenou mineralizací a zkoušel jsem přepínat mezi ručně odladěnou zemí a funkcí FIX. Citlivost jsem měl nastavenou na 3 hodinách.
Bohužel brzy nato začalo pršet a tak, jelikož jsem parkoval docela daleko, jsem se rozhodl hledání ukončit.


test 2

test 2

 

 

Test 3


Můj třetí test proběhl na válečných polích :). Při tomto testu mě dost překvapovalo množství neželezných předmětů které jsem nacházel.
V minulosti jsem tato místa již mnohokrát navštívil z důvodu různorodosti nalezených předmětů a jejich stáří.
Stávalo se mi zde, že jsem tady den končil s jedním či dvěma předměty. Tentokrát jsem však nalezl 30 neželezných kousků. Nálezy se mi dařili v místech, které jsem už mnohokrát procházel. Jedná se o velice rozsáhlé pozemky a tak není možné prozkoumat každou stopu. Přesto mě ale ovládl pocit, že mám v rukou výjimečnou mašinku (tedy alespoň pokud jde o hledání na polích).

Nálezy

První signál dne byl měkký, ale zato jasný. Ukázalo se, že to byl knoflík asi z roku 1900. Následovala ho koule do muškety. Potom jsem kopnul důvěrně známý a skvěle zachovaný Victorianský měďák (půl peny z roku 1861). Měl krásnou zelenou patinu, prostě nádhera :)

Detektor často posílal železné signály. Pak přišel signál, který mě zmátl. Jednalo se o velký šroub s matkou dokonale spojené rzí, který neustále ukazoval dobrý signál. Myslím, že to má spojitost s jeho tvarem a velkou oxidací.
Hned další nalezený předmět se hlásil velmi podobně. Už jsem se rozhodoval jestli nevyměním cívku za menší, ale pak jsem se rozhodl kopat.
Ukázalo se, že se jedná o měděný půl penny, uložený těsně pod povrchem.

Advantage mi evidentně dokazoval, že je schopen nácházet neželezné předměty doslova ztracené v železném odpadu, a to i s velkou cívkou.

Po nalezení půl penny mě zastavil soused statkáře na jehož polích jsem hledal. Horlivě mi začal vyprávět historii kraje a jeho pes našel velké zalíbení v hryzání mojí hledací cívky...

Potom jsem normálně pokračoval v hledání. Ignoroval jsem všechny železné signály. Začal jsem si být velice jistý tím co mi detektor hlásí.
Našel jsem velkou kouli do muškety a nějaké okuje. Poslední nález dne pak byla spona z Tudorské doby. V určitých částech stále pokrytá zlatem a stříbrem.

 

test 3

3b

 

 

Test 4. Říční průmyslová oblast a přílivové pásmo

Myslím, že žádný test by nebyl kompletní bez zkoušky v pobřežním přílivovém pásmu. Dají se tu najít skutečné poklady, tedy pokud se dokážete poprat s množstvím odpadů. Naštěstí Advantage pracoval jak jsem doufal a tak jsem se vyhnul obvyklému výprasku uší :)

První den jsem sebou vzal přítele, který většinu volného času tráví hledáním ve zdejším blátě. Používá starší Musketeer a tak byl zvědavý na novou verzi.

Nálezy

Zvolil jsem si pevně nastavenou zem a citlivost nastavenou na 3 hodinách. První ostrý signál odhalil jasné kolečko. V první chvíli jsem doufal, že je zlaté, ale byl to jenom holandský žeton.
Následovalo několik černých kulí do muškety a jeden nádherně zdobený knoflík asi ze 17. století.
Další nálezy rychle následovaly. Dvě velké celé spony a nějaké měděné úlomky.
Poslední signál odpoledne byl těžký stříbrný peníz. Předpokládám že holandský.

Z větší části se dařilo nekopat žádné železo, ale ostatní nálezy byly poměrně hojné, takže jsem byl z kopání docela unavený.
Ale nastavit na detektoru větší diskriminaci by byla hrozná chyba !

Nechal jsem se párkrát zmást odřezky měděných trubek, které se hlásili jako velké mince. Prostě v říčním pobřežním pásmu je vidět spousta aktivity a vy tak nevíte co zrovna naleznete.

Test4

Závěr

Myslím, že s Advantage je velice snadné se naučit hledat. Osobně preferuji mít brašnu s elektronikou připevněnou na opasku. Také mne příjemně překvapila životnost baterie, která byla skvělá.
Důvěrně známé umístění ovládacích prvků bylo pro mě výhodou. Detektor je rozhodně citlivější než starší verze XS a 100 procentní se mi také jevilo používání Disc modu. Zaujala mě také nová štíhlejší konstrukce cívek.

Signály byly jasné a čitelné. Velice snadno se dalo rozpoznávat železo. Byl jsem sice několikrát zaskočený velkými železnými předměty, ale vždy měly neobvyklý tvar a silnou vrstvu oxidace.

Celkově detektor hodnotím jako skvělý. Prošel jsem místa z různým zamořením železem a mineralizace, a Advantage všude skvěle obstál.

 

 

volně přeložil Elmara

 

 

 

 

 

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Před pár lety jsem do něj chtěl jít...teda do toho staršího tipu...měl velmi dobré výsledky v testech...asi bude dobrý:-)

no asi začnu šetřit

Je to výborný hloubkovej detík,,Ale ten kábl..sem tam musíš pájet...

Už jsem to taky četl. Zatím nemáme žádnou reklamaci a doufám že to tak vydrží :) Je možný že nový design cívky (je tenčí) se osvědčil. Nevím spolupracuji přímo z minelab a tak jsem se nato ptal (reklamace nejsou žádné, je taky možné že si ukroucený kabel hledači radší zaletují a nečekají až jim příjde nová cívka ?

Jasan take jsme to dělal sami......

prosím vás jaká je cena této skvělé mašinky

Mrkni do e-shopu :)

Vážený pane Mlejnský,

nevím co si mám o vás myslet když smažete můj příspěvek s mázorem na tento detektor když napíšu oprávněnou kritiku tohoto stroje. O to víc mě to mrzí protože bydlím cca 8 km od vás a měl jsem radost , že máme v kraji další spřízněnou duši a zároveň obchod kde bude možno blíže mému rodišti ev.seriozně nakoupit .Bohužel jste mě utvrdil jen v tom , že pro vás prodat i za cenu mlžení znamená víc než objektivní zkušenosti s tímto detektorem.Jsem jen zvědavý jak dlouho zde můj příspěvek vydrží.

Jinak vám přeji upřímě mnoho úspěchů v dalším podnikání.

George:Měl jsem advantage dvakrát a to jen proto ,že jsem ten první prodal z důvodu finančních.jinak sám za sebe musím říci,že je to ,alespoň pro mě,vynikající stroj a žádné technické problémy jsem neměl,ale Ty si měl zřejmě pech.

lebkoun:Já jsem netvrdil , že je to špatný detektor , ale několik lidí kteří ho dost proháněli a i opravovali mi tvrdili ten samý poznatek se špatným kabelem který se při nešetrnějším zacházení rád láme u cívky a odflákle zaletované dráty v konektoru ,jinak je to suprová mašina s velkým dosahem jako např. F 1270.Ti kdo to tvrdili byli staří mazáci kteří začínali kdysi hledat okolo roku 1980 s voj. minohledačkami a po 89 když se otevřeli hranice jim prošlo rukama spousta značek a tipů detektorů.

to George a ostatním přispěvovatelům:

Až dnes jsem se všiml Vaší výtky ohledně údajného smazání Vašeho příspěvku. Rád bych Vás ale upozornil, že nic takového nepraktikujeme a Váš příspěvek je umístěn u jiného, tématem podobného článku (viz odkaz www.lovecpokladu.cz/home/redakcni-test-musketeer-264). NIKDY nemažeme žádné příspěvky či komentáře, ať již kladné či záporné, samozřejmě kromě těch, které zavání fašismem apod. Sami si zakládáme na objektivnosti a Vaše případné připomínky jsou nám vždy přínosem.

Doufám, že je nyní všem jasné, že došlo pouze k záměně článku :-)

Přeji Vám všem hodně nálezů. Marek Mlejnský alias Elmara

Elmara : Tak to tedy beru zpět a omlouvám se .Podle odkazu jsem to našel a je to tam .Ta podobnost for Advantage je veliká .Možná by neškodilo umístit tyto dva články Advantage k sobě ,aby bylo jasné hned na první pohled do čeho lezu.

Jsme rádi, že se vše vysvětlilo a oceňuji Tvou omluvu :-) Články jdou za sebou podle historie, ten novější je vždy výše. Měnit to prozatím nebudeme.

Elmara

It's what I use currently and I am quite satisfied!

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru