Mistr Hledač 2022 – výsledky, fotografie, videa

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Úvodem pár poděkování. Tomu nahoře za počasí, všem rozhodčím, že obětují svůj čas, rodině Pěchotů za azyl a také Stagře, za to že nám znovu půjčila pozemky. Také bych chtěl poděkovat všem hledačům, tohle byl snad nejpohodovější roční za dlouhou dobu. Nikdo neudělal žádný malér, i alkoholem zmožených jedinců bylo relativně málo. :)

Tak jako vždy, pro archo začíná akce v pondělí večer. Čtverce a hromadná soutěž se dělá první dva dny a zbytek prací pak až do pátku. Letos byl hodně povedený polygon, který dělal Nord s Pilotem a Žabákem. Myslím, že takto těžký ještě nikdy nebyl. Nešlo jenom o hloubky, ale především o přidání železa cca. 15 cm od cílů. Také pašík se povedl dokonale, chvála zněla i od opravdových znalců.
Tahákem pátečního večera byly přednášky Cobry a Jindry Štefla. (Díky za ně kluci!) a samozřejmě ukázka prvních minut Manticory. Což bylo docela vtipné, jelikož jsme museli nejdříve chvíli stranou, aby nás kluci z Minelabu naučili alespoň základní ovládání. (mimochodem, je hodně, hodně na co se těšit).

Sobota patří vždy soutěžím a tentokrát také novému formátu tomboly. Z ohlasů, které máme se to všem velice líbilo. Pouze mi v sobotu odpoledne pár lidí řeklo, že jim bylo líto, že se nevybíralo na prenatálku. Což ještě nějak do-modifikujeme, aby tam byla zase trocha charity, která je pořád potřeba.

Děkujeme všem za účast a až si trochu odfrkneme, tak se začneme těšit na další ročník.:) Ze zvědavosti bychom chtěli všechny poprosit. Pokud jste měli štěstí a našli "klipu", napište nám to tady v komentářích a přidejte číslo. Je vyryté z druhé strany klipy. :)

Za celé archeo LP a všechny dobré duše, co se na letošním ročníku podíleli.

Elmara

Výsledky čtverceJaccob v pátek na polygonu s Manticore

Stánek u testovacího průchozího polygonu


Tradiční prasopečení


Přednášky


Na startu


V soutěži MH 2022


Nejlepší ženy

Nejlepší junioři


První tři v hlavní soutěži Mistr hledač 2022 - čtverce


Tombola


Vítěz tomboly


Video - průchozí polygon

Pár průchodu na polygonu MH. Bohužel pak nebyl čas točit další. Ale natáčeli další, asi toho bude rychle plný youtube :)

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Bylo to SUPER a po dlouhé době jsem byl rád že jsem se alespoň na chvíli mohl vidět a pozdravit se známými tvářemi :-) To: Elmara - Cobra (COBRA) NE Kobra :-D

Pěkná akce, opravdu 👍

Bylo to super,moc děkujeme a budeme se těšit na další ročník.
Hanzen & Maki ;-)

Sorry :) Opraveno ;-)

Děkuji. 8-) :-D

Klipu mám č.17 ;-)

My jsme to nejak prubezne pocitali, cca 20 se jich naslo behem souteze z toho jeden hledac dal 2 a jeste k tomu mel cislo 1 :-) :-).
Potom tam jeste slo par particek dohledavat a to vim ze se jeste 4 vytahli + jednu dal Endy. Takze teoreticky jich tam jeste cca 5 mohlo zustat ;-)

Mám číslo 25 ;-)

Hlavně vám vyšlo počasí a to je moc dobře.

S kámarádem máme č. 27 a 28.

S kámarádem máme č. 27 a 28.

A kde je záznam Manticore z polygonu???Každopádně na polygon chtělo dát pár extra těžkých, hlubokých cílů, na které by nic nedosáhlo. No a pak se tam vytasit s Manticore a projít celý polygon. Tak mizerný výkon Deuse 2 jsem nečekal a nějak se mi to nezdá. Ten detík musel být snad rozbitý.

Za ten polygon mohl hlavně Nord. Byl perfektně připravený a my jsme tam (Pilot snad souhlasí) dělali jen takové přidavače :-)

Super akce, bezva lidičky....... o:-) o:-) velké díky pořadatelům a celému týmu LP . Moc se těšíme na příští rok ;-) ;-)

Video zajímavé...... ale ten Polský prodejce je stejně přesvědčivý jako (policajt na mítinku).....Nord věděl kam uhodit hřebíček... . Ale jó, reklamní videa musí šokovat a Manticore nebyla naposlouchaná nebo vybitá...nebo se mýlím a bude reklama nr. 2

Bylo to celé super děkujeme . A děkuji za klipu která byla pro mne na tomto MH2022 na 1. místě :-) ;-) mám č14 ;-)

Příjemně strávený víkend a ještě mám klipu č. 8
😁😁. díky

Víkend super. Krásný Mistr hledac,jako každoročně. Moje klipa má číslo 11. tuším,jsem mimo domov tak se podívám až v pátek... 8-)

MaleiPetia: je mi to tak trochu jedno, lidí tam bylo hodně a každý viděl v realitě to co je na videu. Jenom k těm klukům, nejsou to prodejci. Mají youtube kanál https://www.youtube.com/c/TopDigin
Zároveň pracují pro archeology v několika vojvodstvích. Používají Equinoxe, Deuse I a II, Rutuse a také magnetometry atd.
Ten klučina co to tam chodí, pracuje na dvou projektech, které se týkají strojového účení a umělé inteligence. Oba jsou zaměřené na detektory a týkají se souběhů cílů, automatické funkce přispůsobení se rychlosti pohybu atd. Jsou to neuvěřitelně zajímavý lidé a tedy dost si zakládají na tom, že jsou naprosto nezávislý.

Bylo to fajn jako vždy 😊 Klipu mám jednu s číslem 26. 😊🫡

Pěkná akce, klipu mám č. 16 :) Díky

Ahojte všichni, velké díky za uspořádání dalšího ročníku, bylo to jako vždycky supeeer!!! Je skvělé potkat dávné známé a poznat další bezva lidí. Všechny jsme vás rádi viděli - píšu i za pana Petrhu - a zase se těšíme za rok!!!
Jinak klipa se poštěstila (jupííí) s číslem 6 o:-) ;-)

Tak nám zabili Ferdinanda... (rozuměj klasický VLF analog).
Jářku..., koukám na ty tabulky a je neuvěřitelné, co firma Minelab společně s týmem LP za ty 4 roky v Čr dokázala. To tedy poklona, multi technologie jednoznačně ovládla trh.

Nicméně, z cca 120 závodníků ve čtvercích tam zřím 7-8 detektorů Tesoro, z toho hned 2 Tesorka jsou v první pětce a třetí v první desítce.
Je vidět, že i starší klusák dokáže držet tempo, pokud má tedy dobrého žokeje. Velká gratulace borci. Martine (Jednorukey) - za palec!!

Akce zcela určitě povedená, rád bych někde na YOU shlédl přednášku Milana (Cobry). Bude to možné?

Cobra, Cement - vyhlížel jsem PPL-ku s rundou štamprdlat a měl připravenou lahev, abych to otočil a nikde nic. No totok! 8-) (kdybych nebyl takový samotář, snad bych se i zúčastnil).

Drahá Damned, opět a zase jsem Vás rád viděl :-D :-D , sice chvilku, páč démon alkohol byl silnější :-D :-D . Ale viděl a máte božana na vodítku ;-) ;-)

Namore , měl jsi přijet, my bychom ti to samotařství vymluvily 😁😁😁😁. Tedy , pokud by jsi nám rozuměl 😁😁😁

Jeldo, ty kluku ušatá poloviční :-D Taky byla radost tě na chvíli zachytit :-D Díky za božana, divokej, ale náš největší mazel o:-)

To: Namor no tak nějak se mi podařilo to kapínek přetáhnout a ono to jedno pivo na přednášku nestačilo :-D Takže se lidí začali vypařovat a někdo to prostě nedal vůbec.... Každopádně si cením zpětných vazeb a zredukuje se tok informací tak aby to bylo srozumitelnější ;-) :-D

Immaculata conceptio : protože jsem se z některými minul tak dodatečně děkuji, že jsem Tě viděl a tak to platí i pro další účastníky . :-D

Zdravím, velká pochvala týmu lovce pokladu, bylo to fajn, počasí se povedlo, čuník excelentní jako vždy, pivní mok též, tak patří velké dík všem z Klepákova mlýna co se o tu hordu detektorářu postarali. Už teď se těším na další ročník. Klipu mám č.4 a osobně jsem viděl i klipu č.3 ta je též nalezena, kdyby náhodou kolega nedal vědět. Díky všem a zase příště ;-)

Ahoj, bylo to fakt pěkný,diky všem za organizaci super akce máme čísla 19 a 24 :-)

Mohlo by se soutěžit i v určování polohy nálezu a podobně, aby dečka věděla, že hledání je také o něčem jiném ;-)

Zajímavá úvaha která na Mistrovi padla bylo použít do čtverců Nikláky 10 nebo 20 Heller :-D

Cobra - to by bylo 1/2hod na kolo sakra malo🤣🤣Uz ted umeli ty knofliky leckoho pekne potrapit😉

Tak koukam ze je priznanych docela dost tech klip,treba se jeste nekdo prida😉

Pristi rok zkusim vyrobit dalsi limitku 30ks s novym razidlem,treba to po par rocnicich bude mit i nejakou sberatelskou hodnotu😂

Osobne jsem videl č.1 a 15

Takze priznane jsou: 1,3,4,8,11,15,16,17,19,24,25,26,27.
Celkem je zatim priznanych :15
Ale co jsme to pocitali tak tam zustalo cca min jak 5ks

Parada díky klipu dohledám příště mám na to štěstí ;-) letos jsem večer kopal oboly z olova ;-)

Pěkné to bylo, a rád jsem se poznal naživo s dobrými lidmi ;-)

Něco málo k polygonu. Chtěl bych poděkovat Žabákovi a Pilotovi s čištěním prostoru a kopaním děr. Obzvlášť jejich poradenství nad dírou, při kopaní 70cm v kamenitém podloží velmi oceňuji :-) Postavili jsme polygon tak, aby v blízkosti cíle bylo maskující želízko. Tedy donutit detektory rychle přepnout z diskriminovaneho predmětu na barevný hluboce uložený cíl . Napomohla tomu trošku i půda, která obsahovala návoz železné strusky. Původně jsme chtěli umístit želízka v okolí barevného cíle do všech světových stran cca asi 20cm. Nakonec jsme se rozhodli pro jednodušší variantu. Umístili jsme hřebíček jen na jednu stranu vlevo od cíle, aby mohli některé detektory detekovat hluboce uložený cíl aspoň natočením se s detektorem do jiného směru. Příště už se obměkčit nedáme a želízka budou ve všech směrech kolem uloženého cíle, takže už nepomůže natáčení se :-) Cílů bylo 12. Na přiloženém videu jsou velmi dobře vidět. Každý si mohl neomezeně po dobu dvou dnů polygon procházet a zvolit nejlepší nastavení pro svůj stroj. Jakmile bude oficiálně v prodeji novinka od Minelabu - Manticore , tak Marek určitě bude chtít na podobném polygonu ukázat rozdíl mezi EQ600, EQ800 ,CTX3030 a právě Manticore. Uvítáme velmi rádi na takovém polygonu i kluky s Deusem 1 či 2, co ho umí opravdu dobře nastavit. Marek pak zde určitě zveřejní video záznam z takové akce. PS: Děkuji Šimonovi za vylepšení nastavení CTX 3030 a předvedení na polygonu. Člověk se pořád učí. :-)

Mělo být děcka, samozřejmě, ale debilní mobil je prostě chytřejší. Zkrátka aby si ta děcka nechodila jen rychle a hodně nakopat :-D :-D :-D :-D :-D

Bylo to super, díky všem za organizaci. :-) :-) :-)

Nord: Ahoj Pavle, diky za info k polygonu. Trochu mi vrta hlavou ten neuspech Deuse. Vsimnul jsem si ze to resili na facebook skupine Deuse a prisuzovali to nespravnemu nastaveni.
Mimochodem, jak na polygonu dopadl Etrac, vi nekdo?

Mel jsem tam Etraca s 15" Ultimate od Detechu. Vzal vsechno i s těma želízkama vedle. A samozřejmě ty omnia víčka a tolar, jako povrchový cíl.

Všechny vás srdečně zdravím mi drazí kolegové a pokusím se také přispět několika řádky svou troškou do mlýna.Je třeba napsat několik pochvalnych řádků na úkor všech,kteří celou akci chystali a na které se podíleli,a která proto byla z mého pohledu po všech stránkách velice vydařená,za což Marovi a spol. patří tímto veliký dík.
Za kolegu Pindu zde hlásím jeho nalezenou klipu s číslem 10......a chválím mistra jaccoba za jeho um a hlavně šikovné ruce,jen tak dál drahý příteli, bo už se na příští rok moc těšíme. 8-)
To Namor...ahoj Romane moc tě zdravím a byl bych moc rád abys opustil svou samotu stejně jako jsem to učinil i já,vzal svou čtyřnohou přítelkyni a na přes rok se Mistra hledače zúčastnil 8-)....budeš tu mezi svými Romco a není se čeho bát :-P 8-)
Je tu jedna věc,kterou zde Roman již napsal a to,že multi technologie jednoznačně ovládla trh a tak trochu potlacila do pozadí analogové detektory Tesora.Ano je tomu tak a Minelab 600,800 je bezva stroj,ale trochu mě mrzí že i přes výsledky a hlavně spolehlivost a hloubku,kterých tento detektor v terénu dosahuje se presto přestal vyrábět a navíc se na něho nedají už sehnat ani náhradní díly,což je veliká škoda,protože je s civkou Ultimate od Detechu dle mého názoru neprekonatelny a hravě srovnatelný i s 600 a 800 od Minelabu,samozřejmě vždy bude záležet jakou civkou je který detektor osazený,ale já sám to z letitych zkušeností z terénu,i podle nálezů tak prostě cítím,proto se vás zde táži drazí kolegové,nemá nahodou někdo na prodej i nefunkčního Tejona,milerad ho odkoupim,nemohu na něj totiz sehnat bateriový box a nikoho s 3D tiskárnou neznám 8-). Závody jsem i přesto odmaval s Tejonem a prasklou loketní opěrkou,zatimco v kufru auta zahříval sedačku fungl nový Minelab 800 8-) proto mám na příští rok malou rezervu v čase a znovu na stroje Minelab vyrukuji s Tejonem,abych je trochu poškadlil 8-)
Všem vám zde na LP přeji mi drazí přátelé hlavně pevné zdraví,abychom se znovu na přes rok všichni sešli na této báječné akci.At se vám všem daří zdraví Jednorukey

Tak ještě přidám, kolega měl klipu c.20. A druhý taky našel, ale cisilko nevím. Tak jen pro pořádek, aby se vědělo. Takže další dvě jsou fuč 8-) o:-)

Tak ještě přidám, kolega měl klipu c.20. A druhý taky našel, ale cisilko nevím. Tak jen pro pořádek, aby se vědělo. Takže další dvě jsou fuč 8-) o:-)

áno, deus pohořel a jaksi nestačil ani na 20 let starý tesoro - všech 30 deusářů-ek mělo tedy špatně nastaveno, to je opravdu pech..... já zase na odborným faceboooku četl, že to nebylo rukama, ani technologií, ale že tam byly rafinovaně nainstalovány rušičky na deusy!!

hlásím klipu č. 13. Je kamaráda co není online. :-D :-D

To lukegoss: evidentně mám iluminati vloupali už i na Mistra hledače. Počítám, že přiště bude u prasete postávat skupinka hledačů s alobalovími čepičkami. :-)

Jinak ale mají pravdu, rafinované to bylo. 15 cm od každého cíle přišel hřebíček, aby to více připomínalo pohyb v reálu. Ale když slíbíme, že už to nikdy neuděláme, nebudou zase šťastní? :)

To Elmara : Jako ty čepičky bych si dokázal představit :-D :-D

no, na vychvalovaného deusa bych typoval rušičku jako vagón!!! - pokud tedy byl ten rušivý element pouhý hřeb, je to docela ponížení a pak to hromadné nesprávné nastavení zcela chápu :-D
- takže, přátelé, pokud uvidíte kolegu s deusem, jak kráčí v terénu před vámi, nemáte se čeho obávat, klidně jděte v jeho šlépjejích, on ten dukát 1000% přejde :-D

To Lukegoss : Já to tak dělal a věř , že úspěchy byly :-D :-D :-D

Jelda: mě přijde, že lepší by byly blembáky. Nejenom že spolehlivě odstíní nežádoucí elektromagnetické interference, ale v pozdním večeru dojde k žádoucí ochraně hlavy :)

Elmara: A zároveň mají i vícero využití :-D :-D , od nabrání prasete ke stolu , až po jeho vyvrhnutí :-D :-D :-D. To jsem tam letos také viděl :-)

Škoda,že se vždycky najde nejakej vysirač,kterej začne soudit lidi podle toho jaký mají detektor :-/

áno, škoda, že se vždy najde někdo, kdo píše takticky zeširoka a nekonkrétně, nazvat někoho vysíračem a neoznačit dotyčného, to je špatně
- to je jako bych napsal
- "někdo, kdo neunese kritiku a pravdu, to je hňup"
- ale já nejsem z těch, co se za něco schovávají, takže já napíšu /tohle je jen příklad, nic osobního/
- Kurt je hňup, protože neunese kritiku a pravdu /jak jsem pravil, tohle je pouze příklad, opravdu si nemyslím, že je Kurt hňup/ ;-) :-)

Nějak jsem nenašel v diskuzi souzení lidí podle detíku. Ale třeba jen neumím číst mezi řádky 😊.

příteli badateli Newte, z toho si nic nedělejte, důležité pro život je rozpoznat bronz a následně ho logicky zařadit do cínu /mňaúúúúú/ :-D :-D

Dokud tady bude ten chlupáč, tak se tý nálepky asi nezbavím :,-(.
Sežeru ti bonbóny, nezlob! :-D

Náhodou.... Kočka byla TOP :-D :-D :-D

A mimochodem... Zdravím kolegové ;-)

:-D :-D - áno, to je vždy první, na co si vzpomenu, když Tě tu zahlédnu!!
- já už dáááávno v té torničce nosím namísto bonbónů ploskačku :-D

kolegyně vážená, Damned, zdravím uctivě!! ;-) :-)
- jojo, "kočka", to byla story neskutečná :-D :-D

Ahoj Vendulko, ty ses vlastně taky zúčastnila diskuze u kočičáka! A vlastně ten cínovej bronz by měl být ve tvých ctěných ručkách. Máš ještě kočičku? A zajdu? 😉

Ahoj Newte, kamaráde! Buď si jistý, že zvířátka opatruji velice pečlivě v naší vitrínce! Dokonce když začnou kýchat, utřu z nich prach :-D :-D :-D

Ahoj plyšáku, mistře Lukegossi, zdravím!!! ;-)

Ty jo Damned :-O :-O to bych chtěl někdy vidět....jak si otíráš zvířátko ...... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Nazdar Doby! Jojo, mám od Newta tu pověstnou "bronzovou" kočku a přepapkanýho zajíce, to bys čubrněl :-D A o ten zvěřinec mám nakázáno se starati, seč mi síly stačí neb bude mi odejmut a prázdné místo ve vitríně zůstane :-/

Starej chlívák Doby. Co je na tom pozorováníhodnýho, když Vendulka občas kočičku otírá od prachu?

Tyvoe...a jo :-O

:-O :-D :-D :-D

Vy jste koňové :-D

V tomhle věku spíš valášci :,-(

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru